Jump to content

Recommended Posts

• Replies 13.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jestli chceš buzerovat, zobuď svou ženu nebo děti. :DD A teď k věci: Nemám CZ klávesnici.

Ne, vúbec ne. A nemusíš tady quoteovat jako papoušek. :DD

Já ale nikoho nechci vypáckat, jsem v podstatě mírumilovný člověk. Já si nikdy nezačínám...

před 2 hodinami, bandicoot napsal:

@laurin dobrý téma ty vymazlený sbírky... je vidět nějaký posun v technologiích u high end custom nožů dnes oproti třeba -10-15 let zpět? Co třeba takový Darrel Ralph?

Ja by som povedal ze v custom nozoch ani nie, pouzivaju sa lepsie ocele a loziska. Ale niektori custom vyrobcovia zostavaju stale pri podlozkach co zas ale nie je vzdy na skodu.

Posun dopredu je skor pri high end produkcnych nozoch, ocele, integralne rucky, 3-radove loziska (Shirogorov). Pripadne sa staci pozriet na spoluprace noziarov a predajcov, to su tie najlepsie noze na trhu (Reate -Lambert, rozni noziari - Custom Knife Factory). Vyssie cenovo a skor do vitriny CD Shirogorov, pripadne Shirogorov - Reeve.

@laurin dík, nechci tu jmenovat nožíře, šlo mě o to, jestli např. 15 let starý custom nůž za 20 má dnes “v bazaru” tu cenu, protože tenkrát byl drahý, když byl hype, nebo je ta cena odpovídající i dnešním technologiím. Takže odpověď chápu a díky.

@bandicootono to strasne zalezi na konkretnom nozi. Ja v customoch nemam taky prehlad, skor v produkcnych nozoch, taky Reeve - pozri za kolko sa dnes predavaju regular sebenzy, este za viac annual - pripadne ak maju nejakeho mamuta alebo specialny damasok, tam to ide do tisicov. Takze ano ak najdes zachovalu large sebenzu s "H" na rucke (handmade ) tak ta by mala mat cenu mensieho, mozno mierne jazdeneho auta ;)

Napriklad noze z dielne CKF, pripadne spolupraca Reate a Chaves na obrazkoch tak pred cca, 10 rokmi, mozno menej este neexistovali - su to spickove nastroje, so super materialov a su este aj pekne (Co je individualne), a vsetky vyrobene v Cine v pripade CKF zlozene a doladene v Rusku, Chaves nie som si isty ale myslim ze nejake tieto ultramary doladoval a skladal u seba.

2.jpg

3.jpg

Moje první EDC. S nožema teprve začínám a když mě napadlo, že si nějakej pořídím, říkal jsem si, jestli to není mimo, nosit do práce v kalhotách od obleku nůž. Ale tenhle je fakt lehkej a praktickej, vubec o něm nevím. Další bude Kershaw cryo.2DA8A528-3CA2-4749-B64E-6F35DFD7791C.thumb.jpeg.76f631e55a770a1484a272e5d3bb7cf0.jpeg

podařilo se mi ve výměně získat druhý, nový BREN-85bajonet.Mněl jsem hodně bajonetů,ruské,rakouské,jugoslavie,ČSR,USA,ale musím uznat, že tenhle je zcela jistě jeden z nejkvalitnějších!Povolením botky, na hlaven a výměny záštity, získate vlastně Extrema Ratio, útočný nůž!Čepel velice masivní, asi přes 6mm,ohromně ostrý,perfektně zpracovaný.Ocel N690cobalt!Taže žádný bláto,jako v mnoha jiných případech armádních bajonetů.Opravdu pěkný a zajímavý bajonet..Mám ho 2x a jeden už používám.Kdyby ho někdo sháněl, tak ten nový bych za něco zavíracího směnil..

121597220_179236613684728_1863891746817007346_o.jpg

před 3 hodinami, Kuba558 napsal:

Moje první EDC. S nožema teprve začínám a když mě napadlo, že si nějakej pořídím, říkal jsem si, jestli to není mimo, nosit do práce v kalhotách od obleku nůž. 

Proč by to mělo být mimo? Když nosíš oblek, tak holt máš nůž v kalhotách od obleku. Kdybys nosil montérky, tak ho budeš nosit v montérkách. Ani jedno není důvod nůž nenosit. Osobně si dokážu představit, že nechám doma spíš mobil než nůž.

Ten jsem tu koupil a připadal mi takovej forovej, plastovej a chrastící. Někomu jsem ho dal, já mám radši bytelnější.

Teda abych to upřesnil, nůž samotnej byl snad ok, ale střenky s tou pojistkou a klipem mi nesedly vůbec.

Borci co porad rezete? Ja mam doma nozu taky par, ale vubec to nenosim. Jednou za mesic otevru v praci nejakej balik nuzkama a hotovo. Libil by se mi nejakej novej nozik, ale nemam co rezat ani koho bodat. Predem diky za pripadnou inspiraci.

@Potkan: Vy rozkysanci v Zürichu už kvůli Homo Office ani nechodíte do kvelbu, nakupujete jen na Rohlik.ch a sterilní balíky Vám chodí s easy-opening odtrhávacím deklem? :speak_cool:

Já teda co chvíli neodolám nutkání rozfiknout při nákupu nějaký ten zafoliovaný kartón a vzít si jenom tolik kousků kolik potřebuju, k rozehnání přicmrndávajících nejlépe taseným Matriarchem. To samé s poštou a balíkama (pošťačku bych nepíchal, je stará a škaredá). Zrovna teď jsem si přikrojil nějakej marcipán příručním švýcaráčkem. Když se potřebuju podrbat na zádech, neznám nic lepšího než (ke vzteku manželky) sáhnout na poličku po Fallkniven A1. A na hodinkové rošády mám pochopitelně po ruce Wenger Minathor. Co z toho bych mohl dělat blbýma kancelářskýma nůžkama, které mám celou dobu způsobně nachystané v pořadači na stole? :smoke:

před 7 minutami, Radek124 napsal:

Když se potřebuju podrbat na zádech, neznám nic lepšího než (ke vzteku manželky) sáhnout na poličku po Fallkniven A1.

Dík za tip. A1 mám taky a jako škrabadlo na záda mě to ještě využít nenapadlo. Zkusím a zárověň se u toho můžu revolverem podrbat na hlavě. To se paní vobrátí naruby, až jí to předvedu :)

Před hodinou, Potkan napsal:

Borci co porad rezete? Ja mam doma nozu taky par, ale vubec to nenosim. Jednou za mesic otevru v praci nejakej balik nuzkama a hotovo. Libil by se mi nejakej novej nozik, ale nemam co rezat ani koho bodat. Predem diky za pripadnou inspiraci.

.. levny, lehky (70g) a v kapse neviditelny. Civivi Chronic. Cista univerzalni linie. Je i v cerne, nebo modre. Dneska mi prisel. Muj ctvrtej nuz, co to tady ctu. Ach jo, ze ja taky musim vlizt do kazdyho hobby vlakna....

🙂

31B84788-788C-418B-A8F5-601648B042F6.jpeg

3506A9B7-E53F-4E79-ADB1-56E7DE59F068.jpeg

Edited by Murphy97

Radku to je napad! Pichat postacku... Diky za inspiraci
Jinak s tema balikama mas uplnou pravdu!

Hned mi bylo jasny, ze vsichni jenom hledate zaminky k tomu, abyste ty noze mohli nosit a s realnou uzitnou hodnotou to nema nic spolecnyho. Zacnu teda taky po letech zase nosit nuz, i kdybych se s nim mel jenom drbat na koulich...

@Potkan Na férovku: Nůž se nosí kvůli věcem na které se nedá připravit a které nečekáš - ne kvůli tomu co už ti nějakej dobroser dávno předžvejkal (jako ty víčka na plechovkách/obálkách a pod.) :speak_cool:

No a v mezičase se s ním samozřejmě můžeme drbat i na těch koulích, teda pokud nemá vyloženě nevhodný tvar ostří... :cheers:

post-18308-0-51220800-1505485589_thumb.jpg

PS: Apropos, jak je to teď vlastně ve Švýcarsku s nošením nožů? Vzpomínám si že svého času bylo místy nelegální snad cokoliv jištěného mimo perořízků nad 4 centimetry, tj. včetně "nových" 111mm švýcaráků...

Edited by Radek124
  • Bert locked this topic
  • Bert unlocked this topic