Přejít na obsah

BIKE [2007-2020]


Návštěvník milosklikar

Doporučené příspěvky

Kluci, chytly mě roupy a chci na 1-2 noci na silničku do Jeseníků. Doma jsme si to rozdělili. Mladá na Coloursy, starý na kolo:-). Máte nějaký tip na ubytko? No a kdyby se chtěl někdo přidat, budu jenom rád. 

To mi říkal kámoš taky, ženská jde na Coloursy, tak můžem jezdit :D Já jsem ale bohužel na dovolené a už mi to kolo chybí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

přemýšlím nad gravel pláštěma (panaracer gravelking tlc - slick) - nemáte někdo s podobnýma zkušenost jak to jede a drží?

 

mám silniční šířky 25 (continental gp 4000), 28 (decathlon) a prostě to na polních cestách na těch continentalech třepe a trochu mám strach z defektu... takže bych si chtěl koupit 32 nebo 35 šířku ať je to měkčí a pohodlnější a můžu plánovat víc cest mimo asfaltky... pomůžu si tím pláštěm nebo mám vzít 38? širší tam asi nedám a taky nechci ať je to na asfaltu moc pomalé (což proti continentalu samozřejmě určitě bude)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja ty panacery slicky mam ale teda 42. Na mokry trave a v blate to proste nejede, kdyz to nekde moc drncalo tak to pak bylo prazdny a jednou sem si na tom rozbil na sterku hubu. Ale pred hospodou sem King a to stoji za vsechna ta prikori.

Upraveno uživatelem Zmizík
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj kluci,

 

chtěl jsem vás jen požádat o shlédnutí či spíše "vymluvení" koupě nového biku.

 

Zrovna za 1 měsíc jedu na kola na dovču do Krušných hor a tak mně napadlo pořídit nové kolo (jezdíme takto už asi 5 let každé léto s kámošema na Šumavu, Jeseníky, České švýcarsko apod.).

Aktuálně mám hliníkového Treka Superfly 5 2015 (2x10).

Přiznám se, že asi né moc racionálně, ale tak nějak jsem zatoužil po 1 převodníku a carbonu.

A zrovna u nás prodávají za 33 000,- černého Focuse Raven 8-6 rok 2019.

Je to tento kousek:

https://www.newbike.cz/focus-raven-8-6-2019/d12358

 

Trochu jsem ho už projel před krámem. Nevím jestli se po nějaké době ojedou a budou lepší, ale teď tam ty brzdy byla dost bída a to jsem brzdil jen na rovince v malé rychlosti + bude třeba vyměnit gripy.

Je tam sada NX a váží to tuším 11,8 Kg.

 

Jak já prostě něco vidím, začne mi to šroubovat v hlavě a pak jsem schopen udělat rychlý a unáhlený nákup :-(

Co na to pls říkáte. Nějak extra se v tom nevyznám. Vím, že řada NX je ta nejdostupnější ačekám, že ty náboje a další součástky nebudou úplně pecka, ale kolo za cca 33 tisíc.

 

 

Fanda

 

Ten Superfly 5 váží 12,3 kg. Takže si vlastně pomůžeš o 0,5 kg váhy a o ten jednopřevodník vepředu.

 

Já bych do téhle výměny nešel.

 

Zrovna před rokem jsem šel z Trek Superfly 6 na Trek Pocaliber 9.8 SL a tam ten rozdíl trochu znát je, ale tady u té výměny co plánuješ ty ten rozdíl podle mě moc znát nebude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na jejich webu mas celou galerii. A nebo, jestli jsi z Phy, se u nich zastav na test.jizdu a mrkni pri te prilezitosti na barvy.

 

 

To jsem samo prošel, a zítra jedu do Jezdkovic kouknu na ty barvy na živo, trochu si to omacat a nechat si udělat nabídku. Doufám, že to bude ta, které nejde odolat.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

přemýšlím nad gravel pláštěma (panaracer gravelking tlc - slick) - nemáte někdo s podobnýma zkušenost jak to jede a drží?

 

Měl jsem G-one Allround, 40 šířku, nebyly špatný, ale buď jsem to s nima neuměl nebo tady máme divný cesty. Letos jsem obul Continental Speed King CX a to je teda pecka. Na asfaltu to pěkně zrychlilo a dá se s tím i po kamenech, na kterejch ty Allround klouzaly - tyhle jsou o trochu lepší.

 

Řeším teď opačnej problém. Díky  lesníkům, který udržujou lesní cesty tak, že tam nasypou vrstvu cca 1,5 - 2cm kamínků a ani to neujedou se to u nás stává průjezdný jen pro horský kola. Přecházím na jizdu po zapadlejch asfaltkách, kterých tady máme dost. Hledám teda nějakej plášť kterej by měl víc silniční vzorek, ale zas to nebyl úplnej slick, abych s tím mohl i sem tam do lesa. Momentálně mám na příští rok favorita Vittoria Zafiro. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 Varjag: CYkloŠvec je banda, respektive některý lidi, ja když sem bral Ghosta od Gustava, tak sem taky posílal "ušlý" zadní tlumič v záruce, snad si Gusta vzpomene, ale s tím přijímacím technikem, co by měl mít zákaz mluvit se zákazníkem sme na sebe slušně řvali, že záruka  a tak, řekl,  že ho to nezajímá a blabla, takže pak sem se aspoň, po stížnosti na vedení dostal na pána co tomu taky rozuměl a uměl především komunikovat, dohodli jsme se na ceně cca 1600 místo těch 3500 co vyřvával ten první magor. Zkus napsat stížnost na vedení, možná to pomůže

 

p. S. byl ten neurvalý a p. K byl ten, co to žehlil, abych dodržel GDPR

 

KOntakt na p. K. kdyžtak pošlu do SZ

Moty diky. Vcera jsem tsm znovu volal a dostali jsme se na cenu 1990,- + postak. Nevim kdo a jak predtim prisel na tech tri a pul, byl to jinej typek. Takze to necham bejt tak, protoze me nic jineho nezbyva a budu doufat ze to za tri mesice nebudu resit znovu... ale diky vsem!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Anela: kolik mají najeto a co je to za pláště přesně? Mám teď schwalbe g one 38c, najeto 100 km max a 17 mm rafky, chcu zkusit tak těch 28 možná 25... Možná bych je směnil

konkretne presne ty co dava decathlon na sve kola (samotny plast v nabidce nemuzu najit)

Pláště Triban Resist+ vážící 410 g. Pevná patka, Skinwall, 1mm nylonová vrstva proti propíchnutí, odolná kostra: 55 TPI.

Rozměry: 28c-622 (700 × 28C) pro vyšší pohodlí.

Max. nahuštění: 8 bar / 116 psi.

 

najeto maji asi 650 km a jejich aktualni cena je asi tak nulanula nic... to nema cenu smenovat ani posilat, leda bych si udelal cyklovylet smerem na jih a venoval ti je.

 

no uz jsem se rozhodl pro ty gravelkingy, nakonec vezmu 38. jak pise zmizik, uz pro ten pocit ze jsem king :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten Superfly 5 váží 12,3 kg. Takže si vlastně pomůžeš o 0,5 kg váhy a o ten jednopřevodník vepředu.

 

Já bych do téhle výměny nešel.

 

Zrovna před rokem jsem šel z Trek Superfly 6 na Trek Pocaliber 9.8 SL a tam ten rozdíl trochu znát je, ale tady u té výměny co plánuješ ty ten rozdíl podle mě moc znát nebude.

 

Díky. Nákup toho Focuse už jsem si rozmluvil. Ještě 1x jsem to projel před prodejnou a vzápětí dojel na mém kole Superfly domů a nemá to smysl.
Ten Procaliber bych také bral jako upgrade. Nemám moc srovnání s testama jiných značek kol, ale je mi příjemná stavba rámu od Treku.
 
A ještě se zeptám na ten "IsoSpeed". 
Je to znát? Je to rozdíl? Kdy a jak má vlastně fungovat? Já pokud jedu z kopce, jsem na nohou a to asi vliv moc nemá. Nebo je to znát pokud na kole sedíš a jedeš přes malé nerovnosti?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...