Jump to content

Nože

Jeremy
 Share

Recommended Posts

Koukám na ten Gerber StrongArm, jak jste tu nedávno doporučovali, a oni ho dělají i s kombinovanou čepelí (hladká + serrated). Nemá ho někdo? Doporučíte spíš hladkou klasiku?

Porovnavas Blura s cinskou vykradackou Benchmade? Ja premyslim co mi na Blurovi nesedelo, myslim ze me stvalo to cerneni cepele (obecne to u nozu nemusim) a mozna trosku horsi ocel (bylo by potreba ji casteji brousit a to se mi s tou vlnkou nechtelo), ja mel hlavni problem s tim ze se mi pres Hinderery nedostal do kapsy. Ale na mujnuz cz maj Blura bez cerneni v S30V, za me jasna volba pokud s tim nejezdis za hranice (problem s pruzinkou).

před 20 hodinami, Happy88 napsal:

Koukám na ten Gerber StrongArm, jak jste tu nedávno doporučovali, a oni ho dělají i s kombinovanou čepelí (hladká + serrated). Nemá ho někdo? Doporučíte spíš hladkou klasiku?

Za mě určitě hladká klasika. Zoubky ti akorát zkracujou čepel a blbě se to brousí. Jasně když někdo bude řezat houževnatější matroš, tak mu to pude líp, ale kolikrát to kdo potřeboval a vono to hladký ostří si s tim taky poradí. Mám samostatnou zobkovanou čepel na Leathermanovi a nevzpomínám si, že bych jí za ty léta někdy potřeboval. Jestli ty zuby vyloženě nepotřebuješ, tak bych je na noži určitě nechtěl.

• 2 weeks later...

Zase je dobre ze se ty noze ukazujou i v tomto svetle a ne jen jako zbrane ktere je treba zakazat, jak to maji media ve zvyku. Tohle jsem treba nevedel,

„Meteorit je prostě fakt čisté železo, které rezne a nemá žádné zvláštní vlastnosti, kromě ale speciálních prvků jako daubrelit, germanium, iridium, které v něm jsou obsažené v malém objemu. Zpracování samo o sobě – řezání, broušení – nevyžaduje žádnou zvláštní péči. Ale potom následné úpravy, to znamená leptání, jsou poměrně specifické a samozřejmě ten materiál je náročnější na zpracování, ale není to nic speciálního, co by nešlo. Jde to,“ doplňuje Pokorný.

Před hodinou, phweb napsal:

Milan dela opravdu super noze, jen ten clanek je ponekud zavadejici. Z meteoritu se delaji na nozich strenky bolstry, ale urcite to neni material na cepel nebo do damasku.

Tak s cepeli jsem si to prve nespojil dokud si to nenapsal .. coz me tedy vnitrne celkem stve ze me to nenapadlo :D a ... le ted si rikam, proc by to neslo? Neni to obvykle jelikoz je to zbytecne to chapu, ale teoreticky pokud je to tak jak jsem ho citoval a je to proste zelezo, mohl by byt nejaky kus vyroben 100% z meteoritu, pravda je ze by asi tedy reznul, ale ty kousky sou beztak dobry leda na vystavku. :)

Mozna by to slo, ted aspon nektere druhy. Treba Campo del cielo, ktery se pouziva je z 92% zelezo, pak nikl, kobalt a par dalsich exotictejsich prvku v minimalnim mnozstvi, takze kujny nejspis bude. Ale predpokladam, ze by se kovanim ztratila krystalicka struktura, kvuli ktere se hlavne pouzivaji. Takze vysledkem by z toho byl nic moc material a jeste nevalneho vzhledu.

V 22. 4. 2022 v 21:00, Strocek napsal:

Za mě určitě hladká klasika.

Dík asi máš pravdu. Projektoval jsem do výběru svoje vysněný zálesácký tendence a představy jak budu řezat paracord až budu za nohu zaháknutej viset hlavou dolů někde za stromu :D v reálu tím nejspíš uříznu pár proutků na špekoně a nebo na podpal do ohniště. Takže asi fakt stačí hladká verze. Navíc s ní půjde i líp sekat.