Přejít na obsah

BIKE [2007-2020]


Návštěvník milosklikar

Doporučené příspěvky

Chlapi, mám dotaz k silničním plášťům. Na kole mám silniční pláště 30mm, dneska sem jel po cyklostezce, která se v jednu chvíli přelila z asfaltu na štěrkovou cestu s menšími i většími kameny.

 

No pro jistotu jsem to otočil, ale zajímá mě vaše praktická zkušenost co si s takovým pláštěm lze maximálně dovolit. Zvládl bych to přejet (bez ohledu na pohodlí a rychlost) nebo je to riziko defektu opravdu velké. A pomůžou např 32mm s hrubším vzorkem? Dík za pomoc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli tam jsou Schwalbe Spicer, tak by něco vydržet mohly, nějakou ochranu v plášti maj. Přejedeš to, ale nebude to žádnej med.

 

Momentálně mám nasazený tyhle pláště https://www.koloshop.cz/cyklokrosove-plaste/Continental-Speed-King-CX-Performance-krosovy-plast-kevlar-35-622.html, projede to všude, vzorek moc neubejvá, na asfaltu jedou pěkně. Jezdím polňačky, lesní cesty, asfalt.

 

Bacha na jízdu po takovejhle kamenitejch cestách, bude ti to střílet kameny a ustřelovat celý kolo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, mám dotaz k silničním plášťům. Na kole mám silniční pláště 30mm, dneska sem jel po cyklostezce, která se v jednu chvíli přelila z asfaltu na štěrkovou cestu s menšími i většími kameny.

 

No pro jistotu jsem to otočil, ale zajímá mě vaše praktická zkušenost co si s takovým pláštěm lze maximálně dovolit. Zvládl bych to přejet (bez ohledu na pohodlí a rychlost) nebo je to riziko defektu opravdu velké. A pomůžou např 32mm s hrubším vzorkem? Dík za pomoc

28mm z decathlonu, rozhodně jsem sjezdil bez defektu nejednu šotolinovou i kamenitou cestu...

35e8e15f1afd80dc2815a27ce42b4a90.jpg

 

06f36bef7e25649d8b39588a332825d0.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, mám dotaz k silničním plášťům. Na kole mám silniční pláště 30mm, dneska sem jel po cyklostezce, která se v jednu chvíli přelila z asfaltu na štěrkovou cestu s menšími i většími kameny.

 

No pro jistotu jsem to otočil, ale zajímá mě vaše praktická zkušenost co si s takovým pláštěm lze maximálně dovolit. Zvládl bych to přejet (bez ohledu na pohodlí a rychlost) nebo je to riziko defektu opravdu velké. A pomůžou např 32mm s hrubším vzorkem? Dík za pomoc

Pobavil jsi :) ... normálně, když tohle nastane, vem kolo na rameno a jdi pěšky :) a Ted vážně

Jezdi s tím, co ti prdel dovolí, defekt si uděláš, když najedeš na nějakou brutální hranu, např. patník, a štípneš tak duši/plášť o ráfek. 

Upraveno uživatelem moco
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

....vzhledem k tomu, že jsem v životě nepichl kolo a tím pádem bych si sám nic nevyměnil ani nezalepil (zatím to ani nevozim s sebou)...

 

 

Tak jestli to myslis s jezdenim alespon trochu vazne, Pavle, je na case ?to? vozit s sebou. 

A neboj se toho, ja mam obe ruce levy, ale tohle davam  :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kupuju klukovi nove kolo. 24?. Zatim vitezi Decathlon: https://www.decathlon.cz/detske-horske-kolo-24-st920-id_8529457.html

Mate nekdo konkretni tip ne neco jineho v dane kategorii, co by melo vetsi smysl?

Kolik měří?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mam v hledacku presne tentyz model, dite ma cca 135.

rodice chteji detem prispet a dat kolo k narozeninam a nasli si znacku beany - ti maji i 26" kola (ale cena je jednou takova)

 

kolega v praci mi ale rikal, ze by si u ditete nebyl jisty s jednoplackou, zda to bdue do kopce stacit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já teda vidím 9-12 let,ale to je asi jedno. Spíš mě trkla do očí ta váha. 12kg není zrovna málo,to má skoro moje celopero. Nevím,kolik váží Gustafova Orbea pro dceru,ale tam mi přijde rozumný, že je tam pevná vidle. Nevím,jak moc to bude kluk drtit v terénu,ale pevná většinou stačí, což ti zde potvrdí každý kdo má gravel :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Já teda vidím 9-12 let,ale to je asi jedno. Spíš mě trkla do očí ta váha. 12kg není zrovna málo,to má skoro moje celopero. Nevím,kolik váží Gustafova Orbea pro dceru,ale tam mi přijde rozumný, že je tam pevná vidle. Nevím,jak moc to bude kluk drtit v terénu,ale pevná většinou stačí, což ti zde potvrdí každý kdo má gravel :-)

já se přepsal a už mi to nešlo zeditovat. Jasně že 9 až 12 let. To mě přijde jako úlet. Orbea váží asi 9,5kg, což je super. A pevná vidle opravdu stačí.

 

Anela, jednoplacka úplně v pohodě. Pro děti daleko jednodušší řazení.

Upraveno uživatelem Gustaf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to řešil vloni, mladej měl 135 a 24" mu začala být tak tak malá.

Vyřešili jsme to už xs rámem a 27,5" kolama (26" je dead :) )
Kolo mu bylo tak jako těsně, sedlo docela dolů, ale jako ok, i nějaká

bedna tady v okresním přeboru byla, takže spokojenej.
Teď má 143 cm a kolo už sedí dobře, je znát že příštích 15cm výšky 

to ještě v klidu dá, takže vyřešeno. 

Foto vloni v létě, takže dítě lehce pod 140cm.

 

post-49277-0-00646800-1586435204_thumb.jpg

 

post-49277-0-22996400-1586435216_thumb.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pevna vidla by stacila urcite, ale...uz pro ten pocit.

Jednoplacka za me plus...co nevyjede, vytlaci (taky to tak delam).

Zkouseli jsme 26? s pidi ramem a bylo to moc velke. 27,5 si vubec nedovedu predstavit. Mladsi kluk je taky trpaslik, tak myslim ze tu 24? uzivime. Pocitam ze za dva roky budu muset koupit vetsi, ale aby se minimalne rok trapil, to se mi nechce.

 

Vaha, to je pruser. Ale ani Canyon za 22 nevazi o moc min. Dela to evidentne ta vidle.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jestli to užiješ ještě pro další dítko tak není o čem. 

Náš mladej je vyšší a mohutnější než jeho o 2 roky starší bratranec,

takže na postavě záleží hodně.

Váha u těch kol s odpruženou vidlí se pohybuje +- stejně v těchto cenách

se moc lehkého vymyslet nedá. Ze značek měl mladej 20" Authora, pak
24" Ghost a spokojenost s oběma, Canyon také bez problémů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...