Přejít na obsah

BIKE [2007-2020]


Návštěvník milosklikar

Doporučené příspěvky

Najdete mi kolo s vidlou a vahou 10kg. Zulibam vam ruce.

Hele, existuje.

Připlatíš si, ale je.

Píšou 10,1kg, těch 10dkg pujde dolů Tubolito dušema nebo 2,1 pláště místo 2,35 co tam jsou a je to doma :D

 

https://www.cyklospeciality.cz/detska-kola/detska-kola-24-palcu/detske-horske-kolo-20-woom-5-off-air#tab-description-link

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Něco k váze dětských kol. Rodiče váhu u dětských kol hrozně přeceňují, ano je důležitá, ale není to všechno. Zejména proto, že poměr tělesné síly a hmotnosti je u dítěte úplně jiný, než u dospělého. Takže není pravda, že 12kg kolo pro 24kg dítě je stejné, jak 30kg kolo pro 60kg dospělého. To je častý mýtus, který pak vede k tomu, že rodiče kupují to, co se líbí a připadá dobré jim ... přitom děti potřebují úplně něco jiného.

 

Důležitá je geometrie, bezpečné ovládání kola a odpovídající převody.

 

Rozhodně je na místě odpružená vidlice, protože výrazně zvyšuje ovladatelnost kola a jistotu řízení. Dítěti, které často kouká kolem sebe a většinou neumí tak dobře číst povahu terénu před sebou, odpouští chyby a přehlédnutí. Samozřejmě musí jít o vidlici, která je dostatečně citlivá, klidně pružinová, vzduchová má hlavně nižší hmotnost, ale není citlivější k drobným nerovnostem.

 

Ideální je, aby si dítě kolo vyzkoušelo, u 24" si už samo řekne, na kterém se mu nejlíp jede a které se mu líbí. Za tu dobu co dělám cyklistiku, vyučuju ji na VŠ a učím děti na kole jezdit, jsem potkal armádu rodičů, kteří nejlíp ví, co je pro jejich děti nejlepší a kolo dítěti vyberou sami ... akorát ta jejich ratolest na něm pak nechce jezdit :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Něco k váze dětských kol. Rodiče váhu u dětských kol hrozně přeceňují, ano je důležitá, ale není to všechno. Zejména proto, že poměr tělesné síly a hmotnosti je u dítěte úplně jiný, než u dospělého. Takže není pravda, že 12kg kolo pro 24kg dítě je stejné, jak 30kg kolo pro 60kg dospělého. To je častý mýtus, který pak vede k tomu, že rodiče kupují to, co se líbí a připadá dobré jim ... přitom děti potřebují úplně něco jiného.

 

Důležitá je geometrie, bezpečné ovládání kola a odpovídající převody.

 

Rozhodně je na místě odpružená vidlice, protože výrazně zvyšuje ovladatelnost kola a jistotu řízení. Dítěti, které často kouká kolem sebe a většinou neumí tak dobře číst povahu terénu před sebou, odpouští chyby a přehlédnutí. Samozřejmě musí jít o vidlici, která je dostatečně citlivá, klidně pružinová, vzduchová má hlavně nižší hmotnost, ale není citlivější k drobným nerovnostem.

 

Ideální je, aby si dítě kolo vyzkoušelo, u 24" si už samo řekne, na kterém se mu nejlíp jede a které se mu líbí. Za tu dobu co dělám cyklistiku, vyučuju ji na VŠ a učím děti na kole jezdit, jsem potkal armádu rodičů, kteří nejlíp ví, co je pro jejich děti nejlepší a kolo dítěti vyberou sami ... akorát ta jejich ratolest na něm pak nechce jezdit :D

Diky za komentar.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky za komentar.

Já ti teď před klukem jenom trošku nadhodil, že bude brzy potřebovat nové větší kolo a on se mi úplně psychicky rozsypal, že jiný nikdy nechce :-) Takže to vypadá že bude muset dostat úplně stejný, důležitá barva a hlavně nápis duch :-) jenom větší, což naštěstí dělají :-) Samozřejmě upgrade ve výbavě jako vidle, brzdy a další tam nějaký je.... Takže ti přeji šťastnou ruku, protože to je asi jak píše Jarret, tak nějak :-)

 

https://www.mojekolo.cz/ghost-kato-d4-4-night-blue-neon-yellow-riot-blue/?gclid=CjwKCAjw1cX0BRBmEiwAy9tKHkbrEdayuctMMBOPH0nh6UkMCM_A_VtNcsqS2uAHEJk3yTW2gfKChhoCEFUQAvD_BwE

post-364-0-94193800-1586594856_thumb.jpg

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Něco k váze dětských kol. Rodiče váhu u dětských kol hrozně přeceňují, ano je důležitá, ale není to všechno. Zejména proto, že poměr tělesné síly a hmotnosti je u dítěte úplně jiný, než u dospělého. Takže není pravda, že 12kg kolo pro 24kg dítě je stejné, jak 30kg kolo pro 60kg dospělého. To je častý mýtus, který pak vede k tomu, že rodiče kupují to, co se líbí a připadá dobré jim ... přitom děti potřebují úplně něco jiného.

 

Pokiaľ tými detskými bicyklami myslíš aj menšie (do 20"), tak nesúhlasím. Tam si dokonca myslím, že je hmotnosť základný parameter.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S odpruzenou vidlou Hasňo ;)

Jinak RB super, mam je rad od sameho zacatku. Taky mi je vyrabi v zasade primo pod nosem. Dokonce tam dela kamos, se kterym jsem jezdil. Ale tohle je kolo vylozene pro zavodnika. Osazeni super, ale pro toho mojeho turistu zbytecne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já s Jarettem souhlasím až na tu vidlice která má význam až pro větší a těžší dědí nebo dospělé jinak nemá žádný význam když s dítětem pod jeho váhou ani nezapruží. Má dcerka v 10letech váží 21kg odpružená pokud není vzduchová je naprosto na nic.

 

Odesláno z mého SM-A405FN pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S odpruzenou vidlou Hasňo ;)

Jinak RB super, mam je rad od sameho zacatku. Taky mi je vyrabi v zasade primo pod nosem. Dokonce tam dela kamos, se kterym jsem jezdil. Ale tohle je kolo vylozene pro zavodnika. Osazeni super, ale pro toho mojeho turistu zbytecne.

Já se těším na nového Bandita, tak jsem si říkal, že bych juniorovi ten jejich větší dětský bike koupil.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...