Přejít na obsah

BIKE [2007-2020]


Návštěvník milosklikar

Doporučené příspěvky

Sved na kole:) Pekne Jiri.

Ondro, si psal ram+tlumak+vidla, tak jsem ten budget chapal na celek. Geo je v pohode, na Burnerovi mam 150mm a 100km klido asfaltem v pohode. Staci nafoukat pneu. A to mam plaste 2.3. Ale zase DW link. A na pevnaku je geo skoro do sjezdova a videl taky 150mm a taky uplne v pohode. Me je naopak ten posez prijemnejsi. Stejne na takovem kole budes drtit teren.

Koukni na Cube Stereo 120, nevim, zda prodavaj jen ram, spis ne, ale s tvym rozpoctem bys asi sehnal kolo v top osazeni. Kdyz pocitam, ze mas na ram 60k, vidle 15-20k a nejaka ,,drobot´´ jako brzdy, rafky, teleskop,hazka... jses na tom kile cca. A Cube myslim kola umi. A nebo YT, ty se me moc libej, akorat maj jen debilni direct sale jako Canyon.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sved na kole:) Pekne Jiri.

Ondro, si psal ram+tlumak+vidla, tak jsem ten budget chapal na celek. Geo je v pohode, na Burnerovi mam 150mm a 100km klido asfaltem v pohode. Staci nafoukat pneu. A to mam plaste 2.3. Ale zase DW link. A na pevnaku je geo skoro do sjezdova a videl taky 150mm a taky uplne v pohode. Me je naopak ten posez prijemnejsi. Stejne na takovem kole budes drtit teren.

Koukni na Cube Stereo 120, nevim, zda prodavaj jen ram, spis ne, ale s tvym rozpoctem bys asi sehnal kolo v top osazeni. Kdyz pocitam, ze mas na ram 60k, vidle 15-20k a nejaka ,,drobot´´ jako brzdy, rafky, teleskop,hazka... jses na tom kile cca. A Cube myslim kola umi. A nebo YT, ty se me moc libej, akorat maj jen debilni direct sale jako Canyon.

Na Cube jsem koukal na bike-discount. Maji dobry ceny. Ja vsechno mam, novy kola, brzdy atd. Jen koupit ten ram a pruzeni. Kupko me ukecava na 1x11, ale kua nevim. Jeste bych sel i do nejakyho Rocky Mountain, ty se mi vzdycky moc libily, ale dostupnost a ceny taky nic moc. :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ondro, RM je pecka, ale musis platit :) Hele, si myslim, ze to bude krapet trabl, sehnat jen ram. Mozna nejakej zanovni, dobre koupit jako Jirina s druhe ruky za mene penez, nejety a se zarukou. 1x11 urcite, to je pecka a s tim co mas naslapano budes uplne v klidu. Koukni na to yt, na jare to vyhralo celkem dost srovnavacich testu, ale jak jsem psal, problem ji vyzkouset...

http://enduro-mtb.com/en/yt-jeffsy-29-cf-pro-review/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci zvažoval jsem nákup endura jako druhej bajk do garáže, ale asi bych ho zase tak moc nevyužil. V rámci mýho ježdění jsem si tak sesumíroval, že bych šel nejspíš do celopéra se 120mm zdvihama. Nechci kupovat celý kolo, ale pouze rámovou sadu s tlumičem a přední vidli. Zbytek dílů bych použil ze stávajícího kola a to pak zpětně osadil dílama, který mi leží doma a nejspíš střelil. Nemáte někdo tip na 29" rámovku s XC geometrií v karbonu nejlépe s pevnou zadní osou? Chtěl bych se přiblížit geometrii kterou mám teď ve velikosti 21", protože mi hodně vyhovuje. Cenovej limit vidím max 60k, ale raději níž. U Meridy jsem nic nenašel. Canyon taky nic, to stejný Scott. :-Jsem si zase vymyslel blbost. a95783317b9a0e0455893872eb6b348a.jpg

Uplne jsem nepochopil.jestli jde o stavbu druhyho kola a vyuziti plonkovych komponentu nebo stavbu jedinyho.

 

Tak pokud "nejspis 120mm" muze bejt i 100 a merida ti nevadi.tak tady cosi ve sleve

https://www.cyklopoint.cz/ram-big-ninety-nine-cf-team-11314d/

a u kola s malyma zdvihama je 1x11 malo prevodu. Nebude co slapat bud nahoru nebo spis dolu. Leda az pristi rok zacne sram prodavat za lidovku 10-50z kazetu. Ale to zas budou rozestupy.

 

A za usetrene penize zaklad na to enduro. bez kteryho se stejne neobejdes:) Raketa a enduro.dobre kombo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chci z myho kola sundat lepsi komponenty na novej ram. Nechci mit dve kola, takze ten zbytek prodam. Tech 100 mm je malo. 120 beru jako takovej kompromis abych mel jen jednoho bajka. Zatím je můj favorit tenhle rám:

https://www.bike-discount.de/en/buy/cube-stereo-120-super-hpc-slt-29-frame-zeroblack-633359/wg_id-7327

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak moc jsem odjakživa chtěl specialized, že jsem vloni dostal superiora....a dnes jsem u Svorady sáhl misto po specialized po tomhle novým treku...tak se chlubím :). No až na tu šílenou barevnou cool kombinaci skvělý kolo!

post-27543-0-26283700-1504124343_thumb.jpeg

post-27543-0-90615300-1504124353_thumb.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uplne jsem nepochopil.jestli jde o stavbu druhyho kola a vyuziti plonkovych komponentu nebo stavbu jedinyho.

 

Tak pokud "nejspis 120mm" muze bejt i 100 a merida ti nevadi.tak tady cosi ve sleve

https://www.cyklopoint.cz/ram-big-ninety-nine-cf-team-11314d/

a u kola s malyma zdvihama je 1x11 malo prevodu. Nebude co slapat bud nahoru nebo spis dolu. Leda az pristi rok zacne sram prodavat za lidovku 10-50z kazetu. Ale to zas budou rozestupy.

 

A za usetrene penize zaklad na to enduro. bez kteryho se stejne neobejdes:) Raketa a enduro.dobre kombo.

sram už eagla pro socky prodává tak 2 mesice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aááa, matná černá.

 

 

Pěkný to máš :)

Děkuji, no...ale je to poslední model a jediná druhá barevná kombinace byla : hloupě modrý lak (rozuměj mdlá modrá LESKLÁ)...tak sice k mému věku trochu divočina, ale pořád tohle vypadá líp, myslím. I když teda holky v hospodě na mě koukaly dost divně...asi by to kolo pasovalo k člověku o půlku mladšímu než jsem já :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Děkuji, no...ale je to poslední model a jediná druhá barevná kombinace byla : hloupě modrý lak (rozuměj mdlá modrá LESKLÁ)...tak sice k mému věku trochu divočina, ale pořád tohle vypadá líp, myslím. I když teda holky v hospodě na mě koukaly dost divně...asi by to kolo pasovalo k člověku o půlku mladšímu než jsem já :)

Moc se nedelej, tu vec pod sedlo sis uz vybiral sam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vcera jsme dorazili na hotel kde neni signal a stejne mi chcipla baterka. Tak nalitali jsme asi 65km nastoupali neco prez 1000m nejprutsi stoupani 18% ... Mistni kluci nas protahli supr misty,lesni traily,vodopad,skalni vyhlidky. Dnes jedem prez Hrensko na Nemeckou stranu a zpet do narodniho parku.7cea411fe8c9e6f9ac876dd1b8dd7307.jpg

 

Mira Tapatalk

 

V Českém Švýcarsku jsem byl také na dovče a paráda. Taky je dobrej konec stoupání na rozhlednu Jedlová Hora. Tam je to snad 23%  :smoke: Ale jen kousek.

 

Jinak dobrý píívko v Krásné Lípe v pivovaru Falkenštejn, kde jak jsem pochopil asi bydlíte a víte o tom.

 

A v DE si mi líbilo na Bastei.

 

PS: jen nechápu proč se cpu na rozhledny atd., když se bojím výšek :punk:

 
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vcera jsme dorazili na hotel kde neni signal a stejne mi chcipla baterka. Tak nalitali jsme asi 65km nastoupali neco prez 1000m nejprutsi stoupani 18% ... Mistni kluci nas protahli supr misty,lesni traily,vodopad,skalni vyhlidky. Dnes jedem prez Hrensko na Nemeckou stranu a zpet do narodniho parku.7cea411fe8c9e6f9ac876dd1b8dd7307.jpg

 

Mira Tapatalk

 

V Českém Švýcarsku jsem byl také na dovče a paráda. Taky je dobrej konec stoupání na rozhlednu Jedlová Hora. Tam je to snad 23%  :smoke: Ale jen kousek.

 

Jinak dobrý píívko v Krásné Lípe v pivovaru Falkenštejn, kde jak jsem pochopil asi bydlíte a víte o tom.

 

A v DE si mi líbilo na Bastei.

 

PS: jen nechápu proč se cpu na rozhledny atd., když se bojím výšek :punk:

 

post-37405-0-71294600-1504159798_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...