Přejít na obsah

Jaký malý turistický dalekohled?


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 72
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 2 hodinami, Koumes napsal:

Jo, zapomněl jsem se pochlubit, ten genesis je doma 🙂

Kino v ruce

 

Tak který jsi nakonec konkrétně koupil,ten 8x33 ?

 

    :eek: -   Ha, ani jsem si nevšiml,že už tady dotaz (kolobydysek) na  konkrétní model přibyl   ....    Sorry 😉

Upraveno uživatelem bobi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koupil jsem nakonec ten XD 8x33 DCF genesis. Původně jsem mířil na  mnohem lacinější model, ale p. Zahajský měl skladem vše, a ochotně předvedl i dražší kousky. A byl jsem lapen 🙂

Je to neskutečně široký a světelný dalekohled. Má malou hloubku ostrosti, to podání je plastické, řekl bych že v teplých barvách. Luxus. Ale drahý.

Rozdil v porovnání s dražšimi Swarovski modely jsem já už neviděl, ale od Kowa BD 8x32 XD II to bylo strašně znát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, Koumes napsal:

Zkoušel jsem nakonec všechny nositelné  modely Genesis, tj. 25, 33, 44,  a tenhle prcek mi učaroval. 

To věřím. Já vždycky při vybírání dalekohledu radil: "nezkoušejte nic dražšího, než na co máte rozpočet, protože pokud uvidíte ten rozdíl, bude vám líto kupovat něco horšího".

Kowa je dobrá, ale nechají si zaplatit.  :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To máš pravdu, ale zase nekupuješ na rok, z nákupu několika mezistupňů kvality už jsem vyléčený. Když vybírám, snažím se o maximální kvalitu, nevadí mi počkat si a došetřit, když to stojí za to.

Jsem si myslel, že model BD XD ll bude stačit, ale jediný pohled do toho Genesisu mi řekl, že musím šetřit. Domluvil jsem si slevu, připravil potřebné doklady...a je doma, viz moje lesní kombo 🙂

+ pesan samozřejmě 

2DCB9C0E-45A8-488D-8321-1530FB5B2273.jpeg

9CE34AE3-E991-4320-8B17-ED414059D094.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • po měsících...

Delší dobu se taky zajímám o optiku, od fotoaparátů po dalekohledy. Dostala se mi před časem do ruky zajímavá, těsně předválečna publikace od firmy Srb a Stys. Měli tehdy docela široký výrobní program od civilniho po vojenský. Ještě netušíli před válkou, co je bude čekat. Zaujala mě tam pasáž, kde technici se vyjadřují k světelnosti dalekohledů. Honba za světelností běžných dalekohledů (ne astronomických) je dobrý reklamní tah. Od určitého věku pozorovatele je totiž lepší světelnost dalekohledu zcela zbytečná. Stejně poslouží dalekohled menší 10x40 jako větší 10 x50. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, Hudson10 napsal:

Delší dobu se taky zajímám o optiku, od fotoaparátů po dalekohledy. Dostala se mi před časem do ruky zajímavá, těsně předválečna publikace od firmy Srb a Stys. Měli tehdy docela široký výrobní program od civilniho po vojenský. Ještě netušíli před válkou, co je bude čekat. Zaujala mě tam pasáž, kde technici se vyjadřují k světelnosti dalekohledů. Honba za světelností běžných dalekohledů (ne astronomických) je dobrý reklamní tah. Od určitého věku pozorovatele je totiž lepší světelnost dalekohledu zcela zbytečná. Stejně poslouží dalekohled menší 10x40 jako větší 10 x50. 

Ano, to je pravda. Protože starším osobám  již zornička tolik nedilatuje. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...