Přejít na obsah

BIKE [2007-2020]


Návštěvník milosklikar

Doporučené příspěvky

Me spis vrta hlavou, ze po 30ti letch vyroby riditek 62cm prisli najednou na to, ze je to spatne a ze musi byt 77. Jinak na tech 62 jsem porad jeste zvyklej, takze s tim problem nemam.

 

Vidle asi rezana neni, pod predstavcem jsou jeste 2 podlozky (cca 5cm), co by se daly vyndat, ale ted mi ta vyska vyhovuje.

njn, ono nějak všechno prochází vývojem....
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

njn, ono nějak všechno prochází vývojem....

Ono spíše už byl nasycenej trh, tak museli udělat něco jakože lepšího, když byl trh nasycen koly 26? tak najednou nic lepšího než 29? nebylo a jakmile se trh naplnil 29? tak zase je lepší 27,5? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řeším teď konečný výběr silnicky, prakticky mám vybráno (Canyon Ultimate CF disk 7.0) teď už se jen chci ujistit ve velikosti, všechno mi sedí na ?L? jen geo ve výšce sedla je 750-850mm, nyní mám na MTB sedlovku cca 820mm....je to v pohodě ne, když jsem 2-3cm v normě. Do XL se mi nechce (sedlovka ...-880mm) byl bych na tom moc nataženej.

Ještě dotaz na oblečení od canyon nebo i na hadry na silnici obecně....kupovat o číslo větší? (Nemám cyklo postavu)

Upraveno uživatelem moco
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono spíše už byl nasycenej trh, tak museli udělat něco jakože lepšího, když byl trh nasycen koly 26? tak najednou nic lepšího než 29? nebylo a jakmile se trh naplnil 29? tak zase je lepší 27,5? :)

nemyslím si, že je to z přesycení trhu...kupodivu všechny tyhle inovace jsou funkční.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me spis vrta hlavou, ze po 30ti letch vyroby riditek 62cm prisli najednou na to, ze je to spatne a ze musi byt 77. Jinak na tech 62 jsem porad jeste zvyklej, takze s tim problem nemam.

Vidle asi rezana neni, pod predstavcem jsou jeste 2 podlozky (cca 5cm), co by se daly vyndat, ale ted mi ta vyska vyhovuje.

tak změny jsou ve všem ,kola,geometrie rámu atd.proto širší rodila jak dříve

Zkus si tam nechat dat na zkoušku něco mezi 62/77

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nohy mam tak Acera/SIS... :-)

 

Tváří v tvář všem těm změnám bych si dovolil citovat jednu moji kamarádku, výbornou triatlonistku: kolo si měj třeba osazeny Deore, ale když máš nohy Alivio ...

Edit pro rejpaly: to Alivio nebylo na mně :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím místní Biker y. Je tu prosím někdo kdo mi pořadí kolo pro kluka? Koncem května má narozeniny ( 9let a 145 cm) a chtěl bych mu koupit kolo. Jelikož ho užije tak ty dva vikendy v měsíci kdy je u mne tak něco odpovídajícího v rovnici- cena- kvalita- výkon. Prostě nemusíš to být žádná špička,ale taky žádnej těžkej, levnej klump, spíš zlatá střední cesta. Díky Bob

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odjinud, chce to rukavice. A pak, nebo aspon, mekky gripy. Treba

https://www.moolbike.cz/gripy/gripy-cannondale-superlight-120-mm/?variantId=168683

Jsou sice kratsi nez dnesni rozmery:) ale jsou genialni, tak mam doma asi patery do foroty. Ale protoze si ten uchop teprve budes hledat, muzu ti jedny funglovky pujcit, a jestli ti nepomuzou, tak mi je vratis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Dalsi lakadlo.... mmm potrebuju to kdyz mam wahoo elemnt bolt? doufam ze ne. Ten je totiz top. Ale u garminu by se mi libilo, ze bych si pak mohl koupit garmin hodiny a zmigrovat se na garmin connect. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dalsi lakadlo.... mmm potrebuju to kdyz mam wahoo elemnt bolt? doufam ze ne. Ten je totiz top. Ale u garminu by se mi libilo, ze bych si pak mohl koupit garmin hodiny a zmigrovat se na garmin connect. :D

Bolta teď Garmin přeskočil o parník. Možná chvilku počkat než dopilují SW, ale pak to bude pecka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci, uměli byste doporučit nějaké rychlejší pláště, vhodné i pro nezpevněné cesty?

Jezdím tak 40% asfalt, 40% polní cesty, zbytek mimo.

Stávající jsou na asfaltu pomalý a hrozně žerou energii ...

Potřebuju 29" bezduše ...

Specialized Fast Trak 29x2,1, 29x2,3

https://www.kolokram.cz/plaste-mtb-29/23870-plast-specialized-fast-trak-2bliss-ready-29x21.html

Upraveno uživatelem Duke650
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky, pujdu nekam gripy osahat. Po netu se to kupovat neda a kazdemu sedi neco jineho. Rukavice mam jen v chladnu, strasne se mi poti ruce, to radsi ty otlaky.

 

Odjinud, chce to rukavice. A pak, nebo aspon, mekky gripy. Treba

https://www.moolbike.cz/gripy/gripy-cannondale-superlight-120-mm/?variantId=168683

Jsou sice kratsi nez dnesni rozmery:) ale jsou genialni, tak mam doma asi patery do foroty. Ale protoze si ten uchop teprve budes hledat, muzu ti jedny funglovky pujcit, a jestli ti nepomuzou, tak mi je vratis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za tip! Koukal jsem na ně a typově mi přijdou hodně podobné Maxxis Ardent, které vozím teď.

Myslíš, že by mohly být rychlejší?

 

Dlouho jsem vozil Fast Traky a jsou to rychlé pláště. Nevím, jak v porovnání s Tebou zmiňovanými Maxxis Ardent. Nyní jsem pořídil Contiky a zdá se, že jedou ještě o něco lépe. V přilnavosti při záběru, v zatáčkách a brždění jsem rozdíl nezaznamenal. Jen mají jemnější vzorek po stranách, takže se o něco hůře vyjíždí třeba z vyjetých kolejí apod.

Jsou to tyto: https://www.kupkolo.cz/29er-mtb-continental-race-king-protection-2-2-tubeless-ready_z105806/?id_variation=1732417

Upraveno uživatelem 323GT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Race King je rychlej, ale jakmile pojedeš někde trošku výjezd v prachu nebo vlhku tak klouže jak sviňa. Ale vydrží fakt hodně. Já vozím na XC Conti Cross King protection a je to větší univerzál. Když jedu víc do terénu tak mám druhou sadu se Schwalbe Nobby Nic Speedgrip. Ten je kupodivu taky docela rychlej i na asfaltu a na terén co jezdím pecka. Jen je mnohem víc náchylnější na defekty. Až ho dojedu tak už mám nachystaný Conti MountainKing. Na ty jsem zvědavej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...