Přejít na obsah

BIKE [2007-2020]


Návštěvník milosklikar

Doporučené příspěvky

Jirino, moc pekne to mas!

 

Bikeri, jedu ted na 3 dny do Spindlu. Zkusil bych mozna na par km mtb. Mate zkusenosti s nejakou pujcovnou nebo je to vesmes jedno? Zadne downhilly nebudu pokouset, jezdim primarne silnici, tak at se nezabiju

 

Diky

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před časem jsem tu řešil výběr novýho biku a byla tu nekončící diskuze ohledně Decathlonu:-) Protože mám Rockridera XC500 už nějakou dobu doma, napíšu pár prvních dojmů. Vzhled asi každý posoudí sám, není to asi nejhezčí kolo, nejošklivější snad taky ne. Poslední kolo bylo asi před 10 lety GT Zaskar na 26 kolech, tak jsem čekal jaká změna bude na 29 a změna to je velká a naštěstí mi vyhovuje. Geometrií to je klasický rychlejší XC a jezdí se mi dobře. Vzhledem k ceně je výbava slušná - řazení SRAM Eagle GX (až na kazetu, která je z NX a "jen" 11-50), odpružení Reba RL a asi zatím největší slabina brzdy SRAM level T.  Nikdy jsem zatím kotouče nejezdil, ale pořád se nemůžu zbavit dojmu, že na starým kole brzdily letitý V Shimano LX o něco líp :-D Uvidím jak se to zajede. Zbytek pevné osy, komponenty Decathlon, pláště Hutchinson zatím dobrý dojem. Zatím všechno funguje jak má a s kolem je spokojenost. Převody 34 a 11-50 pokryjí většinu situací, v nějakých extrémnějších stoupáních bych si ale lehčí převod uměl představit. Do rychla jsem zatím problém neměl, ale závody nejezdím. 

 

post-34461-0-83372700-1564990123_thumb.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obávám se, že drtivé většině z nás by "funkčně" stačilo kolo z Dekáče :-) ale "emočně" a machr-indexem nikoli

Jo a včera jsem teda poprvé zkusil 1x12 (NX na testovacím Ghostovi)...

asi tu přestavbu z 2x11 přes zimu fakt spáchám, jen ještě nevím, zda SRAM GX nebo Shimano XT/SLX

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm, eko sikana pokracuje:-( ale co, Travny je takovy krpal, ze tam stejne moc lidi nechodi, a pak, kdyz zrusi znacku, zustava furt ta cesta, ne?:-)

 

Hasňa - to je nekde nad hotelem U prehrady, nad v.n. Moravka, ne? Jsem tam leta jezdival... (a na ten Travny jsem nevysel nikdy:-)

 

 

KTM Frýdek nainstalovali dobíjecí stanice po celých Beskydech (i na Ropičce) a tím výrazně podpořili e-cyklisty.

 

Tohle je bohužel taky  realita dnešních Beskyd a dá se předpokládat, že časem bude následovat Smrk:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obávám se, že drtivé většině z nás by "funkčně" stačilo kolo z Dekáče :-) ale "emočně" a machr-indexem nikoli

Jo a včera jsem teda poprvé zkusil 1x12 (NX na testovacím Ghostovi)...

asi tu přestavbu z 2x11 přes zimu fakt spáchám, jen ještě nevím, zda SRAM GX nebo Shimano XT/SLX

No tak to samozřejmě je:-) Jsem teď rád, že jsem kolo koupil docela rychle a bez měsíčního pročítání fór a sledování videí, protože je mi jasný, že bych v kole zahučel minimálně o pade víc:-) U kol je naštěstí MI v kombinaci s ježděním, takže to můžu dohnat když v kopci předjedu borce na karbonu s XTR a Sidem:-))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

 

Hm, eko sikana pokracuje:-( ale co, Travny je takovy krpal, ze tam stejne moc lidi nechodi, a pak, kdyz zrusi znacku, zustava furt ta cesta, ne?:-)

 

Hasňa - to je nekde nad hotelem U prehrady, nad v.n. Moravka, ne? Jsem tam leta jezdival... (a na ten Travny jsem nevysel nikdy:-)

 

 

 

Pod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před časem jsem tu řešil výběr novýho biku a byla tu nekončící diskuze ohledně Decathlonu:-) Protože mám Rockridera XC500 už nějakou dobu doma, napíšu pár prvních dojmů. Vzhled asi každý posoudí sám, není to asi nejhezčí kolo, nejošklivější snad taky ne. Poslední kolo bylo asi před 10 lety GT Zaskar na 26 kolech, tak jsem čekal jaká změna bude na 29 a změna to je velká a naštěstí mi vyhovuje. Geometrií to je klasický rychlejší XC a jezdí se mi dobře. Vzhledem k ceně je výbava slušná - řazení SRAM Eagle GX (až na kazetu, která je z NX a "jen" 11-50), odpružení Reba RL a asi zatím největší slabina brzdy SRAM level T. Nikdy jsem zatím kotouče nejezdil, ale pořád se nemůžu zbavit dojmu, že na starým kole brzdily letitý V Shimano LX o něco líp :-D Uvidím jak se to zajede. Zbytek pevné osy, komponenty Decathlon, pláště Hutchinson zatím dobrý dojem. Zatím všechno funguje jak má a s kolem je spokojenost. Převody 34 a 11-50 pokryjí většinu situací, v nějakých extrémnějších stoupáních bych si ale lehčí převod uměl představit. Do rychla jsem zatím problém neměl, ale závody nejezdím.

 

attachicon.gif IMG_0792.jpeg

Pěkné to máš. Jen můj postřeh, zkus klidně 32 dopředu. Pokud už nestačí ani těch 32 50, vetšinou už je skoro lepší slézt z kola, protože pak už je ten převod tak lehký že to stejně nemá cenu.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

KTM Frýdek nainstalovali dobíjecí stanice po celých Beskydech (i na Ropičce) a tím výrazně podpořili e-cyklisty.

 

Tohle je bohužel taky realita dnešních Beskyd a dá se předpokládat, že časem bude následovat Smrk:

Tak ono, kdyby třeba zakázali elektrokola tak by turistické značky mohli zůstat, ale to by je zase někdo napadl že je to rasismus :-) :-) :-) Každopádně palec nahoru že lesy pro obnovení přírody v těchto lokalitách něco dělají.... Když jsme u těch elektrokol, u mě teď bydleli správný babky, sedm koček od nejmladší 62 po nejstarší 69 a všechny až na jednu normální kola, paní po operaci kyčlí elektrokolo. Ženský plný optimismu, třicet km plus mínus každý den, a s chudáka paní na elektrokole si furt utahovali jaká to je lemra, že už patří do starého železa :-) Byli úplně výborný, hodně jsem se s nimi zasmál a docela mě potěšili, že to prostě jde...řada mladých, zdravých lidí by se od nich mohli učit jak žít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...