Přejít na obsah

BIKE [2007-2020]


Návštěvník milosklikar

Doporučené příspěvky

No, po pravdě netuším... Jakej je přínos drahejch přileb?

Koukal jsem, že jsou od cca 700,-

 

Samozřejmě chci ochránit kebuli, pak ideálně hodně děravá - aby se hlava potila co nejmíň, vzdržela nejmíň 5 let; síťku prti hmyzu beru jako standard. Nějaký extrémní honič gramů nejsem.

Otec má z Lídlu a ještě mu vzadu blíká :-)

Přínos drahejch přileb poznáš při první ráně do hlavy. ;-) Mluvím z vlastní zkušenosti nejenom z kola, ale i z lyží. Někde na youtube jsem kdysi zahlídl nějaký crash testy přileb tak to zkus pohledat. Budeš koukat.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takže:

 

1.) v přilbách se nevyznám vůbec, ALE

2.) bylo mi řečeno, že odlolnost (= bezpečnost) je u všech (pominu-li vyložený low-end) stejná, a že jde o to, že low-end toho dociluje plnou přillbou (těžší a potící se) a high end má v té cené "hromadu děr", které vydrží stejně (pokud člověk zrovna nenarazí na větev :-) )

 

Je to tak? Pokud ne, prosím proč ne.

Dále - kolik let přilba vydrží? (samo nepočítám náraz).

---

Jo, pokud schání někdo helmu na motorku, tak zrovna u nás v mototechně mají slevy, a mají slušnou za 800,-

(kupoval jsem tam minule stěrače a někdo se rozplýval, jak jsou tam helmy levné)

Helmu na motorku za 800 tak tu bych si rozhodne na hlavu nedal plexiskolona na mou helmu jak jsem jezdil stalo vic nakonec je to tva hlava.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takže:

 

1.) v přilbách se nevyznám vůbec, ALE

2.) bylo mi řečeno, že odlolnost (= bezpečnost) je u všech (pominu-li vyložený low-end) stejná, a že jde o to, že low-end toho dociluje plnou přillbou (těžší a potící se) a high end má v té cené "hromadu děr", které vydrží stejně (pokud člověk zrovna nenarazí na větev :-) )

 

Je to tak? Pokud ne, prosím proč ne.

Dále - kolik let přilba vydrží? (samo nepočítám náraz).

---

Jo, pokud schání někdo helmu na motorku, tak zrovna u nás v mototechně mají slevy, a mají slušnou za 800,-

(kupoval jsem tam minule stěrače a někdo se rozplýval, jak jsou tam helmy levné)

tak začnu od konce.....mototechna je úplně nejideálnější obchod na výběr slušné helmy na bike :clap:  :lol2:  :lol2: 

životnost helmy je cca 5let od data výroby,pak ten plast díky UV nemusí splňovat co by měl

Rozdíl mezi levnou a ne úplně levnou helmou je v materiálu,provedení,ergonomii....prostě na levné přilbě je ta bezpečnost o  kompromisu díky tomu že je tam méně skořepiny na ní

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spineshank: fakt me to zklamalo, bohuzel. Oboje je polystyren nejakym zpusobem vstriknutej do skorepiny. Moc se mi libila ixs trail, ale nebyla mi na hlave uplne dobre. A to zpracovani des, stejne jako treba alpina carapax - tam se mi aspon libil system nastaveni stitku.

Upraveno uživatelem Michelin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže:

 

ad. helma motorka - u nás je v rámci mototechny dealer Jawa a autentických doplňků, takže tak. Zrovna tam byla diskuze, jakou odrazku na Jawa Stadion - měli obě! :-)

 

ad. helma kolo - co teda jako minimum co se týče bezpečnosti?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já měl taky za to, že je to jen nějak zajímavě sexy tvarovanej polystyren a kdo má víc děr (větrání) při stejný odolnosti je vítěz.... nebo ne?

 

Spineshank: fakt me to zklamalo, bohuzel. Oboje je polystyren nejakym zpusobem vstriknutej do skorepiny. Moc se mi libila ixs trail, ale nebyla mi na hlave uplne dobre. A to zpracovani des, stejne jako treba alpina carapax - tam se mi aspon libil system nastaveni stitku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já měl taky za to, že je to jen nějak zajímavě sexy tvarovanej polystyren a kdo má víc děr (větrání) při stejný odolnosti je vítěz.... nebo ne?

zkus si to někde vyzkoušet a omakat, uvidí s ze poznas rozdily mezi těma kouskama

Ale hlavu ma každém jinej tak je potřeba zkusit co ti sedne nejlíp a v čem se budeš cítit dobře

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli tady jsou lidi co nepečují o řetěz tak je odivuju...... není horší zvuk než nenamazanej řetěz, s tím jezdit to musí být člověk masochista..,... D

Je trochu rozdíl mezi "žádná péče" a "zvláštní péče". ;-)

Řetěz mažu, čili nepíská, nevrže. Ale pračka řetězu u mě žádný efekt neprokázala. A řetěz jsem zatím nikdy nepřetrhl.

 

Píšu z mobilu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je trochu rozdíl mezi "žádná péče" a "zvláštní péče". ;-)

Řetěz mažu, čili nepíská, nevrže. Ale pračka řetězu u mě žádný efekt neprokázala. A řetěz jsem zatím nikdy nepřetrhl.

 

Píšu z mobilu

tak já to dělám stejně ...řetěz jen otřu pořádně hadrou,poté stříknu,nechám působit a pak zase utřu...nic jiné s řetězem taky nedělám

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak já to dělám stejně ...řetěz jen otřu pořádně hadrou,poté stříknu,nechám působit a pak zase utřu...nic jiné s řetězem taky nedělám

+1

Po mnoha letech točení v pračce taky už jen tohle. Nějak lenivím, čistit pak ještě zaje.anou pračku, vylejvat ten hnus atd. ... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mažu taky průběžně, ale na pračku to nemá, všechen ten bordel stejně zůstanu v řetězu. Teď peru tak nějak pravidelně, stalo se to u mě rutinou a po každém praní je to obrovský rozdíl, jak v řazení, tak v celkovém chodu řetězu. Navíc o pár km protáhnete výměnu řetězu  :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad Helmy: Z vlastní zkušenosti cca před měsícem můžu říct že investice se vyplatí. Helma Author za cca 800,- nic moc zpracovaná, ale na první pohled funkční, na hlavě seděla, a já už jsem moooc chtěl jezdit (závazek že bez helmy nevyjedu). První lehký ťuknutí o strom a helma praskla... Rozhodl jsem se investovat do kvalitnější. Po odzkoušení vyhrála IXS Trail RS. Hned na druhé vyjížďce jsem se málo sklonil před padlým stromem  přes cestu (Pro Spine: v pravotočivé na červené z Maršova na Šmelc ;-)) a v cca 20km rychlosti mě to vycvaklo z SPD. Na hlavě jsem nic kromě tlaku necítil a hned jsem samosebou kontroloval novou helmu a ono nic, ani škrábanec ;-)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Ják jako nechce? To slovo neznám, lenoši lenivý :lol2:

Afri, Ty to cistis po kazdem vyjezdu ? Pripadne hod prosim odkaz na to jaky pouzivas ? Abych si ho mohl koupit a potom ho nepouzivat:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pokaždé to nedělám, zase takový magor taky nejsem :-) Ale jakmile cítím, že už neřadí jak by měl, nebo si neplánuji nějakou dálku, tak ho vyperu, 15 minut práce. Používám pokaždé něco jiného, co mě kdo poradí, teď zrovna tohle a docela mi to vyhovuje. Mazivo dlouho maže a čistič je super,ten si koupím znovu.

post-364-0-58320500-1441984677_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...