Přejít na obsah

Seiko Alpinist SARB017


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 60
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Hrál jsem si s fotkama, tak ještě jedna a trochu detailnější.

 

attachicon.gif SEIKO_SCVF005.jpg

A hele bráška :-) kdyby jsi pouštěl, tak na mě prosím mysli.

Mi totiž definitivně jeblo. Ještě mám na cestě sarb015 a právě hledám zbylé red. Už se trochu vzdávám pokusu dát je dokupy všechny. Přešlo mě to, když jsem viděl cenu za kterou šly ssass :-D

38b50b4ada5da22097e47f9eb2358673.jpg

ed7f9a9c3cca4b945352a87fc08c4375.jpg

Upraveno uživatelem vojta1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A hele bráška :-) kdyby jsi pouštěl, tak na mě prosím mysli.

Mi totiž definitivně jeblo. Ještě mám na cestě sarb015 a právě hledám zbylé red. Už se trochu vzdávám pokusu dát je dokupy všechny. Přešlo mě to, když jsem viděl cenu za kterou šly ssass :-D

 

To je už solidní úchylárna :-) Ale když musíš, tak musíš

Upraveno uživatelem ABCDE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

elká paráda. Kde se ti je podařilo sehnat?

 

Z Japonska přes buyee, poučil jsem se u zkušenějších :-)

 

A hele bráška :-) kdyby jsi pouštěl, tak na mě prosím mysli.

Mi totiž definitivně jeblo. Ještě mám na cestě sarb015 a právě hledám zbylé red. Už se trochu vzdávám pokusu dát je dokupy všechny. Přešlo mě to, když jsem viděl cenu za kterou šly ssass :-D

 

To jsou ty co prodával před časem Xbraj? Já jsem REDům propadnul ve chvíli kdy jsem u něj na SEIKO srazu viděl celý komplet REDů. Zjistil jsem že musím mít ty s krémovým cifrem a začal jsem je shánět. Nakonec jsem omylem vydražil REDy s černým cifrem :-D Ale ty krémové stejně musím mít, až je seženu tak tyhle možná pustím :-D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z Japonska přes buyee, poučil jsem se u zkušenějších :-)

 

 

To jsou ty co prodával před časem Xbraj? Já jsem REDům propadnul ve chvíli kdy jsem u něj na SEIKO srazu viděl celý komplet REDů. Zjistil jsem že musím mít ty s krémovým cifrem a začal jsem je shánět. Nakonec jsem omylem vydražil REDy s černým cifrem :-D Ale ty krémové stejně musím mít, až je seženu tak tyhle možná pustím :-D 

ok, super já Tě jich rád zbavím :) Xbraj nikdy všechny redy neměl. Má černé a krémové a snaží se ze mě vymámit ty zelené a já z něj ty černé a krémové :D Ty zelené měl sport200 a to není ono :)

 

Nn SSASS jsou tyto, poslední na buyee šly za necelých 3k USD, 300ks limitka. Kdyby to někoho zajímalo, tak tady je celkem dobrý collector guide. Já si nadávám, že jsem tuhle myšlenku nezačal realizovat o dva roky dříve, dost bych ušetřil :D

post-22755-0-30444200-1541706513_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

xbraj nikdy všechny redy neměl. Má černé a krémové a snaží se ze mě vymámit ty zelené a já z něj ty černé a krémové :D Ty zelené měl sport200 a to není ono :)

 

Nekecej, měl jsem je všechny  ;). I ty sport200 byly "redy" i když tam neměly ten nápis. Ale souhlas, že to nebylo ono  :D .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

ahojte,

nejaký tip kde by sa dali vidieť SARB017 ? dajú sa zohnať vôbec v kamenom obchode?

ďakujem

Ne, ale napiš si do statusu nebo níže uvedeného vlákna, kde bys je chtěl vidět a on se ti třeba někdo ozve ...

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/102273-sarb017-alpinist/

Upraveno uživatelem Lukyn77
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • po 3 týdnech...

Dovolte abych vám představil nejnovější přírůstek mé kolekce hodinek ze země vycházejícího slunce. Výhodný kurz japonského jenu mě postrčil k nákupu hodinek Seiko Alpinist SARB017, po kterých jsem již dlouho toužil. Nákup proběhl hladce prostřednictvím osvědčeného obchodníka Higuchi a už za týden ležel balíček na celnici. Za další týden se mi podařilo balíček z molochu celní pošty vypáčit a dnes se mohu podělit o první fotky a dojmy.

 

Průměr pouzdra je 38 milimetrů bez korunky, pro mé zápěstí o obvodu necelých 17 centimetrů zřejmě ideální. Sklíčko je safírové. Šroubovací korunka zajišťuje vodotěsnost 200 metrů. Uvnitř tepe osvědčený automatický kalibr 6R15, udávaná rezerva nátahu je 50 hodin, je podporován manuální nátah i hacking. Ciferník má opalizující tmavě zelenou barvu a indexy ve zlaté barvě. Na vnějším okraji indexů bodově a na ručkách je nanesená luminiscence, která dle prvních poznatků minimálně půl noci vydrží pěkně svítit. Druhá korunka slouží k pohybu s vnitřní lunetou s vyznačenými světovými stranami.

 

Po prvních dvou dnech nošení jsem s hodinkami velmi spokojen. K obleku se mi hodí lépe moje druhé SARB045 s temně modrým ciferníkem, ale k běžnému kancelářskému oblečení i do přírody jsou tyto perfektní. Líbil by se mi trochu jiný řemen, světlejší hnědá barva a jednodušší styl, na léto bych možná využil i kaučuk. Následují slíbené fotky.

 

attachicon.gifSARB017_1.jpg

 

Leštěné plochy jsou kombinovány s broušenými

 

attachicon.gifSARB017_2.jpg

 

Dýnko je plné s logem řady Alpinist

 

attachicon.gifSARB017_3.jpg

 

Foto na ruce

 

attachicon.gifSARB017_4.jpg

 

Přímé porovnání SARB017 a SARB045

 

attachicon.gifSARB017_5.jpg

 

Řada Seiko Alpinist má bohatou historii, vydáno bylo již pět generací v různých barevných variantách. Následující ilustrační obrázky jsou převzaty z internetu. První generace Seiko Alpinist se začala vyrábět v roce 1961, měla kožený řemen, ruční nátah a označení Laurel Alpinist.

 

attachicon.gif1961-Laurel-Alpinist-1.jpg

 

Druhá generace následovala v roce 1963 modelem Champion 850 Alpinist. Výroba skončila rokem 1965 a do nástupu dalšího modelu uplynulo dlouhých 30 let.

 

attachicon.gifChampion850.JPG

 

V roce 1995 se začala prodávat třetí generace s velice kvalitním kalibrem 4S15 a lupou nad datumovkou. Ač byla velmi populární, vyráběla se tato generace pouhé dva roky.

 

attachicon.gifIMG_4013.JPG

 

Čtvrtá generace se vyráběla od roku 2003. Měla titanové pouzdro a quartz kalibr s funkcí GMT. Poslední, pátou generaci mám tu čest nosit na své levici.

 

attachicon.gifSeikoAlpinistPerp_06.jpg

Krasny "kult". Gratulace !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...