Přejít na obsah

BIKE [2007-2020]


Návštěvník milosklikar

Doporučené příspěvky

Mira 188: Dej se brzo do kupy! Já to měl 2,5 roku zpátky - Luxace AC Tossy III- operace,  6 tejdnů 2 dráty v rameni, pak ruku na šátku a od úrazu jsem seděl zpátky na kole po 9-10 tejdnech :-)

 

Kupko:  Mám to s batěhem podobně- jen na bajk a jen když jedu někam dál  nebo když jedu s juniorem tak aby se mi všechno vešlo :-)

 

             Na žiletce nesnesu ani podsedlovku- všechno dávám do kapes:-)  A nebo když vezu jen jednu lahev tak to pobalim do fake bidonu a hotovo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já to mám právě naučený naopak ... sedlovka, brašnička v rámu, na zádech nic, v dresu taky nic. No a při potřebě nacvaknu na sedlovku nosič a do brašny dám co potřebuju.

No na celopero toho moc nedostaneš na žiletce se to nehodi a na hartajl se mi to nelibi proto dres a batoh

 

Odesláno z mého GT-I9195I pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty červené canyony nevypadají špatně... V S 27,5".

 

https://www.canyon.com/cs/mtb/grand-canyon/grand-canyon-al-4-0.html

 

Díky za tip, ale to je 2x10, to už v mém věku moc...

Však jsem dostal minulý měsíc k narozeninám od kolegů dárek i s příspěvkem, protože se na toho mého ožvýkaného veterána nemohli dívat.

post-9165-0-61908600-1510250545_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam tedy vepredu trojtalir a fakt vyuzivam i ty dva nejlehci kasparky. V lese pres koreny do prudkyho kopce se dost hodi. A ztratu rychlosti na nejtezsi prevod kdyz jsem na silnici taky nechci. Asi casem preskladam, ale dokud to bude drzet, nevidim duvod proc byt moderni...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Konzultoval jsem to minuly tyden ve scottu i v krabcycles s lidmi co to stavi a podle nich ten rozsah proste nezachovam. A nemyslim skoky mezi prevody, ale nezachovam nejlehci tak jak je a nejtezsi tak jak je to ted.

Upraveno uživatelem varjag
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem to dost řešil v souvislosti s nákupem novýho kola. Jedinou výhodu pro 1x11 či 1x12 jsem viděl v úspoře váhy a u 1x11 navíc ceny. Pak už následovaly pouze nevýhody. Nižší rozsah převodů, pravděpodobně vyšší opotřebení řetězu, cena řetězu pro 1x12, chybí převod do rychla.

Teď mám 2x11 11-40 28-38, což mi stačilo a absolutně vyhovovalo. Nový kolo dorazí s převodama 11-42 24-34, což je výrazný posun do pomala. Udělal jsem si porovnání rychlostí na kadenci 85 a ten rozdíl je poměrně velkej viz tabulka. Každopádně si to vyzkouším a asi přestavím na převody jaký mi vyhovují.

 

post-39626-0-19908800-1510317843_thumb.jpg

Upraveno uživatelem roura74
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Konzultoval jsem to minuly tyden ve scottu i v krabcycles s lidmi co to stavi a podle nich ten rozsah proste nezachovam. A nemyslim skoky mezi prevody, ale nezachovam nejlehci tak jak je a nejtezsi tak jak je to ted.

No je to názor proti názoru také skládám kola a už mi přes ruce prošlo pár stovek kousků :-) právě jsem to řešil minuli týden na tréningu s kamarádem mel na to stejný názor dokonce jezdí troj převodník prohodili jsme si kola a nevěřil jeli jsme vedle sebe už mu předělávám kolo na 1-12 :-) řekni mi kdo na horaku má ještě dneska kliky 42 nrbo 44 zubů pomalu nikdo.

 

Odesláno z mého GT-I9195I pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můj názor na to je že každej jezdí to co mu vyhovuje,ale cokoliv nové a moderní 1x11/12 má svoje negativa,ne jen pozitiva v úspoře váhy.Hlavně je to cena a životnost řetězů.Dále to aby vyhoval rozsah pro ježdění,to se týká hlavně 1x11 kde hodně se laboruje jako pilu vozit aby to jelo jak do kopce tak i z kopce.

U 1x12 toto asi bude už lepsí,ale kolik km u toho vydrží řetěz když člověk jezdí?700-800km?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...