Přejít na obsah

seiko kinetic?


cali

Doporučené příspěvky

Tak som si v poslednej dobe zvykol chodit na toto forum vysledok sa dostavil, dostal som chut na nove hodinky :)

chcel by som nieco jednoduche ale s nejakou "vychytavkou" navyse....

 

uspokojivou vychytavkou sa zda stroj seiko kinetic ktory je sice quartzovy (a teraz polovica asi prestala citat) ale ako zdroj vyuziva pohyb ruky co sa mne osobne javi ako vkusne spojenie presnosti quartzovych strojov a nenutnosti vymeny baterie strojov mechanickych.

 

co sa designu tyka dal by som si povedat napriklad od tychto

 

http://21jewels.com/productsdetail.asp?get...tproducttype=12

 

su ale dve veci co mi vrtaju hlavou:

 

1. je toto riesenie spolahlive? ma ich niekto? pripadne moze doporucit? predpokladam ze ako uloziste mechanicky nazbieranej energie bude v konecnom dosledku predsa len sluzit nejaky akumulator .... ako dlho trva takemu akumulatoru pripadne celemu stroju kym sa znici? a dalej pocitam ze zdrojom energie bude nejaka cievka a magnetik..... neda sa ta cievka znicit el. vybojom? (napriklad pri zapnuti vacsieho CRT monitora)

 

2. na co je tam ten nevkusny gombik?

ukazuju tie hodinky okrem casu a datumu este aj nico ine co zostalo mojmu zraku utajene? datum a cas sa da pokial viem relativne jednoducho osefovat korunkou tak naco tam je?

 

dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aha tak to je celkom stylova featura, bal som sa ze to bude ukazovat polohu marsu alebo nejaky podobny nezmysel :) ale takto sa mi ten gombik uz tiez nezda taky nevkusny :)

 

tak este nejake tie posrehy z praxe by som prosil,... plus pripadne kde v prahe sa daju take hodiny vidiet na zivo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aha tak to je celkom stylova featura, bal som sa ze to bude ukazovat polohu marsu alebo nejaky podobny nezmysel :) ale takto sa mi ten gombik uz tiez nezda taky nevkusny :)

 

tak este nejake tie posrehy z praxe by som prosil,... plus pripadne kde v prahe sa daju take hodiny vidiet na zivo?

Nevím přesně, jestli zrovna tyto, ale největší šanci máš v Koscomu, mají dva obchody v té ulici, jak je Bílá Labuť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Uvedené hodinky (SKA371) mám cca polroka, kupoval som ich na chronoshop.cz. Celkovo som s nimi spokojný, nosím ich prakticky denne okrem víkendu kedy "prevetrávam" Citizen-y Eco-Drive. Najväčším negatívom (z môjho pohľadu) sú ručičky, k mohutným hodinkám by viac "išli" plné, ako majú napr. "Seiko SUMO". Ďalším negatívom je prílišná "voľnosť" lunety, pri čistení hodiniek sa mi ju vždy podarí nechtiac pootočiť a troška ma sklamala ich presnosť (1 sek/2,7 dňa).

Medzi klady, ktoré si "považujem" patrí presnosť lícovania sekundovky voči minutovým indexom, čierny dátumový veniec a kvalitne spracovaný náramok, ktorý dobre "vyvažuje" púzdro a tak hodinky i napriek svojej váhe (cca 200 g) na ruke vôbec nie je cítiť.

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak pozeraj, nie je bohvie ako vidno ale trochu sa dá,

druhé foto ide zľava mechanic,kinetic,mechanic,kinetic.

Kinetiky sú dobré,chcem tretie ( Kinetic Ventura )

ale najradšej mám Monstry, svítej jak blázen :)))

PS: tenká ruka- cca 18 cm,ale zas sa zmestí :)))))

post-441-1229627681.jpg

post-441-1229627689.jpg

Upraveno uživatelem ludvik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim panstvo.

Presne nad tymi SKA371 s ciernym cifernikom som rozmyslal...

Ale vravim si ze mechanika je mechanika. (Obzvlast ked pridu "ufoni" a vypnu nam vsetky elektronicke zariadenia prostrednictvom EMP ) :alien1:

Tak teraz skor pokukujem po cistokrvnych automatoch. Nieco na sposob SNZD27K1.

http://www.hodinky-koscom.cz/Seiko-SNZD27K1-I14891.html

 

Pripajam aj foto.

 

Preco este trochu vaham je az prilis nenapadny a uzky tah a trosku mam strach s tou 100m vodotesnostou.

Inak su hodinky velmi pekne, nie prilis velke a lahke, zozadu maju efektny priezor na mechanizmus automatu.

 

Ak ich niekto nahodou ma, rad si precitam nejake postrehy.

post-4722-1229632743.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Tak po dlouhém pročítání všech možných webů, vláken a porovnávání velikostí jsem SKA371 zatím zavrhl, přijdou mi monstróznější než Monstra. Kinetic jako systém se mi líbí, ale asi vyhraje něco ala "divers" líbila by se mi jemná modifikace SKX007, SKXA53. Že já sem sem lezl, jediné v čem mám jasno je to, že mít 2 hodinky nestačí. :lol: propadl jsem ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...