Přejít na obsah

BIKE [2007-2020]


Návštěvník milosklikar

Doporučené příspěvky

Nudím se a vymýšlím číčoviny.
Nemám doma náhradní přehazovačku, tak si koupím nějakou do šuplíku... No a teď jakou, že - proč kupovat stejnou když to mohu pojmout jako upgrade.... 

Mám Sram GX 2x11 long cage a kazetu 10-42

https://www.kupkolo.cz/prehazovacka-sram-gx-1x11-speed-cerna_z89899/?id_variation=1711619
Bude fungovat i přehazka označená jako 1x11? Např.:

https://www.kupkolo.cz/prehazovacka-sram-x1-type2-1-11-rychlosti_z97904/

?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako lajk a pouhý uživatel silničního kola se chci zeptat na výměnu převodníků:

Mám převodník Shimano 105 R7000 52/36, který je na mě těžký a chci si to odlehčit.

Dle toho, co jsem omrknul na netu, tak jsem pochopil, že to můžu vyměnit v tomto případě (chci měnit jen samotné převodníky) pouze na 50/34 v rámci Shimano 105.

Je tato změna dostatečná nebo jen nepatrná?

Další otázka je, zda na tyto kliky můžu namontovat např. převodníky Ultegra a použít třeba 46/34z, nevím jak to lze technicky kombinovat. 

Vím, že nemáte moje nohy a nemůžete mi říct jestli to ušlapu :) Zatím mi rozum říká, že 50/34 bude fajn. 

Řetěz se musí měnit nebo zkrátit?

 

Jinak jsem už zaregistroval u někoho převodník 32z a v kopcích si ho chválil, ale v rámci mého hledání ve vodách Shimano (105, Ultegra) jsem na něj nenarazil, je to nějaká fičura daného výrobce nebo si to bikeři bastlí nějak samy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako lajk a pouhý uživatel silničního kola se chci zeptat na výměnu převodníků:

Mám převodník Shimano 105 R7000 52/36, který je na mě těžký a chci si to odlehčit.

Dle toho, co jsem omrknul na netu, tak jsem pochopil, že to můžu vyměnit v tomto případě (chci měnit jen samotné převodníky) pouze na 50/34 v rámci Shimano 105.

Je tato změna dostatečná nebo jen nepatrná?

Další otázka je, zda na tyto kliky můžu namontovat např. převodníky Ultegra a použít třeba 46/34z, nevím jak to lze technicky kombinovat. 

Vím, že nemáte moje nohy a nemůžete mi říct jestli to ušlapu :) Zatím mi rozum říká, že 50/34 bude fajn. 

Řetěz se musí měnit nebo zkrátit?

 

Jinak jsem už zaregistroval u někoho převodník 32z a v kopcích si ho chválil, ale v rámci mého hledání ve vodách Shimano (105, Ultegra) jsem na něj nenarazil, je to nějaká fičura daného výrobce nebo si to bikeři bastlí nějak samy?

Převodníky jdou vyměnit, rozteč šroubů je stejná, 50/34 je v pohodě, obecně platí, že rozdíl jednoho zubu vzadu na kazetě odpovídá třem zubům na převodníku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako lajk a pouhý uživatel silničního kola se chci zeptat na výměnu převodníků:

Mám převodník Shimano 105 R7000 52/36, který je na mě těžký a chci si to odlehčit.

Dle toho, co jsem omrknul na netu, tak jsem pochopil, že to můžu vyměnit v tomto případě (chci měnit jen samotné převodníky) pouze na 50/34 v rámci Shimano 105.

Je tato změna dostatečná nebo jen nepatrná?

Další otázka je, zda na tyto kliky můžu namontovat např. převodníky Ultegra a použít třeba 46/34z, nevím jak to lze technicky kombinovat. 

Vím, že nemáte moje nohy a nemůžete mi říct jestli to ušlapu :) Zatím mi rozum říká, že 50/34 bude fajn. 

Řetěz se musí měnit nebo zkrátit?

 

Jinak jsem už zaregistroval u někoho převodník 32z a v kopcích si ho chválil, ale v rámci mého hledání ve vodách Shimano (105, Ultegra) jsem na něj nenarazil, je to nějaká fičura daného výrobce nebo si to bikeři bastlí nějak samy?

Ještě to můžeš vyřešit kazetou. Nevím, co tam máš teď. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

50/34 s 11/30 mam a je to prijemna kombinace. S tim uz musis vyjet vsecko:)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Se stávajícím jsem zatím vyjel taky všechno v okolí, ale když tě to v prudkých místech na nejlehčí převod nutí jít ze sedla, tak musíš sklopit uši a dat tam lehčí :) On ten Canyon Ultimate je trochu laděný závodně, mám pocit :)

50/34 bude už fajn, navíc se už konečně chystám na ten Praděd a taky Dlouhé straně, tak se mi s těmi převodníky pojede jištěji :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Se stávajícím jsem zatím vyjel taky všechno v okolí, ale když tě to v prudkých místech na nejlehčí převod nutí jít ze sedla, tak musíš sklopit uši a dat tam lehčí :) On ten Canyon Ultimate je trochu laděný závodně, mám pocit :)

50/34 bude už fajn, navíc se už konečně chystám na ten Praděd a taky Dlouhé straně, tak se mi s těmi převodníky pojede jištěji :)

Ja jel Praded 2x. 2018, kdyz jsem koupil silnici a loni. Stejny prevod, ale stejne se mi to jelo podruhe po rocnim najezdu o poznani lip:) Abys za rok nevracel zpatky 52/36 a 11/26:)))

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jel Praded 2x. 2018, kdyz jsem koupil silnici a loni. Stejny prevod, ale stejne se mi to jelo podruhe po rocnim najezdu o poznani lip:) Abys za rok nevracel zpatky 52/36 a 11/26:)))

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

52/36 bude čekat v šuplíku :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...