Přejít na obsah

BIKE [2007-2020]


Návštěvník milosklikar

Doporučené příspěvky

Mě teď spíše chybí převody do větších kopců. 
objednal jsem tedy jen ty převodníky shimano ultegra R8000 50/34, je to o řadu výš než ta moje stávající 105 R7000. To už by mělo býti kompatibilní s mýma nohama. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi udelejte si dobrou predsezonni prohlidku na praskliny. Mel jsem ted v servisu kolo pritelkyne a servisak druhy den volal, ze nasel 2 velky praskliny na predstavci, kdyz mi to pak ukazoval tak jsem neveril. Nechapu jak jsme si toho nemohli vsimnout, muselo to tam byt uz podle me na konci sezony. 

 

Byl 10 let starej, takze asi unava materialu. Ale byl relativne kratky, na kole se za tech 10 let jezdilo opravdu malo a byl to kvalitni Thomson za cca 100 dolaru pokud si pamatuju, vzdcky jsem si daval pozor, abych to dotahoval hodne citovka. Neveril bych, ze to takhle rupne. 

 

Tak si ted rikam, mel bych preventivne vymenit vsechny tyhle veci? Riditka, predstavec, sedlovku? Obe kola mame zhruba takhle stary, muj santa cruz uz bude mit taky 10 let. 

Upraveno uživatelem kloubik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To bude hodně individuální podle uvážení každého soudruha. Někde (asi na webu Syntace vlevo dole :-) jsem četl, že normální řidítka a sedlovky se doporučuje měnit po 2 letech, kdežto komponenty Syntace jsou předimenzované a tím se jejich vyšší pořizovací cena "vyplatí"

Osobně ani z doslechu neznám nikoho, komu by za jízdy prdla sedlovka nebo řidítka nebo představec.. znal jsem jednoho, komu ve spurtu prdly kliky a ten teda vypadal...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To bude hodně individuální podle uvážení každého soudruha. Někde (asi na webu Syntace vlevo dole :-) jsem četl, že normální řidítka a sedlovky se doporučuje měnit po 2 letech, kdežto komponenty Syntace jsou předimenzované a tím se jejich vyšší pořizovací cena "vyplatí"

Osobně ani z doslechu neznám nikoho, komu by za jízdy prdla sedlovka nebo řidítka nebo představec.. znal jsem jednoho, komu ve spurtu prdly kliky a ten teda vypadal...

https://www.idnes.cz/sport/ostatni/rehula-byl-po-padu-z-kola-operovan.A010206_104525_sporty_vas

 

To nechceš ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak snad se to za těch 19 let posunulo dále

Ani ne, konstrukce upevňovacích šroubů je v zásadě minimálně 50 let stejná. Naopak se vše odlehčuje a zeslabuje. A divil by ses, kolik lidí používá k dotahování šroubů momentový klíč. Obvzvláště ti, kteří s kolem cestují a často kolo částečně rozmontovávají do krabice, na to kašlou ... to je pak překvapení, když jim šroub praskne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ani ne, konstrukce upevňovacích šroubů je v zásadě minimálně 50 let stejná. Naopak se vše odlehčuje a zeslabuje. A divil by ses, kolik lidí používá k dotahování šroubů momentový klíč. Obvzvláště ti, kteří s kolem cestují a často kolo částečně rozmontovávají do krabice, na to kašlou ... to je pak překvapení, když jim šroub praskne.

Abych pravdu přiznal, kdyby momentový klíč Canyon nepřibaloval ke každému kolu, tak bych si ho asi nekoupil

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To bude hodně individuální podle uvážení každého soudruha. Někde (asi na webu Syntace vlevo dole :-) jsem četl, že normální řidítka a sedlovky se doporučuje měnit po 2 letech, kdežto komponenty Syntace jsou předimenzované a tím se jejich vyšší pořizovací cena "vyplatí"

Osobně ani z doslechu neznám nikoho, komu by za jízdy prdla sedlovka nebo řidítka nebo představec.. znal jsem jednoho, komu ve spurtu prdly kliky a ten teda vypadal...

Ja zlomil osobne obe strany riditek najednou a to dokonce na downhillovem specialu, kde je matroš trochu naddimenzovanej, takze to jde. A neprejte si videt tu drzku co jsem hodil... ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, při vyzvedání kola z pravidelného servisu mě servisák důrazně upozorňoval, abych kolo určitě nepřevážel v autě v poloze řídítkama dolů (a vidlicí nahoru) ? prej by to mohlo zničit vzduchovou vidlici. Mám ho brát vážně? (samozřejmě, je to nouzovka, ale dokud nemám nosič, tak nějak to kolo přepravit musím...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm, to by mě taky zajímalo. Já jsem teď měl kolo vzhůru nohama asi 4 týdny (vyndaval jsem zadní kolo kvůli defektu a pak jsem řekl, že rovnou vyměním řetěz a to se docela táhlo) a vidle funguje normálně. Trochu blbla brzda (hydralika), ale pak se to srovnalo.

 

Jinak kola vozím v autě "na placku", tak to snad nevadí.

 

Zdravím, při vyzvedání kola z pravidelného servisu mě servisák důrazně upozorňoval, abych kolo určitě nepřevážel v autě v poloze řídítkama dolů (a vidlicí nahoru) ? prej by to mohlo zničit vzduchovou vidlici. Mám ho brát vážně? (samozřejmě, je to nouzovka, ale dokud nemám nosič, tak nějak to kolo přepravit musím...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ja takhle pred 11 lety na Sv.Petru videl zlomeny ram na DH kole a cast z nej zapichnnutou v brichu jezdce. Asi vyrobni chyba, kolo uz nevim co za znacku, ale urcite kategorie 100k+ a pry skoro nove...

Dost neprijemny pohled. Prasklo mu to pri dopadu na vetsim skoku. Ale nastesti nakonec nic vazneho, rikali jeho kamaradi pak.

Ja si o tri dny pozdeji ustlal asi v 70km/h a vyrval 4 spice. Uchyceni Foxky na prednim kole, sedlovku a normalne stit integralky, taky jsem moc dobre nevypadal. Kdepak ten downhill neni pro me. To neumim a nemam rozum, ale ja spadl aspon, ze jsem magor. Ten kluk za to fakt nemohl, jen mu to pri dopadu jeblo..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...