Jump to content

Recommended Posts

Díky za odpověď,myslel jsem si,že to tak nějak bude. Chtěl jsem vědět,zda se ta vrstva dá v domácích podmínkách ( rozuměj pilníkem) nějak " ošudlat", a nedá.Jinak já řežu přímo v kaleném ( drátové řezání) bez přídavků na hotovo.

• Replies 13.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jestli chceš buzerovat, zobuď svou ženu nebo děti. :DD A teď k věci: Nemám CZ klávesnici.

Ne, vúbec ne. A nemusíš tady quoteovat jako papoušek. :DD

Já ale nikoho nechci vypáckat, jsem v podstatě mírumilovný člověk. Já si nikdy nezačínám...

Pro zajímavost, co umí G-10. Bohužel plátky G10 se prodávají běžně v tl. 8mm. Na pevné ok, ale na zavírací se musím dostat lehce pod 5mm, konkrétně cca 4,7mm. Takže plošně zbroušeno, něco kolem vrtání atd....a ořez na základní tvar podél příložek. Jeden pár střenek a pilový pás je na odpis. Stejně tak G-10 milujou vrtáky, frézy atd 🙂 

IMG_8394.JPG

IMG_8398.JPG

V 21. 1. 2021 v 23:54, prizak napsal:

Hola Cecile, ten vypadá velmi dobře. Teprve nyní jsem si všiml, že je v nabídce, asi jsem slepej. Já mám od CS tyto dva  poslední a předposlední, které mi přišly. RECON je perfektní a prakticky stejný, jako tvůj a tahám jej často, ale v týdnu mi přišel AD-15 a ten je nyní u mě doma jeden z TOP. Střenka nevyklouzne z ruky, ani kdybys kuchal ryby :-). Ostří drží a taky jak břitva. Budu ale muset koupit už LANSKIHO na ostření časem, abych neničil úhel fazety. Tak si ho užívej, bude ti dělat radost. Čuss. 

IMG_20210121_234246.jpg

IMG_20210121_234329.jpg

IMG_20210121_234415.jpg

AD15 je super!Mněl jsem ho v ruce ale po všech zkoumáních mi nakonec 4max scout přijde do ruky nejlepší je to fakt brutální tank...a přitom pořád tak nějak nositelný a aus10 se zdá jako super matroš..

V 24/01/2021 v 14:54, Mate napsal:

Pro zajímavost, co umí G-10. Bohužel plátky G10 se prodávají běžně v tl. 8mm. Na pevné ok, ale na zavírací se musím dostat lehce pod 5mm, konkrétně cca 4,7mm. Takže plošně zbroušeno, něco kolem vrtání atd....a ořez na základní tvar podél příložek. Jeden pár střenek a pilový pás je na odpis. Stejně tak G-10 milujou vrtáky, frézy atd 🙂 

To ti fakt jeden plat g10 znicil pas? Ja som ich narezar uz zo 10, na pase to nepoznam. A freza detto, nevidim na nej nejake vyrazne opotrebenie. Robi sa s tym vynikajuco, hlavne finish. Material za par drobnych, obrabanie a vlastnosti super.

Prve hrube ubratie hrubky robim flexou a brusnym papierom 80, zarovnam na pasovej bruske a potom uz jemnejsie opracovanie. Ta hruba cast trva par minut.

Edit: a mas to paradne, vidno ze sa s tym hras.

Edited by eskimak

Nemám vybavení na práci s tímto materiálem. Jsem vybaven čistě na práci s dřevem, Jumou a řekněme že C-TEK zvládnu jako hranu. Totéž vrtáky a obyč frézy na vytvoření kánálu pro pero Axis/Matax. 

Takže ano, pás na dřevo co zvládne (do svého prasknutí) desítky špalíků Ironwoodu je po ořezání 2 střenek na odpis. Fotka je blbá, ale v podstatě mu chybí komplet špičky na zubech a břity zubů mají obroušený řezný břit. 

Budu muset příležitostně asi zkusit pás na kov, nebo něco fakt lepšího, tohle nelze.

@shewczanevím, jestli ti to pomůže, mě se tento Kershaw taky líbil, ale nakonec jsem do něj nešel. Dival jsem se na ten s damascénskou čepelí, ale pěkné jsou i jiné, třeba se zelenými střenkami.  Ještě jsem lovil ve vodách ZT .... a nakonec koupil dvě Mcusty, černou a zelenou, ...bo dilema.

A teď po nějaké době jsem koupil i ten ZT, ale je ještě na dlouhé cestě.

No a aby bylo i něco i na tvrdou dřinu, ne jenom modelky, pořídil jsem ještě tento Kershaw (tu modrou můj mobil nedává věrně).

1004845_DSC_1260(2).thumb.JPG.04e80089da29c763b3b9ecdd55d50951.JPGDSC_1261.thumb.JPG.de300363a6d8e86c1ca4b737003656ee.JPG

před 18 hodinami, shewcza napsal:

Co říkáte pánové na Kershaw bareknuckle? Je to teda dost pod limitem, ale celkem mě oslovil.

Jardo, k titanovým GS si pořiď pořádný celotitanový nůž (-:

425799FF-85BC-4A7E-A6FC-3AF81ECF9D30.jpeg

před 21 minutami, Harwey napsal:

Prcek dorazil

Tak už mi to taky píše PENDING, je to seklý v Belgii, zatím nepíšou důvod🤦‍♂️🤷‍♂️

Oplt...na 90% činností, který přes den s nožem provadíš obálky, kartony, a další balicí a spojovací materiál.... jinak je to "money clip" 😉

Zkoušel jsem to za klip strčit do malé kapsičky u džín a nenapadlo mě, že tam už není žádná příložka, při vytahování jsem vzal kapsičku vejpůl...🤦‍♂️

Ad McMoneyClip: Mě na těchdle "dokonalých" japonských tvarech odrazuje, že otevřené nemají vepředu ani náznak zarážky na ukazováček (a ne že by to nešlo, aspoň symbolicky ze strany) - tj. při sklouznutí a nebo špatném úchopu jde ta fajnová gentlemanská čepelka rovnou do masa... 🩸