Jump to content

Nože

Jeremy
 Share

Recommended Posts

Na fore som asi 10 rokov. Mam svoje oblubene hodinkove sekcie. V ostatnej diskusii chodievam vlastne len do humoru.
Nevidel som ani najmensi dovod otvorit vlakno noze, alebo EDC. Resp., co znamena skratka edc som donedavna ani netusil. A tato neznalost mi vobec nevadila.

Situacia sa nakoniec vyvinula tak, ze ZT Hinderer je momentalne doma, vo vrecku je Ruike. Cakam na nejake titanove skoby, vyberam termosku a leathermana, na ceste mam ridicske rukavice...super.

IMG_0988(1)_Fotor.jpg

před 7 hodinami, EpsteinBarr napsal:

Na fore som asi 10 rokov. Mam svoje oblubene hodinkove sekcie. V ostatnej diskusii chodievam vlastne len do humoru.
Nevidel som ani najmensi dovod otvorit vlakno noze, alebo EDC. Resp., co znamena skratka edc som donedavna ani netusil. A tato neznalost mi vobec nevadila.

Situacia sa nakoniec vyvinula tak, ze ZT Hinderer je momentalne doma, vo vrecku je Ruike. Cakam na nejake titanove skoby, vyberam termosku a leathermana, na ceste mam ridicske rukavice...super.

IMG_0988(1)_Fotor.jpg

cywe kolik máš obvod ruky/tlapy?

Ségra dneska při návštěvě překvapila... všimla si nově koupenýho mini spyderca a ona že si taky konečně pořídila nůž do kabelky. Tvar zvláštní, ale barvičky prej boží 😂

D46E059C-24FF-41AC-951D-D06D881DC71F.jpeg

ABC2BFE2-C54C-43C8-BDEA-9B65C10C8DB1.jpeg

A1918F4A-3649-4F39-9D4F-CC7EBA4E1CFC.jpeg

V 20. 7. 2022 v 10:51, Radek124 napsal:

Pěkně za sebou, tři motýlci jdou... nejlepší 3 tovární axislocky které znám, čímž mám doufám na příštích pár let vystaráno, zbytek obslouží kuchyňáky, multitooly a švýcaráčky... B)

image.jpeg.293634ba51f207665c5b4a7d35284327.jpegIMG_6100.jpg.4f8c121b9a3cd5d6f1fdd96e87923096.jpg

Ahoj, to je Anthem? Vim, ze Sebinu moc nemas rad, ale mohl bys to srovnat? 🙂

@McMacAno je to Benchmade 781 Anthem. V podstatě všecky 3 tyhle axislocky jsou zároveň i odpovědí proč u mě ani jednu Sebenzu nenajdeš - funkčně by šlo IMHO o stejný downgrade jako od pákové baterie ke dvojici kohoutků a nebo od lodního šroubu zpátky ke kolesům, každopádně další framelock/linerlock už bych nezkousnul - a na překupnické pohádky o "resale value" křiváčků do kapsy co padají z NC dávno nevěřím. No a co se tvaru a provedení týče, asi nejlíp produkci CRK vystihnul IMHO nejlepší umělecký nožíř u nás Richard Tesařík: "Uvalit dneska takovej nesmysl za dva sešroubovaný plechy, ze kterých čepelka trčí jako kdyby byla vypůjčená z jinýho nože?"  :whistle:

U integrálního Anthema by rozborka obnášela jediný šroubek na hřídelce čepelky (+2 na příchytce pružinky a 3 na klipu, ale ty dolů nemusí), žádná magie s piglováním/mazáním podložek, dosedáním pojistky a centrovací orgie. Ale jestli někoho tyhle činnosti baví a má pocit že jde o součást "prima ceny", neberu mu to :speak_cool:

@Radek124 pekné kúsky. Axis lock som ešte nemal (pripadal mi ako zbytočné, potenciálne, “kur*ítko”), asi by to bolo vhodné zmeniť 🤷‍♂️.

Aj s assisted opening u kershaw som bol skeptický - a po takmer 10 rokoch tam síce niečo hŕka, ale funguje stále.

D85E9176-DABD-4FC3-A56B-5913A8A8BA2D.jpeg

Edited by janoj

V 27. 7. 2022 v 14:04, shadepirat napsal:

Dneska mi přišel balíček! Ostrý jak břitva, dalo by se s tím i oholit. E12C6698-0CC7-47BF-BB6D-74DC601CC133.thumb.jpeg.8787750c7e794dab1ba876856064c820.jpeg

Strašně fajn kudla. Gratuluji. Jen bych si u ní odpustil ten assist. 

Ale jinak spolu s zt0470 a osbornem můj workhorse. ❤️

před 8 hodinami, John_Lenon napsal:

Jinak kdo tu má sebky a jaké? (Blam se nehlásí 😀 )

Nějakou bych chtěl, asi large a nejsem schopen se vyznat ve verzích. Takže pro inspiraci. 

Měl jsem 4ks 21 large a myslim, že minimálně jedna do každé rodiny je potřeba 🤣👍 p.s. jednu mám ve sbírce a ta pryč nepůjde

Edited by mydlinkaTM