Přejít na obsah

BIKE [2007-2020]


Návštěvník milosklikar

Doporučené příspěvky

Konečně jsem zase vyjel. Kokoti z Cube mě zabrzdili na 5 týdnů. Dnes ovšem super. 2/3 času bouřky, 3/4 hodiny jsem přežil pod stromem, pak 2 hodiny v hospodě na Rabštejně, ale po třech dvanáctkách jsem musel vyrazit abych nezatměl a neožral se. Všechno obalený bordelem, ale super odpoledne.

 

Jo a novej Garmin Edge 530 je super

 

9c19392a142934022792387c29ad69c5.jpg

e26ea967a7b7777597d169a49116acbf.jpg

485cadca01d9d4b4fad60e8a2f0153d3.jpg

841d799eefe715ad6febcc81a8986383.jpg

89580946a8395e78126f5dee8fa8b065.jpg

660011d05f71628c710f77f3b2e04c19.jpg

0262ebc54e796830d5a7ef43e549d090.jpg

49da9d0bb1cff6232d1cded9d9cda4c0.jpg

to je mauntynbajking... Dobře ty ;)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky za tipy. Jde mi o to, ze jsem laik. Jizda neni zamerena na vykon, ani na polykani km, spis radost z pohybu a uzivani si lehkosti jizdy. V prodejne jsem jeste nebyl, otazkou je, jestli koukanim neco poznam. :) Procital jsem si recenze, abych se dostal alespon ramcove do problematiky a trosku se orientoval.  Special, canyon, canon ale je toho tolik, ze mi jde hlava kolem.

Zdejsi vlakno tuze rad procitam, obdivuji porce km co davate.

Duke, take jsem koukal carbon:  https://sport.bazos.cz/inzerat/103665830/Kolo-Specialized-Sirrus-Elite-Carbon.php

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hopo mrkni i na gravel bike - třeba kellys soot 50 je za dobrý kačky a já jsem z něho úplně nadšený. Nikdy jsem neměl berany, ale zvykl jsem si během 5 minut a je to hrozná paráda. Dokonce mě ani nepříjde nijak zvlášt nepohodlný oproti fullu a kopce na mé trati do práce se zdají býti najednou malinké až žádné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Štěrkolety frčej :) - do Polabí nejsou horský převody potřeba, místo odpružený vidlice stačí karbonová a ani pláště nemusej bejt nic extra širokýho, můj favorit je momentálně tohle: https://www.decathlon.cz/silnicni-kolo-rc-520-id_8502389.html (cena/výkon).

 

BTW nevedu si žádnou statistiku, ale přijde mně, že tak před rokem, rokem a půl nad gravelama všichni ohrnovali nos (např na bike-foru) - "je to prasopes", "co s beranama v lese", ... a najednou se to tam začíná objevovat víc a víc a spousta lidí je z toho odvařená, jaký to jsou super kola :).

 

Pokud člověk nebydlí vyloženě v kopcovitý krajině nebo nejezdí čistě po lese, tak mně to přijde jako ideální kolo. Bere si to to nejlepší ze silničních a trekovejch (krosovejch) kol.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jdi do silnico/gravelu.

sice v prvnich dnech zjistis, ze toho asfaltu neni 90% (alespon ja to tak mel), ale jak si zvyknes na trosku drncani, pripadne podhustis plaste, tak je to super a vyrazne rychlejsi. a na berany si zvyknes.

 

edit. ja mam ten doporucovany triban rc520 z decathlonu a zatim po nejakych 700-800 km dobry

Upraveno uživatelem Anela
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám v hlavě už jen dva kandidáty a buď tu RC 520 výše a čekám až zas bude skladem, prý konec měsíce. Posledně naskladnili před třemi týdny a za tři dny už zas nebyl... Slevu 25% sem nakonec zkoušel u kamaráda, dělá tam jeho přítelkyně... Ale je s tím prej papírově strašnej oser a hlídaj to. Tak mě poslali k šípku...

 

Pak ještě můžu mít za 22 Kellys 50, ale 2018 kde jsou mechanické kotoučovky? Ale měla by být lepší váha (9,5 Kg M), vedení kabelů v rámu, pevné osy...

 

https://www.kellysbike.com/cs/gravel-c603/soot-50-p53895

Upraveno uživatelem Lion
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Se tesim, doufam ze nekoupim blbe. Nahrazuji tuhle pecicku, tzn. nechci vyber podcenit, protoze mi slouzilo dlouhe roky. Berany mi urcite nevadi. Nejde mi ani o nejakou modu, vymena je ale nutna-nestacim nanzelce ani detem.  :D

Prosím tě, co že to máš přesně za model toho Thule? Už jsi to myslím psal k mýmu dotazu ve statusu, ale ten už je fuč. Potřebuju totož něco, co se hodně vyklopí (křídlový dveře vzadu), takže mi z toho vychází Thule Velospace xt 3 anebo Atera Strada 3DL. Kromě toho mi ještě říkala paní přímo od  Wjenzeka, že snad nějak neofiko (to jsem úplně nepochopil, jak to myslela) dělají nějaký model s větším odstupem od auta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak vem soota 70 - já ho mám a jsem nadšený - už sem to u rozebíral a musím říct že na kellys naprosto super zpracování. Dobře řešené pevné osy, dobré brzdy. Levá páka u apexu má v sobě výztuhu, která trochu chrastí, ale to ničemu nevadí a lze lehce řešit páskou. Mě řazení 1x11 hodně vyhovuje.

 

Réalně u soota 70 se s dobrou sedlovkou, pedálama a lehkým sedlem dá dostat k 10 kilům což je dobrý - to kolo se zdá rozumně pevný. Shimano 105 je lehčí, ale mě prostě dvouplacka sere :)

 

Nicméně už jen vyhodit teleskop a jen dát sedlovku pevnou ušetří dost.

U 70 jsou už v zakladu dobrý pláště, dobrý náby novatecy atd....

U tribanu buh vi jak ty plášte atd.... asi to bude cajk ale mě se třeba nelíbilo ani vzhledově.

Upraveno uživatelem exBURN
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

plaste decathlonu co jsem mel na tribanu prvnich 600 km a nemuzu si na ne stezovat (na rozdil od schwalbe hurricane ktere jsem mel predtim na MTB), sjezdil jsem s nima i sotolinu, bahno i nejake kamenite cesty a byl jsem prekvapeny, kam vsude jsem se s tim dostal (par fotek jsem tu na par strankach dozadu daval)... i to bahno se nejak opatrne dalo projet. hurricane mi klouzaly mnohem vice.

 

ted mam na chvili silnicni plaste, nez poridim neco 30+ a udelam z toho zase gravel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Warann , tenhle https://www.obchodth.cz/1452-thule-euroclassic-g6-929.html a je k tomu adapter na 4 kolo. Provedenim fakt super, sklopeni je nastavitelny, predtim jsem mel thule obyc na 2 kola a jeste predtim nejaky z kelly, ale tenhle je opravdu jinde. 

 

Si myslim ze jsem to tu psal. 

Nejprve bylo u nas doma mrzeni, ze to neni uplna lace. Pani se mracila.

 

Pak byly u nas na navsteve jeji kolegyne, ucitelky. Sem slysel jak debatujou klasika: prace, porody, nadrizeni, dovoleny..

Jedna povida: jsme chteli jet na dovcu a vzit si kola. Ale manzel, ze je s tim opruz, hrozny skladani, ze to trva. 

Druha:jo to je pravda, blby a lepsi si tam kolo pujcit.

Ma pani: no my jsme si poridili ten drzak na kola na tazny, asi ten nejlepsi co je, na 4 kusy, stalo nas to docela dost penez, ale jsme s nim mooooc spokojeny.  

Tzn byla za hvezdu. 

Mlcel sem.

Vecir sem se ji ptal, kolik penez ji to presne stalo a jak velky s tim mela trapeni, aby ji vratili dph.....

Mne bouchla polstarem a smala se a ze sem prej blbej!   :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosím tě, co že to máš přesně za model toho Thule? Už jsi to myslím psal k mýmu dotazu ve statusu, ale ten už je fuč. Potřebuju totož něco, co se hodně vyklopí (křídlový dveře vzadu), takže mi z toho vychází Thule Velospace xt 3 anebo Atera Strada 3DL. Kromě toho mi ještě říkala paní přímo od  Wjenzeka, že snad nějak neofiko (to jsem úplně nepochopil, jak to myslela) dělají nějaký model s větším odstupem od auta.

Skús pozrieť

Oproti Thule má pár výhod (jednoduchšia montáž, robustný zámok na guli, takže sa nestane, že ti na diaľničnom parkovisku zmizne celý aj s bajkami), ale to už sú len drobnosti pre fajnšmekrov. Vyklápa sa o niečo viac ako ten Thule, ale mám verziu 2+1, u 3+1 to môže byť iné.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hopa nezklamal. Úpnej poeta a story snad ke všemu (myšleno v dobrým, resp. zcela bez ironie). Možná bych se ti nekdy ozval, kdyby sis na mě udělal 15 minut, že bysme to zkusili. Radši takhle u někoho známýho, než ve stresu či spěchu v krámě. 

 

wawrik taky dík za další tip, prozkoumám to.

 

Mě vůbec nenepadlo když jsem to kupoval, že si sice ulehčím vlez do kufru, ale vznikne vopruz s tímhle.

Upraveno uživatelem warann
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...