Přejít na obsah

BIKE [2007-2020]


Návštěvník milosklikar

Doporučené příspěvky

Kdyz se tu resi ty celopera, znate nekdo Giant Yukon?

Prekvapilo me, ze je za pomerne privetivou cenu a tvrdi o sobe, ze se velmi dobre umistilo v nejakejch testech...

Za nejakejch 17.5 je to na kombinaci Alivio, deore, XT (stejne by cast tech komponent sla na polovicky kolo, uz proto, ze chci packy dual control :D Videl jsem to u kamose a moc se mi to libi ;) ) a se slusnou vidlici...

myslis toto? podla obrazku to vyzera ako prepakovany jednocap ... skusenost nemam bohuzial, ale dost ludi si chvali prave maestro system (vpodstate 4-cap), ktory pouzivaju na tych drahsich modeloch

 

Souhlas, ja mel od nich jako maly Texas, pak prave Souveringa a ted Sector. Jine ramy od od nich je bezna hydroformingova konfekce. Jinak to ze nemaji navarky beru jako prednost:-) Kotouce bych dal dnes pouze na enduro nebo sjezdaka. Jinac nee. Ten pocit kdyz se ti krouti vplne rychlosti vidle pod brzdou a bike uhyba o par cisel do strany me nebere.

s tym hydroformingom suhlas, to varia tri fabriky na taiwane pre cely svet a uz sa to len oblepuje kazdy svojou nalepkou ... preto ma ocel "charakter"

a kotuce patria na kazde MTB ;) , mam stare Hayes Mag a brzdia paradne, ani sa moc neprehrievaju, proste spokojnost

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

myslis toto? podla obrazku to vyzera ako prepakovany jednocap ... skusenost nemam bohuzial, ale dost ludi si chvali prave maestro system (vpodstate 4-cap), ktory pouzivaju na tych drahsich modeloch

 

 

Vicemene je to ono - mam na mysli konkretne tenhle kousek (lepsi vidle a o kousek lepsi vybava, nizsi cena): http://www.cyklostore.cz/product/mtb-celoo...3-vyprodej-600/

 

Co je jednocap? A maestro? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kotouče jsou jednoznačně lepší v podstatných věcech. V brzdí dobře, jen je problém sníh, led, voda, křivý ráfek, kvalita špalků, ráfků, přehrátí, pružnost rámu, prasknutí lanka atd... :)

 

Dobrý kotouč se max. přehřeje, ale to je V brake už dávnou out. :)

 

KTM je relativně dobrá volba, jen vidle je těžká jak šutr a uchycení zadního kotouče je krok zpět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co je jednocap? A maestro? :)

Maestro je system pouzivany Giantom, vpodstate ide o "zavesenie" kolesa ... ide o trajektoriu kolesa pri pruzeni a jeho pohybe pri "pedalovani" ... pri jednocape sa koleso pohybuje po kruznici, lebo medzi kolesom a ramom je len jeden cap (čap alias čep), takze pri slapani do pedalov ho vlastne tahas do zdvihu (ono povestne "hupanie" fullov), pri 4-capoch a tych je milion typov, sa prave tuto vlastnost snazia odstranit, pohyb kolesa je po krivke ... no a do toho vsetkeho este musis laborovat s tlmicom, ktory ma tiez milion moznych nastaveni a vlastnosti ... ale isto su tu povolanejsi, co by ti to vysvetlili ...

... no nie je lepsie si kupit hardtail, idealne v kvalitnej oceli? :thumbsup_anim:

 

a co sa tyka toho Yukonu, je to jednocap, aj ked prepakovany, takze na tej stranke kecaju ... viac ti k nemu ale nepoviem ... clanok z MountainBikeAction (kde vyhral ten "test")

... poo sem hodim foto svojho mazlika, uz je dostavany a chystam sa ho prebehnut :)

Upraveno uživatelem TomasP
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I když jsem v hodinkách amatéér-laik a o motorkách jsem zde nenašel nic,/to je mé hlavní hobby, tak aspoň kola :whistling: já jsem napsal ježuchovi,využil jsem jeho slabší chvilku a a napsal o kolo....http://www.kupkolo.cz/popup_add_image.php?imagesID=1554.Bikerů je spousta tak jsem si řekl že taky to zkusím,vyrazím,jelikož je třeba formovat těloooo......noo,popravdě nějak čím dále více když se blížilo vyjetí mne natěšení opouštělo,nicméně jak byly ty hezké dny, tak jsem se byl projet podél Labe .......nooo, na to, že je již zítra Květen, tak mám najeto cca 75km.....a natěšení nějak opadlo a zjišťuji že to nebyl zrovna dobrej nápad.... :gora: Ale věřím, že se na něm ještě párkrát projedu.......při dobré konstalaci hvězd....Ale je to paráda když se bavíme v rachotě o kolech a já můžu říci,jooo....kolo mám :clap:

 

fajn kolečko, až budeš mít pocit že to byly vyhozené peníze za lapač pavučin, tak to od tebe koupím :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Letos jsem si pořídil nového miláčka SCOTT Scale RC :wub: , zatím jsem najel jenom několik set km, ale je to nádherné svezení. Teď už ho zanedbávat nebudu, jsem na něm skoro každý den.

Nádherný kolo, taky jsem ho měl v merku, ale pak jsem se dostal za haluzovou výprodejní cenu k mýmz SUPovi vyz výše a jsem taky spokojen, super volba

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Normální vidle se pod brzdama(kotouč) nekroutí. :D Já bych zase na kolo bez kotoučů nevlez. Samozřejmě jsou "kotouče" a kotouče. Stejně tak jako "véčka" a véčka.

 

Jinak to celopéro Author nebyl vyroben v RB, byla to jakási kooperace vyrobená na Taiwanu.

 

Mam jinou zkusenost. Pokud nasadis vykone brzdy (dneska je kotouc 160mm uplne minimu, ve predu mas bezne 180mm) a mas jehkou vidli na crosscountry pri prudkem brzdeni vychyleni vidlice logicky je, at si vyrobci pisou v reklame co chtej. Jezdim tezistem dost na predku, je to znat. Overit si to muzes na parkovsti po desti az oschne asfalt. Projed v rychlosti louzi a brzdi predkem. Na stopach pneu na silnici je odkloneni prednoho kola znat. Vyhody kotouc verzus rafkove jsou dost ve vseobecne znamosti, tudis si urcite kazdy vybere. Me nyni vyhovuji vecka.

 

Celopero bylo vyrobeno z ALU7020 ktere RB pouzival bezne na svoji produkci. Vyrobeno bych bylo 60ks, sli okolo 60000kc jako Author RB. Kdyz jsem ho porizoval ja, byly uz rozprodane. Pres byvaleho zamestnavatele jsem se dozvedel o jednom kusu u Sterby. Dojel jsem si pro nej a zjistil, ze ram je skoro stejny ale ne uplne. Po uspechu prvni serie to proste byla tradicni masovka z ALU7005, nikoliv po nasem limitovana edice. Nechtel jsem jet domu s prazdnou a protoze bike splnoval (po pozdejsich drobnych nutnych upravach) me ocekavani byl muj. Kvalitni jednocep, vzadu vzduch 60mm a vpredu pruzina 80mm. Jenom cena odpruzeni byla 20000kc a na tu dobu 100% nejlepsi a nejvykonejsi hydraulicke dvoupistove Hayes v cene 20000kc. Nikdy jsem koupe nelitoval, ram a cely bike slouzil dobre. Predni rafek do praveho uhlu mam v garazi porad na pamatku.

 

...RB měl vždy problémy s termíny a množstvím, tehdy to vařili "skoronakoleně někde ve stodole" a nestíhali ani kusové objednávky. Mnoho mých kamarádů má dodnes silnice RB, opravdu nepraskly. Na druhou stranu, já jsem měl mnoho kol a praskl mi jen starý ocelový Favorit(asi 5x). Na jeho obranu musím říci, že se několikrát přežil. (Ježdění po lese, cca 50tkm, triálek a podobné skopičiny) :)

 

Něco podobného udělal i Duratec pro Rockmachine a se stejným výsledkem.

 

S tim souhlasim.

 

to ano, ale licenci na něj koupila od RB... proč mám pocit, že ti ten Bartosz leží v žaludku? ;)

 

Proste mu nesedi, na tom nic neni. Me treba nesedi 4EVER a JOKO. Je to jak z hodinkama...

Upraveno uživatelem cody
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proste mu nesedi, na tom nic neni. Me treba nesedi 4EVER a JOKO. Je to jak z hodinkama...

 

Ale to ne. Jen mi přijde, že si 4ever na nic nehraje.Jako na šílený výzkum a tím pádem nejlepší všechno na světě. Prostě dokážou poručit velkému bratrovi, jak má co podle gusta vyrobit. :) Jestli to bude i "kvalitní" ukáže čas.

 

To kroucení, možná jsme jen každý jezdili jinou vidlici. Pokud bych měl jmenovat, tak nejlehčí vidli jsem dlouhodobě jezdil naposled Rebu Race 08 a Revelation 08 a ty se podle "mých netestovacích zkušeností" nekroutí. Jestli oba řešíme třeba Sida 2004-2008, Manitou Scareb, nebo třeba FRM 83, tak se to třeba jeví jinak.

 

Každopádně na "dobré" vidlici jsem to nikdy citelně nepozoroval. Dobrá pro mě znamená i tuhá. :)

 

Athor (RB) jsme nikdy na vlastní oči neviděl, vždy jen Taiwance. Uznávám, že možné to je, v barvách Author byl v katalogu i RB Dragster (tuším cca 112tis).

 

Sám jsem měl VTR, které každému praskalo, ale to moje bylo vyrobeno jako jedno z mála u Duratecu, kde se použil alespoň kvalitní materiál. Takže přežilo všechno. (mělo však jiné "mouchy")

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když už tady máme tolik bikerů, tak Vám nemohu nenabídnout účast na pěkné akci, kde můžete užít své parádní biky, utužit kondici a překonat sami sebe.

 

http://melechov.cz/index.php?option=com_co...=1&Itemid=2

 

některý ze starších článků namátkou ... http://www.humpolak.cz/modules.php?name=Ne...le&sid=3934

 

Pánové, co vy na to?

Upraveno uživatelem budo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když už tady máme tolik bikerů, tak Vám nemohu nenabídnout účast na pěkné akci, kde můžete užít své parádní biky, utužit kondici a překonat sami sebe.

 

http://melechov.cz/index.php?option=com_co...=1&Itemid=2

 

některý ze starších článků namátkou ... http://www.humpolak.cz/modules.php?name=Ne...le&sid=3934

 

Pánové, co vy na to?

 

Ty jsi se zbláznil. :) Xterra není nic pro mě, o kolech už jenom x let polemizuju na netu. tohle by mě zabilo. .)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...