Přejít na obsah

BIKE [2007-2020]


Návštěvník milosklikar

Doporučené příspěvky

holt dneska sou ty horsky kola v moooode a kazdej potrebuje XTR nebo XX a vidli jedine FOX, protoze ostatni samozrejme vubec nefungujou :)

 

add SPD vs. pedaly... je to o zvyku, ale rozhodne nejsou resenim trekingovy boty na SPD nebo dokonce sandaly s SPD, je to takovej hybrid, kterej nic neresi (z vlastni zkusenosti). Podrazku maj na chozeni tvrdou, na jezdeni mekou, na noze to nedrzi atd. To radsi normalni pedaly s klipsnama.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podľa mňa je teda rozhodne najväčšia výhoda nášlapov, že nohami pracuješ v oveľa väčšom zábere - ťaháš aj šlapeš. Všetky ostatné sa podľa mňa dajú vykryť aj inými systémami, bez rizík nášlapov.

Upraveno uživatelem emte
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě se líbí jak se tady ta diskuze vyvíjí. Zajímalo by mě, kolik z vás by jinde radilo Mechanovi jak má co kde udělat a opravit. :D

 

Na platfomách se nedá tahat nohou nahorů, nedá se spoléhat že v mokru, sněhu, nepohodě bude noha držet na 100%, není jistota, že při odlehčení a v krizových situacích bude noha na pedálu. že mozek nechápe nutnost nohu vycvaknout když je to nutné, je věc jiná.

 

Boty jsou dnes mnoha druhů, i kolem Dunaje se dá v pohodě chodit v turistických, které jsou jako tenisky, dá s se v nich chodit a pro nevýkonnostní cyklistiku jsou 100% dostačující (nebo při zvolení správných pedálů s větší styčnou plochou. Jezdit se psem na kole je dost riskantní, může se to vůbec? :)

 

Pedály na silnici mají jiné kufry, plocha, pevnost a váha jdou stranou před možností vyrazit na pochoďák. Jen byhc poopravil tvrzení o systémech a možnosti vůle pedálu. Různé systémy různých výrobců mají možnost vymezení nebo nastavení vůle a vypínací síly. Toto dost často eliminuje problémy se špatnou kinematikou, posedem jezdce a konkrétními zdravotními omezeními. Vůle je obvykle volena pro odstranění bolestivosti kloubu, ne proti.

 

Moc se mi líbí, jak všichni řeší jestli bude mít kolo 11,6 nebo 12,3. Ale že kvůli pedálům ztratí na 100km třeba 10% výkonu neví hehe :D Ale to je fuk, každej má svůj názor, a byť je chybej tak je jeho...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

......

Moc se mi líbí, jak všichni řeší jestli bude mít kolo 11,6 nebo 12,3. Ale že kvůli pedálům ztratí na 100km třeba 10% výkonu neví hehe :D Ale to je fuk, každej má svůj názor, a byť je chybej tak je jeho...

 

a nebo ze utrati za XTR (protoze pozer) misto toho, aby radsi koupili poradnej ram, kola a plaste, protoze ostatni veci maj na jizdu pramalej vliv... :)

add vaha... znamej rikal, ze vzdycky kdyz 5 kilo pribere, kupuje o kilo lehci kolo :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

BFG +1, až na ty platformy... Správné kruhové šlapání JE možné i bez nášlapů, ta noha, která táhne nahoru, by měla být "zakloněná" nebo jak to nazvat, někde jsem viděl trefné přirovnání - je to, jako kdyby sis snazil z boty otrit ho*wno o vodorovnou plochu (jako třeba pomlčka ----). Ale nášlapy to samozřejmě velmi usnadňují. o tom žádná.

A ještě k těm platformám... Aby správně fungovaly, MUSÍ mít celkem ostré výstupky, což je trošku hazard na normální ježdění, protože zavadit třeba lýtkem o pedál není nic složitého. A druhá věc je ta, že na ně musí být odpovídající boty - vpodstatě takový ten skate styl, tedy široká, měkká a hladká podrážka, aby se kam ty piny (tedy ostré výstupky) měly zabodnout ;) Jinak to trochu postrádá smysl. Prostě platformy jsou do skejtparku, na downhill, atd. Na normální cross country jsou nášlapy. (Tečka).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podľa mňa je teda rozhodne najväčšia výhoda nášlapov, že nohami pracuješ v oveľa väčšom zábere - ťaháš aj šlapeš. Všetky ostatné sa podľa mňa dajú vykryť aj inými systémami, bez rizík nášlapov.

 

to neni uplne pravda, protoze utazeny klipsny nemaj konkurenci, vem si drahovou cyklistiku... z tech se ale pri padu dost blbe vyskakuje :)

P.S. jinak sem tezkej zastance SPD, ale je fakt, ze na nektery vyjizdky jsou zbytecny (treba na kole na voleyball sem musel sebou tahat dalsi boty...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mel primo v prislusenstvi ke kolu nacvakavaci platformy do espedecek. Kdyz si kolo nekdo pujcuje na malou vyjizdku, tak mu je tam cvaknu. Jinak mam 540, Spesly Comp boty a je to lahoda pane Jahoda. Mirny strach z nevycvaknuti pri padu v prudkem technickem klesani mam stale, ale vsechny ty ostatni klady jsou daleko zasadnejsi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

musim priznat, ze pri velkych padech je to tak 50 na 50, kdy se mne podari vypadnout obema nohama z pedalu... nicmene z myho divokyho teenagerskyho obdobi mne zbylo to, ze jednak nejedu bez helmy ani za roh nakoupit a druhak vzdycky s batuzkem na zadech... super ochrana, ktera se mne uz nekolikrat vyplatila.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pouzivam naslapne pedale crank brothers egg beater11 a nemohu si je vynachvalit....Pokud zrovna nemam mozkovy skrat:crying_anim02: ,coz se nestava az tak casto ,vzdy se mi podari nohu vcas vycvaknout...Nejsem sice profik -snad jen zapalenejsi hobik rocne najedu vcetne TACXU v zime tak 5000-6000 km,ale nijak se pritom nesetrim,takze spolehlive pedale povazuji za veledulezite.A pokud jde oto ci freeride anebo naslapne pedale ,pak kvuli neodiskutovatelne lepsimu vykonu a v neposledni rade i uspore energie jsem jednoznacne pro naslapne..

 

post-18971-045517500 1315554735.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

musim priznat, ze pri velkych padech je to tak 50 na 50, kdy se mne podari vypadnout obema nohama z pedalu... nicmene z myho divokyho teenagerskyho obdobi mne zbylo to, ze jednak nejedu bez helmy ani za roh nakoupit a druhak vzdycky s batuzkem na zadech... super ochrana, ktera se mne uz nekolikrat vyplatila.

 

 

dobre delas,ja se snazim fungovat podobne-bez helmy ,rukavic a batuzku nejezdim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska jsem mel cyklistickej den blbec. Měl jse na silničce kazetu 11-23, do větších kopců to nešlo skoro ušlápnout tak jsem dal 11-28 a těšil jsem se na parádní výlet seřídil ještě převodník a všechno se zdálo ok. Po 3 km jsem se musel vrátit, všechno přeskakovalo a drhlo. Kolo půjde do servisu, nebudu se s tím otravovat.

Tak jsem naskočil na bike pěkně se projel lesama a v jedné zatáčce se mi zabořilo asi 10 cm přední kolo do písečku a hodil jsem tygra. Nohy jsem vycvaknul, ale stejně už jsem ležel. Ještě, že jsem měl rukavice, neodřel jsem si dlaně.

Po dlouhý době, před velkým kopcem se štěrkem, jsem zařadil horský kolečko a šup řetěz hupnul za kazetu do drátů. Vyrvával jsem ho asi 20min. Špinavej jako prase. No alespoň jsem dneska nepíchnul. :smile_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pouzivam naslapne pedale crank brothers egg beater11 a nemohu si je vynachvalit....Pokud zrovna nemam mozkovy skrat:crying_anim02: ,coz se nestava az tak casto ,vzdy se mi podari nohu vcas vycvaknout...Nejsem sice profik -snad jen zapalenejsi hobik rocne najedu vcetne TACXU v zime tak 5000-6000 km,ale nijak se pritom nesetrim,takze spolehlive pedale povazuji za veledulezite.A pokud jde oto ci freeride anebo naslapne pedale ,pak kvuli neodiskutovatelne lepsimu vykonu a v neposledni rade i uspore energie jsem jednoznacne pro naslapne..

 

 

 

Ahoj, ještě Ti dlužím reakci z Co máte právě na ruce. To je 575 na tom obrázku? Já jezdíl tohle, ale bohužel to teda teď dost flákám, nějak je méně času a nemám moc s kým jezdit, tak se mi poslední dobou samotnému moc nechce. Jinak fotka je stará, mám tam zrovna platformy, občas mě popadne trénovat techniku a sundavám kvůli tomu SPD. Jinak vozím shimano xt spd-čka, vyhovují perfektně.

 

post-17375-068187800 1315772524.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...nebo dokonce sandaly s SPD, je to takovej hybrid, kterej nic neresi (z vlastni zkusenosti). Podrazku maj na chozeni tvrdou, na jezdeni mekou, na noze to nedrzi atd. To radsi normalni pedaly s klipsnama.

 

Sandaly s SPD resi hodne. Nevim jestli si nekdy vyjedes jen tak kolem bloku nebo kolem navsi ci po koupani u rybnika zajedes do kempu na pivko. Pokud ano zkus je. Koupil jsem kdysi jedny za nekrestansky peniz od Shimana, sice pry se vyrabeli ve velikosti po dvouch cislech, stejne jsem si vzal vetsi aby me tvrdsi stebla neskrabaly do palce. Po 2 letech se spicky zacly rozlepovat, svec to vyresil cvockama a fungujou dal. Ze bych jako v paraku na parek a pivo jel 2km v tretrach nebo riskoval skluz nohy v obycejne bote na to uz nemivam chut::-)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska jsem mel cyklistickej den blbec. Měl jse na silničce kazetu 11-23, do větších kopců to nešlo skoro ušlápnout tak jsem dal 11-28 a těšil jsem se na parádní výlet seřídil ještě převodník a všechno se zdálo ok. Po 3 km jsem se musel vrátit, všechno přeskakovalo a drhlo. Kolo půjde do servisu, nebudu se s tím otravovat.

Tak jsem naskočil na bike pěkně se projel lesama a v jedné zatáčce se mi zabořilo asi 10 cm přední kolo do písečku a hodil jsem tygra. Nohy jsem vycvaknul, ale stejně už jsem ležel. Ještě, že jsem měl rukavice, neodřel jsem si dlaně.

Po dlouhý době, před velkým kopcem se štěrkem, jsem zařadil horský kolečko a šup řetěz hupnul za kazetu do drátů. Vyrvával jsem ho asi 20min. Špinavej jako prase. No alespoň jsem dneska nepíchnul. :smile_anim:

 

To mi pripomina me zkusenosti pred nekolika lety. Mam Campu a poridil jsem si tehdy kazetu s vetsim rozsahem Miche. Take to moc nefungovalo. Opet jsem to rozebral a zacal resit. Vymezujici podlozky mezi jednotlivymi pastorky nemaji stejnou sirku, ale o nejake desetiny se lisi. Sirka je na nich uvedena. Chtelo to trochu laborovani :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Plha se hlásí...jel jste někdo na kole Praha-Dresden? Je to na silničku nebo spíš MTB?

Je to slabejch 220, nejel byste někdy někdo ? Třeba jaro nebo léto? Nejlíp teď v babím létě. Možná bych sehnala nocleh v centru...bylo by celkem hezký udělat lokální sraz v Ostdeutschlandu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se nám dámy a pánové blíží konec cyklo sezóny.

Jakou jste ji měli? Za 10 let co se snažím aktivněji jezdit, ji mám bohužel nejslabší . Bylo hodně práce v práci a okolo baráku, a místo obvyklých 4000 a víc km jsem stihl jen zatím cca 2500, bohužel zatím žádný závod. Abych tady nezmiňoval jenom mínusy, tak váhu mám oproti normálu +5kg :D .

Sice se zúčastním Oderské mlýnice, ale kdo trochu jezdí, ví, co si s těmi mými ujetými km asi zažiju. Ale nejeďte to,když to máte 10km od baráku !!

Dneska jsem si objel ten první lehčí okruh s hrůzovým časem a cestou domů už mě začaly pozdravovat křeče, to tedy bude sado-maso! Teď se mi objevila ještě šílená vůle v nášlapech, takže jízdou plaším zvěř, a v pelotonu se mnou nebude chtít nikdo kamarádit, ale to nevadí, jelikož se mi podařilo najít starou tepovku, když tu novější už týden nemůžu najít, a po výměně baterky začala fungovat, tak jsem si ji nasadil doma na ruku a po chvilce mi spadla na zem, protože mi praskl pásek, ale naštěstí tam pasoval ten s té mojí úplně první čínské tepovky.

Sportu zdar, cyklistice zvlášť !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

škoda,že letošní sezona pomalu končí,ale ještě se toho dá spousta najet.

Dokonce se naše biková partička docela pěkně rozrůstá,včera nás bylo na švihu 9 bláznů.

Letos se mi sezona velice líbila,přesedlal jsem z HT na FS a shodil tachometr,takže jsem se stačil dívat i po okolí :D

Jesště přihodím fotku svého koně :)

post-13000-017219000 1316751243.jpg

post-13000-013192600 1316751255.jpg

post-13000-045148800 1316751265.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...