Přejít na obsah

Mazání závitu u šroubovací korunky?


Doporučené příspěvky

Zdravím,

Napadla mě možná blbost,ale i přesto bych rád znal odpověď.

Má smysl něčím máznout závit u šroubovací korunky?

Pomůže to něčemu,třebas omezení možnosti stržení závitu,či hladší utahování korunky?

Nebo je to nesmysl,ničemu to nepomůže a ba naopak to může mít negativní efekt,např.lehčí odtažení,čili větší riziko nechtěného uvolnění?

Díky za připomínky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, osobně si myslím, že to je blbost. Namazáním závitu, ať už čímkoliv, spíš způsobíš to, že se na tu mastnotu bude chytat prach a dřív se ten závit zanese a posléze se může i strhnout. Při přetěsňování se konzervují, mažou, těsnící gumičky podle typu korunky buď uvnitř krčku nebo uvnitř korunky, Ale závit na obou součástkách ( krčku i korunce) se pouze čistí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sice se závit korunky opravdu nemaže, ale když se na věc podívám z pohledu mechaniky, tak by to smysl dávalo. Časté používání nějakého závitu nasucho způsobuje opotřebování, zadírání a často až stržení. Tomu by správné namazání zabránilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sice se závit korunky opravdu nemaže, ale když se na věc podívám z pohledu mechaniky, tak by to smysl dávalo. Časté používání nějakého závitu nasucho způsobuje opotřebování, zadírání a často až stržení. Tomu by správné namazání zabránilo.

 No, z pohledu logiky by to namazané líp klouzalo, jasně. Ale problém je v tom prachu. Kolikrát lidi přinesou hodinky zasraný jak prase ( omlouvám se za neslušné výrazy, ale slušně se to nedá přesněji specifikovat ) a samozřejmě korunka nebo krček je stržený. ale problém není, že to utahovali nasucho, ale že to rvali silou přez nános bahna. Takže spíš než to něčím mazat, bych doporučil častěji to nechat vyčistit a pokud možno to v čistotě udržovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mazat tukem/olejem nelze, protože se vytvoří brusná pasta, je to nesmysl.

 

Lze leštit, zvolit třecí dvojici tak, aby byla samomazná (ocel/bronz, ocel/plast ...) a nebo použít kluzný film (suché mazivo ve formě laku, někdy se to zkoušelo bez většího úspěchu na pružinách)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Připojím se k vláknu s dotazem.

S ohledem na choulostivost závitu vyvstává otázka, jak silně korunku šroubovat? Pátral jsem po tom v manuálu svých Orient Mako, ale nic jsem nenalezl. Patrně není správné korunku rvát.. Ale jak stanovit ten správný moment? utahujete pouze prsty, používáte nehty na dotažení za drážky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Připojím se k vláknu s dotazem.

S ohledem na choulostivost závitu vyvstává otázka, jak silně korunku šroubovat? Pátral jsem po tom v manuálu svých Orient Mako, ale nic jsem nenalezl. Patrně není správné korunku rvát.. Ale jak stanovit ten správný moment? utahujete pouze prsty, používáte nehty na dotažení za drážky?

tak především tak, aby se dala odšroubovat :) :)  prostě "na pohodu".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po měsíci...

A má vůbec smysl šroubovací korunku utahovat? Teda pokud se s hodinkami nekoupu... Mám Omega Seamaster a nastavuju je každé pondělí (mám je v práci a od pátku přes víkend prostě nevydrží). Není blbost každý týden odšroubovat a zase zašroubovat? Podle mě pak ten závit musí jít časem do kytek ať je sebekvalitnější. Vyšroubovaná korunka navíc zase v mém případě nijak moc nepřekáží...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Alda

A má vůbec smysl šroubovací korunku utahovat? Teda pokud se s hodinkami nekoupu... Mám Omega Seamaster a nastavuju je každé pondělí (mám je v práci a od pátku přes víkend prostě nevydrží). Není blbost každý týden odšroubovat a zase zašroubovat? Podle mě pak ten závit musí jít časem do kytek ať je sebekvalitnější. Vyšroubovaná korunka navíc zase v mém případě nijak moc nepřekáží...

Nema.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odtrhnut korunku to by som sa nebal, ona vycnieva tak max 1mm, a s tou vodou ked si clovek dava pozor by problem byt tiez nemal, len ten bordel ked sa dostane dovnutra po case, co s tym? jedine asi servis, nie? 

Mate niekto vobec skusenost ze ste korunku, resp zavit znicili? ved ked to robia nieco to vydrzat musi :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

koupit si diversky na to, abych je nosil s odšroubovanou korunkou, to je asi nová doba nebo co :lol2:

Teď už chápu, že Seamastery si dnes kupují především potápěči z povolání, kteří je nutně potřebují pro svou práci při sestupech do 300 metrů, aby využili i héliový ventil... Tak nějak jsi to myslel?? :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď už chápu, že Seamastery si dnes kupují především potápěči z povolání, kteří je nutně potřebují pro svou práci při sestupech do 300 metrů, aby využili i héliový ventil... Tak nějak jsi to myslel?? :D

Nikoliv, myslel jsem to tak, že koupit si hodinky s masivní šroubovací korunkou a pak je nosit s odšroubovanou je absurdní, navrhuji odšroubovat i dýnko, však na co, aspoň půjde vidět i kalibr :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nikoliv, myslel jsem to tak, že koupit si hodinky s masivní šroubovací korunkou a pak je nosit s odšroubovanou je absurdní, navrhuji odšroubovat i dýnko, však na co, aspoň půjde vidět i kalibr :lol2:

Ok, mám hodinky v práci, ale vyfotím je a dám sem fotku. Seamastery mají jen o něco větší korunku než Speedmastery a ten rozdíl mezi vyšroubovanou a zašroubovanou korunkou je takřka neznatelný. Proto jsem se ptal. Nevím, jak je to u jiných diverek...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...