Přejít na obsah

Hodinky do termalu


tmoris

Doporučené příspěvky

V lete se chystame do madarskych termalu a rad bych sebou vzal i treba iwc, ale nemam jasno v tom, jaky maji na hodinky dopad ty vselijake mineraly, siricitany apod obsazene ve vode. Samozrejme bych je jednou dvakrat behem dne mohl oplachnout i v chlorovane/bezne vode..

 

Jaky mate na styk hodinek s temito termalnimi vodami nazor, jakou mate zkusenost? (neresme teplotu te vody a jeji dopad na tesneni apod., neni to zadna sauna..)

 

Sent from my HTC using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník swanieck

Nerez, titan a safír přemůže i termální lázně...ale může se ti na tahu a nebo kolem korunky něco usadit, ale to by mělo jít pěkně dolů, pokud tam nebudeš rok dělat plavčíka.

 

Ale nějaké čínské pouťovky tam můžou vypustit duši.....rozhodně nedoporučuji nechávat si IWC ve skříňce na jižním Slovensku a nebo v Maďarech...to by pak mohlo dopadnout špatně :frusty:

 

My už tam darovali v rámci humanitární pomoci asijským zemím dámské TISSOTy....žádná tragedie, ale nasere to!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V lete se chystame do madarskych termalu a rad bych sebou vzal i treba iwc, ale nemam jasno v tom, jaky maji na hodinky dopad ty vselijake mineraly, siricitany apod obsazene ve vode. Samozrejme bych je jednou dvakrat behem dne mohl oplachnout i v chlorovane/bezne vode..

 

Jaky mate na styk hodinek s temito termalnimi vodami nazor, jakou mate zkusenost? (neresme teplotu te vody a jeji dopad na tesneni apod., neni to zadna sauna..)

 

Sent from my HTC using Tapatalk

jezdíme se ženou pravidelně do Velkého Mederu, neosvědčilo se cokoliv na gumě, zůstávaly na tom krystalky solí a guma praskala. Osvědčili se tyto, které to koupání mají tak trochu v názvu. Doporučuji buď levné nerez hodinky s WR min 10 bar, nebo nějaké nerez diverky, IWC jsou na to rozhodně dle mého názoru škoda a na koupališti plném cikánů budou zbytečně poutat pozornost. Důležité je, hodinky pravidelně omývat sladkou vodou a otírat alespoň kapesníkem.

post-15103-0-84923200-1365444413_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Frostie
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím,jestli je v termálech a i koupel v jódové vodě,i když ta bývá hlavně v lázních,ale kdyby náhodou,tak na to velkého majzla,to je ničič všeho.Plavky mě to zničilo během mého pobytu v lázních.Mám dojem,že tě do té jódové vody ani s ničím nepustí,čili prstýnky,řetízky,všechno musí dolů,takže tam hodinky nebrat vůbec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S G-čkami som už v termálnych kúpeľoch bol neraz a bez akéhokoľvek problému. Len ako píše Frostie, tiež doporučujem po vyjdení  z bazénu hodinky opláchnuť s sladkej vode. Mne sa na Mudmanoch vždy urobí taký biely povlak. Hlavne v všelijakých záhyboch a v zvlnení na remienku. Po návrate domov ale zoberiem starú zubnú kefku, trochu Jari, umyjem hodinky vo vlažnej vode a je po problémoch. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

spíš si neber zlato, termály bývají sirné a zreaguje Ti to i když po příjezdu vyčištěno bez problémů v ultrazvukové lázni

 

jen bacha, i přes následnou sprchu se šamponem si tělo zachová sirný nádech, který se samozřejmě přenese do oblečení, nevypralo se to ani po roce po x praních

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do maďarských Harkán jezdím osm let. Nemají rádi stříbro, ale na ruce jsem měl G-Shocky, Orienty, Seika , Hujery - automaty vše na tahu - absolutně bez problémů. Jen jsem vše večer důkladně propláchl vodou, sebe vínem. Hodinky v pohodě, no já někdy ne :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dříve Certriny DS jsem měl i v horších podmínkách a nic, krom pár šmouh na tahu neutrpěly;  později  Trasery Classic jsem měl v termálech - nějaká sůl tam byla, ale většinou je to velmi zředěné, takže bez problémů... horší to je při bahenních zábalech - jenže, na jisté procedury bych si nebral hodinky ne kvuli nim, ale kvůli sobě

;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jde uz ted spis o ten dopad na kaucuk, na kterem mam aquatimery.. pokud bude konsenzus,ze kaucuk to znici,tak vezmu neco na tahu..

 

Sent from my HTC using Tapatalk

gumu opravdu ne, nezničí to sice hned, ale o hodně rychleji to pak popraská. Přimlouvám se za nerez a dostatečnou WR!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Seika SKX009 na gumě jsem měl ve Velkém Mederu už několikrát a nezaznamenal jsem vůbec žádný problém. Nikdy se na nich nic neusadilo ani nezreagovalo a dokonce mi je ani neukradli cikáni ve tři ráno v hospodě "U Bažanta". Takže bych si z toho zase takovou hlavu nedělal :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Seika SKX009 na gumě jsem měl ve Velkém Mederu už několikrát a nezaznamenal jsem vůbec žádný problém. Nikdy se na nich nic neusadilo ani nezreagovalo a dokonce mi je ani neukradli cikáni ve tři ráno v hospodě "U Bažanta". Takže bych si z toho zase takovou hlavu nedělal :)

 

prida se jeste nekdo s bezproblemovou gumovou zkusenosti? nebyt tohoto prispevku, tak jsem prakticky uz iwc na kaucuku jako variantu zavrhl..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...