Přejít na obsah

BIKE [2007-2020]


Návštěvník milosklikar

Doporučené příspěvky

Panove neznate  prosim nejaky drzak na kouli, aby mel uchyceni za predni kolo? Neco jako napr. Thule T2 Pro XT nebo 1UP rack.... viz odkaz nize? 

Nemuzu v CR ani Evrope nic najit. Mame ted klasiku na kouli od Wjenzek a uz me to nakladani nebavi, hlavne kdyz vezu 2 kola. Blbe se tam vejdou, porad laboruju s tema ramenama kam ho dat a jak protahnout ramem kola abych dosahl na to druhe, zbytecne to neodrel atd. 

Mel jsem driv v US starsi verzi Thule  jak je na videu (ale stejny princip) a nalozeni bylo na 10 sekund. Fakt to v Evrope nikdo nedela? Nechapu proc treba Thule to nenabizi v Evrope,.  

https://www.youtube.com/watch?v=sp5HDksMNGM

https://www.youtube.com/watch?v=EFp752atJ3E

 

Upraveno uživatelem kloubik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, kloubik napsal:

Panove neznate  prosim nejaky drzak na kouli, aby mel uchyceni za predni kolo? Neco jako napr. Thule T2 Pro XT nebo 1UP rack.... viz odkaz nize? 

https://www.youtube.com/watch?v=sp5HDksMNGM

https://www.youtube.com/watch?v=EFp752atJ3E

 

NOO, tak to je boží systém, ale nikdy jsem ho u nás neviděl, taky mám Wjenzeka a taky bych šel do něčeho lepšího

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, Baldic napsal:

Zdravim, panove,

poreboval bych poradit. Premyslim nad elektrokolem pro mamu (65+ let). Dokazali byste mne prosim poradit nejakou rozumnou znacku? Nechci nejlepvnejsi krap, ale vzhledem k urceni nepotrebuju ani nic spickoveho. Na co bych mel davat pozor?

Diky moc za jakoukoli radu.

Já teď kupoval tchánovi. Takže jsem to prolezl osobně, pohybovali jsme se v kategorii do 35 tisíc, tchán má přescent a 60+. Hledali jsme kolo s dámským rámem a odolností pro vesnické skoropolní cesty do práce, do obchodu a do hospody :) takže ne na sport.

V téhle kategorii Cruissis, Leader Fox, ten Cruissis je poměrně nekvalitně zpracován, nebrat. Leader Fox dobrý, ale evidentně nestíhají výrobu. Potom jsme přišli na Demu, ta už je na tom fajn, má středový motor, ale už je kolem 40. Obecně asi středový motor lepší než v zadním náboji, ale cena pak letí nahoru, takže jsme zůstali u verze motor vzadu, baterka nad zadním kolem v nosiči.

Vzali jsme nakonec Author, je do docela pěkně zpracovaný, na 2 až 5km pojížďky mu baterie vydrží nabitá X dlouho. Jednoduchý kolo, odpružená vidlice, odpružená sedlovka ;) osm koleček vzadu. Jednoduché ovládání. Velmi příjemné překvapení byla váha, u 18" rámu včetně baterie 17,84 kg, čekal jsem 25 :) jsou na tom 26" kola s 2.0 širokými plášti bez hrubeho vzorku, to se ukazuje jako ideální řešení, takže po týdnu spokojenost, první dojmy pozitivní, můžu doporučit.

Upraveno uživatelem Tom4
Typo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nakonec došlo taky na patku přehazovačky, nemůžu furt doladit, buď nejde pořádně vršek nebo spodek, tak je to poslední šance i přesto že každý tvrdí že ohnout jde jen stěží. Ale to já prostě umím :D zítra tady a vybíral jsem hlavně vizuálně, nechci to protahovat tak snad to klapne. Co těch patek existuje až se mi z toho kebule zatočila :wacko:

https://www.kolarnastore.eu/patky-na-ram/patka-kp173-jekyll--trigger/?variantId=22469&gclid=EAIaIQobChMIkZPGg8ew6QIVB-7tCh2yMwgyEAQYAyABEgJtu_D_BwE

14039_patka-kp173-jekyll--trigger.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Patky zjišťují dle výrobního čísla kola, protože co nový model, to nová patka, na Trigger jsou údajně čtyři varianty, i karbon má samozřejmě jinou -_- Prodejce už mě kontaktoval a měla by to být ona dle tabulek. ...jestli bude, objednám samozřejmě ještě jednu do foroty ;) Je to alchymie.... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, je to tedka parada. Akorat by teda mohlo bejt teplejc:)
 Mimochodem vcera jsem se lehce rozcilil, neco mi cvakalo kolem stredu, zejo. Nakonec stacilo rozebrat a vycistit jeden cep zadni stavby, nicmene dlouho jsem podezrival uchyceni prevodniku ke klice, tak jakozeto dotahnu. Torx, dobry, mam. Jenze jasne ze to nemuze bejt normalni torx, ale je to na nejakej klic co ma v ty hlavicce diru, jestli mi teda jako rozumite. Novy XT. Proc sakra furt vymejslej novy a novy kraviny na novy a novy naradi..

 

37F48A4A-4E01-4ECF-8724-B8825EC98746.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen bacha na ty čepy pružné zadní stavby, protože jsou momentové a na různých pozicích jsou různé momentové síly. Navíc lepené, takže by sami povolit neměli a když už jo, měli by se znovu zalepit. Cannondejl má na každým čepu uvedenou momentovou sílu, což trochu pomáhá, ale upřímně jsem to nikdy nedělal. Ale to třeba všechno samozřejmě víš, to jen kdyby, protože to může zničit klidně kostru kola :cheers:

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem byl na tůře s klukem, tak už se moc nechtělo, ale když jsem viděl tu pohodu Micey jakou jsi měl, tak jsem musel na hoďku, dvě tedy také :D A navíc ty nové brzdové desky trochu zaběhnout, než se rozhodnu pro něco serióznějšího...třeba nějaký ten sjezdík :punk:

_20200513_174539_copy_3096x1742.jpg

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...