Přejít na obsah

BIKE [2007-2020]


Návštěvník milosklikar

Doporučené příspěvky

Karbón či dural? Koľko vážiš?

  

Hm, to by mě taky zajímalo. Já jsem teď měl kolo vzhůru nohama asi 4 týdny (vyndaval jsem zadní kolo kvůli defektu a pak jsem řekl, že rovnou vyměním řetěz a to se docela táhlo) a vidle funguje normálně. Trochu blbla brzda (hydralika), ale pak se to srovnalo.

 

Jinak kola vozím v autě "na placku", tak to snad nevadí.

Koukam ze dluzim odpoved ;-)

 

Vazim 90, byl to dural. Siroky downhillovy riditka, ne zadna super kvalita, ale standard. Pri doskoku me zustaly oba gripy v rukach. A nebyl to zadnej nepovedenej doskok na nejak extremne na predek.. Nastesti jsem mel integralku, protoze jsem cestou ven z kola doslova políbil predstavec. Zbytek si asi umite predstavit, strasna krysa :-))) A po loktech rychle pryc, aby me jeste nekdo dalsi nepristal mezi lopatkama. Nekde mam jeste fotku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řešíte tady samý lepší kola, existuje něco jako Seiko 5 Gravel? Prostě obyč Gravel pro někoho, kdo to vytáhne jednou za měsíc a nepotřebuje horala.

Ja vybiral minuly rok a vzal jsem triban rc 500 z decathlonu (https://www.decathlon.cz/silnicni-kolo-rc500-modre-id_8518726.html) Za me supr a muzu doporucit. Najeto mam malo (do 2tis km) a nemel jsem jediny problem. I razeni sora je za me plne dostacujici (drive jsem mel shimano 105 i nekolik let tiagru) a na mensi najezd km, ktery mam, mi u shimano sora nic nevadi ani nechybi (rozsah prevodu).
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sakra ať už ty karantény a home officy skončej.. nemám co dělat, vymejšlim kraviny a už jsem koupil dvě kola a svrbí mě na úúplně poslední:)

Kol neni nikdy dost. Musis bejt pripravenej. Karantena u me zacaka takhle a co bych delal bez druhyho bajku?

post-11423-0-86441700-1585675730_thumb.jpg

 

A jak lidi skupujou OOP vseho druhu, poridil jsem freeridery FFP tridy Element. Nebudou! A jak se dneska hodej.

post-11423-0-15094700-1585675748_thumb.jpg

post-11423-0-86497600-1585675762_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kol neni nikdy dost. Musis bejt pripravenej. Karantena u me zacaka takhle a co bych delal bez druhyho bajku?

Screenshot_20200331-192719_Gallery.jpg

 

A jak lidi skupujou OOP vseho druhu, poridil jsem freeridery FFP tridy Element. Nebudou! A jak se dneska hodej.

Screenshot_20200331-192655_Gallery.jpg

Screenshot_20200331-192747_Gallery.jpg

no, pekná práce...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doma už to nezvládám, tak přemýšlím, že se snad začnu i hejbat. Kolo jsem měl, prodal (samozřejmě se ztrátou), ale takovej je holt život tady na chronomagu :) stejně mě MTB moc nechytlo a víc inklinuju k jízdě na paní radovou, takže teď brouzdám v gravel vodách.


Docela se mi líbí Ronin 2019, novej se dá najít kolem 19 tisíc a pak Author Aura XR3 (sice na Sora, ale levnější a asi dostačující). Vím, že nejlepší by bylo si na kolo sednout a něco odjezdit, ale to samý by teoreticky mělo platit pro hodinky a stejně to tu lítá přes zásilkovny :). A navíc to teď není možný.

 

Zajímají mě nějaký postřehy, co je úplně špatně nebo co fajn, případně jen "OK, vem to"

 

Dík za pomoc

 

https://www.axit.cz/k182959_author_ronin/

https://www.axit.cz/k182956_author_aura_xr_3/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ber Ronina :)

 

Jen teda nevím, jestli je jízda na gravelu ve stylu "paní radová", přijde mně, že na tom dost ležím (oproti crossovýmu kolu, který jsem měl před tím). Jinak řečeno, zkus jestli ti sednou berany, pokud jo, tak není co řešit, pokud ne, tak bych se mrknul na kategorii fitness kol, což jsou takový gravely s rovnejma řidítkama. Případně prostě crossový kolo s pevnou karbonovou vidlicí a úzkejma pláštěma.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...