Přejít na obsah

BIKE [2007-2020]


Návštěvník milosklikar

Doporučené příspěvky

před 38 minutami, ouskavl napsal:

Ahoj Bikeři, poprosím vás o názor na Bottecchia Ortles 29, jako jeden z posledních 26palcářů se stávám terčem posměchu a šikany :rolleyes:.  dal jsem si strop tak 40-44. Díky Míra

info:

Technický popis
Rám
Carbon Monocoque
Vidlice
suspension fork SRAM RockShox 30 Silver
Zdvih přední
100 mm
Řazení
Shimano Deore XT 20-speed
Brzda přední
Shimano MT200 Disc, hydraulic
Brzda zadní
Shimano MT200 Disc, hydraulic
Kliky
38/24 teeth
Kazeta
11/36 teeth
Ráfky
Raxe TL30
Pláště
Vittoria Brazo, black
Hmotnost
ca. 10.5 kg
Hmotnost rámu
ca. 1,14 kg

Na té fotce máš kolo bez přesmykače s klikami GX, v popisku je XT 2x10? Ta vidlice.. nevím
možná altenrnativa : https://www.velo-sport.cz/29-Horske-kolo-Focus-Raven-8-6-2019-black-white-cerna-d10363.htm
https://superiorbikes.eu/cz/2020/mtb-hardtail/xp-929/matte-black-dark-silver

Upraveno uživatelem Duke650
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 38 minutami, ouskavl napsal:

Ahoj Bikeři, poprosím vás o názor na Bottecchia Ortles 29, jako jeden z posledních 26palcářů se stávám terčem posměchu a šikany :rolleyes:.  dal jsem si strop tak 40-44. Díky Míra

tady máš lepší alternativu

https://www.canyon.com/cs-cz/mountain-bikes/cross-country-bikes/exceed/exceed-cf-sl-5.0/2424.html?dwvar_2424_pv_rahmenfarbe=BK%2FWH

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, Duke650 napsal:

Na té fotce máš kolo bez přesmykače s klikami GX, v popisku je XT 2x10? Ta vidlice.. nevím
možná altenrnativa : https://www.velo-sport.cz/29-Horske-kolo-Focus-Raven-8-6-2019-black-white-cerna-d10363.htm
https://superiorbikes.eu/cz/2020/mtb-hardtail/xp-929/matte-black-dark-silver

No vidíš a to je fotka i popis ze stejnýho éšopu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1 hour ago, ouskavl said:

Ahoj Bikeři, poprosím vás o názor na Bottecchia Ortles 29, jako jeden z posledních 26palcářů se stávám terčem posměchu a šikany :rolleyes:.  dal jsem si strop tak 40-44. Díky Míra

Chceš jednoplacku nebo 2x11? Trváš na něčem co se týče komponentů? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1 hour ago, ouskavl said:

Spíš se kloním k jednoplacce, a lovím mezi Supem, Scottem a Lapierrem , Bottecchia mi přišla taková zajímavá.

Těch možností je spousta, napiš ještě jakou velikost rámu a předpokládám, že HT. 

Jeden taky zajímavý kandidát:

https://www.skibikecentrum.cz/horske_kolo-mondraker_chrono_carbon_29,_carbon_light_blue_flame_red,_2020-557373357-718318926-0/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potreti za rok mi praskl na kolech fulcrum na zadnim zase drat... kolo colnago, jel jsem si dneska jen po rovince a rana a hotovo... uz nevim, cim to muze byt? Kolo bylo na servisu, draty zkontrolovany a par mesicu na to zase ://

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, ouskavl napsal:

Ahoj Bikeři, poprosím vás o názor na Bottecchia Ortles 29, jako jeden z posledních 26palcářů se stávám terčem posměchu a šikany :rolleyes:.  dal jsem si strop tak 40-44. Díky Míra

info:

Technický popis
Rám
Carbon Monocoque
Vidlice
suspension fork SRAM RockShox 30 Silver
Zdvih přední
100 mm
Řazení
Shimano Deore XT 20-speed
Brzda přední
Shimano MT200 Disc, hydraulic
Brzda zadní
Shimano MT200 Disc, hydraulic
Kliky
38/24 teeth
Kazeta
11/36 teeth
Ráfky
Raxe TL30
Pláště
Vittoria Brazo, black
Hmotnostortles_29_bottecchia_154727.thumb.jpg.4f089567b3fd3f2f7fc93f393831c51f.jpg
ca. 10.5 kg
Hmotnost rámu
ca. 1,14 kg

Za ty prachy vem rockrider z dekace.... poměrně cena výkon super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1 hour ago, Ondras_CZ said:

Potreti za rok mi praskl na kolech fulcrum na zadnim zase drat... kolo colnago, jel jsem si dneska jen po rovince a rana a hotovo... uz nevim, cim to muze byt? Kolo bylo na servisu, draty zkontrolovany a par mesicu na to zase ://

Já to měl také a byli z výroby přetáhlé, v servisu vždycky vyměnili drát, dotáhli a uvědomili si to až po asi čtvrtým samovolně prasklým drátu..... Takže všechny povolit.... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, ouskavl napsal:

Ahoj Bikeři, poprosím vás o názor na Bottecchia Ortles 29, jako jeden z posledních 26palcářů se stávám terčem posměchu a šikany :rolleyes:.  dal jsem si strop tak 40-44. Díky Míra

info:

Technický popis
Rám
Carbon Monocoque
Vidlice
suspension fork SRAM RockShox 30 Silver
Zdvih přední
100 mm
Řazení
Shimano Deore XT 20-speed
Brzda přední
Shimano MT200 Disc, hydraulic
Brzda zadní
Shimano MT200 Disc, hydraulic
Kliky
38/24 teeth
Kazeta
11/36 teeth
Ráfky
Raxe TL30
Pláště
Vittoria Brazo, black
Hmotnostortles_29_bottecchia_154727.thumb.jpg.4f089567b3fd3f2f7fc93f393831c51f.jpg
ca. 10.5 kg
Hmotnost rámu
ca. 1,14 kg

Tak jestli tohle kolo má s tímto osazením váhu 10,5 ? To ani náhodou ... to bude tak o 2kg těžší ... a kdoví jestli :D No a zbytek je u 29 geometrie. Tu vetšina kupujících vůbec neřeší, neboť jim tak nějak nedochází, že se může lišit, a to dost významně. A každý kolo je pak úplně jiný. Superior je dobrej, kdysi jsem pro ně dokonce dělal. Jinak Trek, Specialized, eventuálně Cannondale. Tohle je taková Festina ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, Jarett napsal:

Tak jestli tohle kolo má s tímto osazením váhu 10,5 ? To ani náhodou ... to bude tak o 2kg těžší ... a kdoví jestli :D No a zbytek je u 29 geometrie. Tu vetšina kupujících vůbec neřeší, neboť jim tak nějak nedochází, že se může lišit, a to dost významně. A každý kolo je pak úplně jiný. Superior je dobrej, kdysi jsem pro ně dokonce dělal. Jinak Trek, Specialized, eventuálně Cannondale. Tohle je taková Festina ...

Díky, to jsem chtěl slyšet, je to Festina, SUP je žhavej kandidát, láká mě i Lapierre Prorace Sat 529

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na ten Niner každý brble. Mne sú bližšie islandské stavby bez tlmenia a s Lauf vidlicami - menej zdvihu, žiadne tlmiče, žiadna údržba (aj keď zrovna tento rám nejakú tú údržbu potrebuje, keďže tam má dve ložiská). A drží sa to okolo 8-9 kg. Foto z netu.

1626296108_84447102_207137123815471_2542074213900310332_n1.thumb.jpg.fd8ddb06116d6a4fb9e433891e94dcbd.jpg

Upraveno uživatelem wawrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja nikdy poradne nejel na silnici, gravelu ani CX, takze nemam srovnani s MTB geometrii, posedem atd.

Proc neni lepsi varianta dat na MTB uzke plaste (proste jak na gravel) a jezdit tak pohodlneji na MTB, nez na gravelu. To je takovy rozdil v geometrii a tak vse?

Gravel me fakt laka, ale rikam si, jestli jen neprezout MTB...?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...