Jump to content

BIKE [2007-2020]

Guest milosklikar

Recommended Posts

• Replies 31.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Gustaf

4146

• spineshank

3139

• kupko

2281

• TLD

2077

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Mě by to právě na dávkovači na mýdlo nebavilo Tak jako by mě nebavilo šukat blbou...

Co je tohle za blbečka, ten Teatime?

Vidím, že jsi z Prahy. Tak tedy zítra v sedm ráno na rozcestí pod Divokou Šárkou, tam bude tou dobou klid a žádní lidé. Bez nožů, musím pak jít do práce.

Afri, ty si zmenil dílera či čo? Už asi stý príspevok na tému Decathlon, čo sa nedá čítať a pletie ľuďom hlavy...

Mimochodom, bajkami síce neposlúžim, ale môj trekový šatník sa za decathloňácky mení v poslednom čase dosť výrazne. Za pajdu tam mám lepšie fungujúce gate, ako u Arcteryxu za štvornásobok (v megazľave stále za dvojnásobok), neprefúkavé a nepotivé. Už som ostatné (Salewa, Direct Alpine, Montane) vyradil a nosím len tie z Dekáča, mám štvore. Merino tričká za dvacku, čo ma na rozdiel od icebreakeru nekúšu, trenírky za pár eur, čo na rozdiel od Direct Alpine nerežú. Atď., je tam kopec vecí veľmi slušnej kvality a za zlomok ceny renomovaných uoutdoorových výrobcov najmä medzi handrami. Veľa ľudí vláči na Island z dekáča stany (Quickhiker), veľmi slušné, veľmi odolné. Dosť nechápem, čo a prečo vypisuješ.

A kolo, co jsme tady hlavně řešili, to máš z Decathlonu? :-) Jinak ti to co píšeš určitě věřím, ale nevidím tedy u mě jediný důvod proč začít chodit do Decathlonu, když jsem maximálně spokojený se značkami které užívám dlouhá léta....pokud tě kouše Icebreaker, tak beru že ho změníš, mě Devold nekouše, tak ho budu kupovat dál, to je přeci jasná věc kamaráde že každý kupuje co mu vyhovuje :-)

Tak jsem to tady z povzdálí pozoroval, jak to dopadne, protože taky přemýšlím o novým kole (cca do 40t). A k tomu Decathlonu mám odtamtud běžecký věci, funkční trika, nějaký věci na kempink a spoustu oblečení pro dítě a se vším spokojenost. Nejdřív jsem o tom pochyboval, než jsem vyzkoušel. A jak píše wawrik, i lidi žijící trvale na horách ty věci chválí. ;-)

Kdyz uz jsme u tech veteranu, tak min. víkend mi dorazila návštěva, takže jsem musel zprovoznit všechny svoje kola, co se mi na balkoně válí. Z nostalgie jsem si je i vyfotil.

Vlevo aktuální RB, letos koupené. Vpravo šedá Merida, jeho předchůdkyně, cca 2007. A uprostřed moje první MTB - Uniwega, 1996.

Nějak obecne nemám sílu ty kola prodávat (a ono takhle staré nemá ani cenu), takze neco pojede na chatu, Merida asi zustane tak jako tak doma, pac RB je zase pichle (tenrokrat uz na "nepichnutelne" Conti CrossKing ProTection) :-(

post-22024-0-75325700-1561534982_thumb.jpg

Něco pro gravelisty

Edit:

a když už sme u těch veteránů, tak já na jednom ještě jezdím. Modelový rok 2006  :)

Akorát má teda už předělanej kokpikt (širší řidítka a kratší představec)

xqnwwl3a5wdhj92tf9wwlv1nyjeiad61lvvbbzld

Edited by filltos

Když už jsme u těch vintage biků, loni jsem nechal postavit dceři na mém historickém Cannondale delta V 900 rámu z roku 1993 kolo v barvě co chtěla. Má lehce přes 9 kg.

post-17647-0-29946100-1561551261_thumb.jpg

Jj to byly časy, když si švagr v Praze pořídil jednoho z prvních celoodpružených Cannondalů v ČR, tenkrát ještě přímo od Vokolka.

To kolo tehdy (asi nejen) na Vysočině působilo jako UFO.

A pak si po pár kolech na trati pro BMX děcka na jednom skoku zlomil klíční kost, zažili jsme hafo srandy se stříháním dresu z alpského cyklomaratonu když měl jít v nemocnici pod RTG...

Kamarád, šéf Redpointu byl mezi prvními co se u nás proháněl na této mršce (foto ilustrativní, myslím že už ho nemá), to kolo na tu dobu s headschockem vypadalo jak kdyby spadlo z vesmíru :-) Stálo to ale strašný peníze v té době, až ho potkám, tak se ho schválně zeptám kolik za to tenkrát dal....

post-364-0-80225900-1561562635_thumb.jpg

Edited by African

Dnes taky trochu "techniky" z vršku dolů... Trať dobře schovaná před veřejností, nezničená. Klobouk dolů před staviteli. No, až to dám "rozumně" tak se odměním... f64cfee7a263794967633a5d4b059f29.jpgfa95d141d862e5f5ad5ace0f23bb8363.jpg87db1d225eea002267400a0bfd44d71d.jpg3804ff4e379ba11c9fdc4268dba2c5af.jpg

Odesláno z mého SM-G975F pomocí Tapatalk

Jejda, headshock, si pamatuju jak to mel kamos na Scalpelovi. Posralo se to a nikdo v Cesku to neumel opravit. Nakonec si nechal udelat nejaky forychtung a vrznul tam normal vidlu. Mel Scalpela tzv softail...melo to tlumic na zadek asi 2cm, ale misto kloubu byly spodni nohy na zadku z karbonu, ktere se ohybaly. Co pamatuju tak to jezdil nekde od 2000? do lonska, kdy mu jedna ta karbonova noha prdla.

Keď sme pri starinách... Neváľa sa niekomu starý titanový softailový rám Morati? By som si na tom postavil gravel. Šlo by to vôbec? Vliezlo by dozadu dnešné cestné koleso s 12-kovou kazetou?

Dneska brutal hic :) tak jen k rybníku a na zmrzlinu.

post-49277-0-33617900-1561569498_thumb.jpg

Edited by Tom4
  • adasek locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...