Přejít na obsah

Seiko vs Orient vs Citizen


JPB

Doporučené příspěvky

Je pravda, že Citizen toho v mechanike zase tak veľa neponúka, a keď už, tak ho tu vnímame skôr ako výrobcu pomerne lacnej Miyoty. Pravda ale je, že aj v mechanike sa vie Citizen predviesť, napr. NA0000-59A

 

9103000013-2.jpg

 

 Takže niečo ako "Grand Citizen", len s hodne skromným sortimentom, čo je škoda. Cenníkovky okolo 2500?.

a i v quartzu se umí blýsknout, takový Citizen Chronomaster s tolerancí chodu ? 5 sec/rok také není k zahození....

 

http://www.shoppinginjapan.net/the-citizen-chronomaster/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 71
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Samozrejme, v quartze je Citizen veľký hráč, to je známa vec. Jeho termokompenzovaný A660 je v podstate state-of-the-art kaliber, tomu zodpovedá aj cena (vyššia než 9F GS). Ja som len chcel poukázať na existenciu "vyšších pater" pri Citizen mechanike.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozrejme, v quartze je Citizen veľký hráč, to je známa vec. Jeho termokompenzovaný A660 je v podstate state-of-the-art kaliber, tomu zodpovedá aj cena (vyššia než 9F GS). Ja som len chcel poukázať na existenciu "vyšších pater" pri Citizen mechanike.

jj, ok  <_<

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je pravda, že Citizen toho v mechanike zase tak veľa neponúka, a keď už, tak ho tu vnímame skôr ako výrobcu pomerne lacnej Miyoty. Pravda ale je, že aj v mechanike sa vie Citizen predviesť, napr. NA0000-59A

 

 

 Takže niečo ako "Grand Citizen", len s hodne skromným sortimentom, čo je škoda. Cenníkovky okolo 2500?.

 

Což mi přijde jako zvláštní obchodní strategie.

Hlavní cílovou skupinou Grand japonců (alespoň tak mi to přijde, a kdyžtak mě někdo opravte) jsou fanoušci značky, kteří dospěli na určitý level chronofílie a mají tak alternativu k swiss made. Pokud Citizen víceméně nenabízí automaty (a quartz a eco-drive mě nezajímají), tak si těžko ke značce vytvořím vztah, který by mě motivoval k nákupu "grand" modelů. 

V tomto ohledu mi přijde fajn nabídka Seika (u Orient Star bych byl dost opatrný co se týče srovnávání a u Royal Orient to samé, nehledě na to že jsou v našich končinách špatně dostupné)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Což mi přijde jako zvláštní obchodní strategie.

Hlavní cílovou skupinou Grand japonců (alespoň tak mi to přijde, a kdyžtak mě někdo opravte) jsou fanoušci značky, kteří dospěli na určitý level chronofílie a mají tak alternativu k swiss made. Pokud Citizen víceméně nenabízí automaty (a quartz a eco-drive mě nezajímají), tak si těžko ke značce vytvořím vztah, který by mě motivoval k nákupu "grand" modelů. 

V tomto ohledu mi přijde fajn nabídka Seika (u Orient Star bych byl dost opatrný co se týče srovnávání a u Royal Orient to samé, nehledě na to že jsou v našich končinách špatně dostupné)

a proč si chceš tvořit vztah ke značce jen podle toho, jestli nabízí high-end automaty nebo ne? Mě třeba některé eco-drivy či zrovna ten Chronomaster připadají jako dost dobrá nadstavba k běžné quartzové produkci...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a proč si chceš tvořit vztah ke značce jen podle toho, jestli nabízí high-end automaty nebo ne? Mě třeba některé eco-drivy či zrovna ten Chronomaster připadají jako dost dobrá nadstavba k běžné quartzové produkci...

 

 mě jde o to, že pokud preferuju automaty, koupím si levný model s kterým budu spokojen, tak si pak spíše pořídím dražší hodinky od téže značky a tímto způsobem se propracuji k top modelu značky, protože si dobrou zkušeností a spokojeností vytvořím určitý vztah a důvěru. To mi Citizen v automatu nenabízí. Proto mě zaráží, že nabídka automatů za 2500?, protože mi k nim chybí ta "cestička" od automatů za 150?.

Čímž samozřejmě nechci říct, že quartz je špatný a je nesmysl projít si od základního modelu k high end ve znamení eco-drive.

 

... sú Japonci!  :)  Jednoducho tie značky vnímame úplne inak, než "domáci". Porovnanie s Prim kríve na všetky končatiny, ale nič lepšie mi nenapadá.

 

Aha.. Nicméně pro mimojaponský trh je chápání zhruba takové jako jsem nastínil, ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 Aha.. Nicméně pro mimojaponský trh je chápání zhruba takové jako jsem nastínil, ne?

Asi áno, cvokov ochotných vyvaliť >3000? za Seiko tu asi veľa nie je, keďže tá značka má v európe a štátoch iné umiestnenie na trhu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Seiko je dle mého názoru na nejvyšší úrovni v Japonsku. Dokazuje to jejich historie a spousta patentů. Navíc jsou přáteli netradičních řešení, což mě taky dost bere. Orient, jak už tady někteří psali není samostanou společností, ale je v područí Seika. Dle mého názoru jsou to jenom přicmrndové, ale design některých modelů se mi hodně líbil a dokonce jsem o nich i uvažoval. Bohužel stejný problém jako u SEIKA - hodně top modelů se v Evropě nedá oficiálně pořídit. Musíte kupovat na vlastní pěst a shánět kdo se vám o ně postará u nás. Naštěstí nadšenců i profíků je Čechách docela dost, tak se snad není třeba bát. Citizen nemám rád. Technicky dle mě nejníž. Berou strojky od Mioty což samo o sobě vypovídá, že chtějí jít do nižších cenových kategorií. Abych k nim nebyl nespravedlivý, tak se snaží o dobré zpracování a design. Plus pro ně, ale já si je asi nikdy nepořídím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Seiko je dle mého názoru na nejvyšší úrovni v Japonsku. Dokazuje to jejich historie a spousta patentů. Navíc jsou přáteli netradičních řešení, což mě taky dost bere. Orient, jak už tady někteří psali není samostanou společností, ale je v područí Seika. Dle mého názoru jsou to jenom přicmrndové, ale design některých modelů se mi hodně líbil a dokonce jsem o nich i uvažoval. Bohužel stejný problém jako u SEIKA - hodně top modelů se v Evropě nedá oficiálně pořídit. Musíte kupovat na vlastní pěst a shánět kdo se vám o ně postará u nás. Naštěstí nadšenců i profíků je Čechách docela dost, tak se snad není třeba bát. Citizen nemám rád. Technicky dle mě nejníž. Berou strojky od Mioty což samo o sobě vypovídá, že chtějí jít do nižších cenových kategorií. Abych k nim nebyl nespravedlivý, tak se snaží o dobré zpracování a design. Plus pro ně, ale já si je asi nikdy nepořídím.

chlapče, nepouštěj se do unáhlených soudů a chvilku studuj, než pustíš takový nesmysly z huby... Kdo myslíš, že nejdál posunul solární napájení /ne vymyslel, je to patent NEC/, rádiovou synchronizaci času a dodává levné osvědčené strojky v několika kvalitativních řadách spoustě jiných výrobců hodinek? Je to právě Citizen Watch Corporation, resp. její divize Miyota...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...Orient, jak už tady někteří psali není samostanou společností, ale je v područí Seika. Dle mého názoru jsou to jenom přicmrndové...

Orient není dceřinou společností Seika dlouho (částečně od r. 2001, stoprocentně až od r. 2009), jinak se jedná o firmu založenou v r. 1950, která si rozhodně nezaslouží označení shit, jak tady občas zaznělo. Ne každého samozřejmě osloví, ale některé modely z konce šedesátých a sedmdesátých let jsou stále parádní kousky - nejen Orient Star či Royal Orient, ale pro mne např. King Diver či World Diver.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Orient není dceřinou společností Seika dlouho (částečně od r. 2001, stoprocentně až od r. 2009), jinak se jedná o firmu založenou v r. 1950, která si rozhodně nezaslouží označení shit, jak tady občas zaznělo. Ne každého samozřejmě osloví, ale některé modely z konce šedesátých a sedmdesátých let jsou stále parádní kousky - nejen Orient Star či Royal Orient, ale pro mne např. King Diver či World Diver.

Že je to shit s tím tedy taky nesouhlasím. Jenom je Orient v současné době tak trochu jiné Seiko. Design se mi opravdu líbí, ale jak už jsem psal výše, není možné modely, které by mě zajímaly , koupit v ČR s českou zárukou (stejně jako u koncernového kolegy Seika :) ). Přicmrndové jsou to proto, že je tu jasná koncernová příslunost. Stejně jako je to u aut - motory podvozky a shoda třeba 90% dílů není vyjímkou. Nemusíme chodit daleko. Minimálně jeden takový podnik máme v naší malé republice. Škoda MB. Taky vznikla dávno před tím než se sem nakýbloval VW, ale to co pouštějí z linek už není tak úplně jejich práce (aspoň né vývojově). To je trend asi ve všech strojírenských oborech. Snížení nákladů na vývoj je důležité i pro spotřebitele!!! Můžete pak výrobek dostat za nesrovnatelně nižší cenu, než kdyby si každý výrobce na vlastní pěst vyvíjel vše sám. To se mnou asi budete všichni souhlasit, že by to ničemu nepomohlo. Jinak zrovna většina nových modelů Orient Star se mi dost líbí a možná i do některého půjdu. Jestli mě tedy zas nezlákají nějaký Švýcary se Swatcháckou Etou :lol2: . Skutečná originalita se holt hledá blbě a za draho :crying_anim02:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jakým způsobem (pokud vůbec) ovlivnila fúze Seiko a Orient kvalitu výroby Orientu? Takové Sk Crystal se vyráběly tuším v 80. letech a nyní se dají opět nové sehnat, tak jestli se kvalita nějak změnila? Je to možná stupidní otázka, ale znělo by logicky, kdyby Orient musel slevit z kvality oproti stavu kdy byl samostatnou firmou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

10.let je slušné. Moje Citizeny po 5.letech třetí pád na dlažbu nevydrželi. Někdo psal že mu ecodrivy takhle ukončili po 18.letech provoz ale s původním akumulátorkem! A to je v solárnim pohonu fajn zpráva. Usvědčuje mně to že životnost hodinek nejčastěji ukončí pád.

Už vím proč kdysi nosili hodinky na řetízku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Váženi, pokud značce věřím, tak na co je mi záruka ;o)

mě stačí ty timestorácky-hodinkárske, věřím, že mně při Seikáckém PPM nepostihne žádný problém..

Pokud koupím automaty, tak to poslední, co chci, je, aby se v nich někdo cizí hrabal, ne?

 

Ale já jsem divnej pavouk,  uznávám, po letech jsem zjistil, že vlna digitálek a kvarcek byl krok stranou a

pokorně jsem se vrátil k uctívání jemné mechaniky. Je docela výhoda, že člověk má ukazatelů času kolem sebe dost a dost, kdyby něco selhalo,

a hodinky na ruce má hlavně pro radost. Největší bomba přelomu tisíciletí je pro mně stroncium aluminát + europium a trošku toho dysprosia,

jedním slovem lumibrite  (a klony). Večer bliknu na hodinky UV baterečkou (390 nm) a vidím ručky a indexy celou noc.

Z ruky nejdou, kdepak..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...