Přejít na obsah

BIKE [2007-2020]


Návštěvník milosklikar

Doporučené příspěvky

Když je Biancha zaslouženě v lázních (servis) tak jsem vytáhl dědka na špacír. A super jsme si to užili Krásná nostalgie, vzpomínám jak jsem na tom docela ostře lítal v terénu a ve srovnání s dnešní technikou nechápu... 43f9cc65d3f2a345998f080faf14c9b5.jpgfbc47a27010152fa91dfc75638aff888.jpg5fa9daaa0845f3fab956336fbc8714bc.jpg

Odesláno z mého SM-G975F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja nechci at nekdo rozhoduje za me.

Ptal jsem se, v cem je takova vyhoda toho ramu, nez prezout MTB. Pujcit si to pujcim, pokud to nekde sezenu na pujceni (plnohodnotne, protoze v cyklu u nad jsem to v pujcovnach nevidel a na cestlu kolem obchodu nepoznam nic), ale i tak, nevim, kdyz na tom budu sedet poprve, jestli vsechny vyhody/nevyhody dokazu posoudit, krome prvniho dojmu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mě je to hodně o posedu. Na fullu jsem měl 800mm řidítka a v protivětru vlál jak padák. Pak jsem koupil gravel, po pár jízdách sedl zpět na fulla a jízda byla utrpení. Jak kdybych za sebou táhl vozík. Něco sežerou pláště, něco tlumení a něco posed a v kombinaci už to cítit.

 

Druhá věc je ta, že na gravelu je každý sjezdík vzrůšo - na dnešních fullech to můžeš poslat po černé dolů a kolo to vyřeší. U gravelu to chce trochu řídit.

 

A do třetice je super ta akcelerace - lehce stoupnou a dupnout si bez ztráty v tlumení je hodně velký rozdíl.

 

Ale já jezdím do práce - snažím se občas zkracovat čas a baví mě ten pocit když to perfektně odsejpá. Na kochačku nevím nevím, tam možná dobře sestavené HT odvede lepší službu.

 

Jo a taky záleží jak sednou berany - mě vyhovuje možnost více úchopů ale někdo to rád nemá no

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si nikdy žádný kolo nezkoušel, prostě jsem ho koupil a vždycky se na něj nějak poskládal :-) Jestli nevíš Marfaeli co od toho čekat, přistupuj k tomu jako k hodinkám. Koupíš, osloví tě to, budeš sem nadšeně uploadovat fotky z výletu. Neosloví tě,holt to se ztrátou prodáš. Pokud do toho nechceš dát peníze, můžeš samozřejmě napasovat úzké pláště na stávající HT,ale nikdy nedocilis pocitu a komfortu z jízdy (viz co psal exBurn) jako kdyby si měl gravel.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Marfael, hele, za me treba v nicem... To je tezky, Ja radsi pojedu na mtb s vetsim zdvihem a minionama napranejma, nez na gravel biku....

Urco budou nejake test centra, kdy si to muzes pordne projet a uvidis....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když je Biancha zaslouženě v lázních (servis) tak jsem vytáhl dědka na špacír. A super jsme si to užili Krásná nostalgie, vzpomínám jak jsem na tom docela ostře lítal v terénu a ve srovnání s dnešní technikou nechápu... 43f9cc65d3f2a345998f080faf14c9b5.jpgfbc47a27010152fa91dfc75638aff888.jpg5fa9daaa0845f3fab956336fbc8714bc.jpg

Odesláno z mého SM-G975F pomocí Tapatalk





Krasny Kleinik! Kamos na nem jezdi denne dodnes.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Před hodinou, Marfael napsal:

Ja nikdy poradne nejel na silnici, gravelu ani CX, takze nemam srovnani s MTB geometrii, posedem atd.

Proc neni lepsi varianta dat na MTB uzke plaste (proste jak na gravel) a jezdit tak pohodlneji na MTB, nez na gravelu. To je takovy rozdil v geometrii a tak vse?

Gravel me fakt laka, ale rikam si, jestli jen neprezout MTB...?

ja jsem tohle praktikoval tri roky, nez jsem MTB konecne opustil a presel na gravel. prezout MTB muzes zkusit, ale krom toho, ze to porad nepojede tak rychle jako gravel, ty tenke plaste na MTB vypadaji jak pest na oko.
mensi komfort jsem citil prvni tri jizdy, pak uz mi to neprislo. a urcite jsem diky gravelu zacal jezdit vic a dal... ale ja jsem dlouhodobe jezdil spise sotolinu a asfalt a prevazne do prace a z prace a chtel jsem jezdit rychleji.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem nevydrzel a vyrazil pujcit kolo jeste dnes:-). Specialized Diverge E5 Comp s odpruzenim v predni casti.

Vzal jsem ho do lesa a projel vsechno. Od lehke lesni cesty, pres lehkou sutrovou cast, velkou sutrovou cast, ciste lesem po listi, mensi/vetsi koreny, hrby, vsechno. 

A zaver je, ze je to na hovno, protoze to musim mit:-). Vyjel , projel jsem uplne vse bez problemu. Neprisel mi extra nejak rozdil co do pohodlnosti oproti MTB. Silnici ani zminovat nebudu. A na to, ze jsem berany nemel driv porasne v ruce, tak i jistota byla v pohode, a to tam byly dost tenke plaste. Nevim proc, ale bavi me to na tom mnohem vic, nez MTB. Ale mozna je to jen prvotni nadseni.

Zkousel jsem i neprodruzene na karbonove vidlici a rozdil oproti tomuto odpruzenemu tam docela je, ale to jsem mel jen na parkovisti v rychlosti.

Takze MTB muze z domu a nastane komplikovany vyber:-)

 

 

Upraveno uživatelem Marfael
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gravel diskuse ouje. Kdyz jsem byl malej, mel jsem super kolo, ale nemel jsem na nem odpruzenou vidlu a hrozne jsem ji chtel. Navic me porad odrazovali, ze si ji ani nemuzu dokoupit(no asi ve skutecnosti mysleli, ze mam sunku a ze bych do toho nemel davat $$). Paxem vyrost a koupil poradne kolo s predni odpruzenou vidlou. Od te doby co jsem osedlal tohoto bejka jsem spokojenej parchant. Nejde mi o km. Jde mi o to si odmakat kopec a pak dat luxusni sjezd lesem a brody a bahno a pak pole a pak zas. Gravel nechci, vubec. Ale mozna chtej silnickari do hor... Vitejte, ale vemte si jeste vidlu, ruce podekujou. Logika;)

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám taky zájem o klíčenku. :thumbsup_anim:

Abych jen blbě nekecal tak tady je jedna fotka co mi vyskočila jako vzpomínka na FB, 10 let zpět nad Vřesovou studánkou, kolo je GT Avalanche, na to vzpomínám moc rád.

2020-04-28 07.08.38.jpg

Upraveno uživatelem Tom4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...