Přejít na obsah

Mechanické kalibry Grand Seiko


Sorbus

Doporučené příspěvky

Díky za info o filtrační ochraně studia (také bych chtěl mít v práci za oknem borovicový les...) a za odkaz na rozborku kalibru 8L35. Před časem jsem se snažil vypátrat vztah tohoto kalibru k GS kalibrům. Různých zmínek je na internetu plno, ale jejich hodnověrnost je většinou nejasná. Zdá se, že kalibr 8L35 vznikl zároveň s GS kalibrem 9S55 a oba tak byly uvedeny na trh v roce 1998. Kalibr 9S55 se od 8L35 liší dekorací a seřízením podle GS standardů. Některé zdroje dále uvádí, že 8L35 má trochu zvětšené kolo setrvačky, ale informaci o rozměrech jsem nikde nenašel. Nepředpokládám, že by mezi nimi byly ještě nějaké další rozdíly, ale vyloučit to nelze. V každém případě panuje shoda na tom, že 8L35 je jeden z nejlepších Seiko automatických kalibrů.

Upraveno uživatelem Sorbus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Alda

O vetsim kole setrvacky jsem take cetl. 8L35 byl postaven specialne pro sportovni hodinky. Libi se mi, ze u vyvoje premysli a nenacpou kde co, do kde ceho :)

Upraveno uživatelem Alda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...
  • po 4 týdnech...
V 16. 2. 2022 v 17:32, Zdenek1307 napsal:

Není nad to tady vykopat nějaké staré zajímavé vlákno a člověk to musí hned všechno přečíst 🙂 Skvělá práce 👍

Dík, je to skvěle zpracované - a díky "zastrčenosti" není "rozmělněné" a informační hustota je vysoká, převysoká. Radost si počíst.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...