Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Tak na tohle jsem narazil na E-Bay

 

post-17326-0-43383300-1365903872_thumb.jpg

 

Že by nějaký český kolaborant jménem Pavlíček, vyráběl v Hamburku námořní chronografy pro "nácky" ?

Víte o tom něco ? Každopádně to vypadá dost luxusně. Nevědět, co s prachama, jdu toho jdu.

 

Link na aukci ZDE

 

Edit: Nejsem si jist, zda toto spíše nepatří do sekce "Co je kde na prodej a za kolik" - prosím admina o zvážení / přesun do správné sekce

Upraveno uživatelem DarylVanHorne
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak na tohle jsem narazil na E-Bay

 

attachicon.gifpavlicek.JPG

 

Že by nějaký český kolaborant jménem Pavlíček, vyráběl v Hamburku námořní chronografy pro "nácky" ?

Víte o tom něco ? Každopádně to vypadá dost luxusně. Nevědět, co s prachama, jdu toho jdu.

 

Link na aukci ZDE

 

Edit: Nejsem si jist, zda toto spíše nepatří do sekce "Co je kde na prodej a za kolik" - prosím admina o zvážení / přesun do správné sekce

 

Podel mě se nejedná o český chonometr, ale o upravený ruský chronometr POLJOT 6MX - http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/59855-rusk%C3%BD-chronometr/ podle informací, co jsem o něm zjistil, se dodával do všech zemí varšavské smlouvy. Tedy i do Československa. A až do super kombinací ekonomů Klaus/Kožený jsme měli i námořní loďstvo v Polsku. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Že by nějaký český kolaborant jménem Pavlíček, vyráběl v Hamburku námořní chronografy pro "nácky" ?

Žádný kolaborant to nebyl, ale Theodor W. Pavliček byla skutečně firma na chronometry v Hamburku před první světovou válkou, která dodávala německému císařskému námořnictvu (Kaiserliche Marine). Vlastně jen dovážela a montovala anglické součástky (firma Victor Kullberg, Liverpool & London).

 

Spíše je zajímavé, že to prodává ukrajinský obchodník. To pochopitelně na důvěře nepřidá, ale kdoví, co všechno se 20. století dostalo z Německa do Ruska/SSSR.

 

Podel mě se nejedná o český chonometr, ale o upravený ruský chronometr POLJOT 6MX ...

?Sovětský? chronometr Poljot  MCh-6 ( v azbuce MX-6) vypadá trochu jinak, protože ?vychází? z německého Standartního námořního chronometru (Einheits-Chronometer), který byl v Německu záležitostí až 40. let.

 

Jak se dostal do SSSR? Tak o tom napíšu někdy samostatný článek, protože to stručně vysvětlit nejde.

 

P.S. Doporučuji spíše přesun do fóra Vojenské hodinky.

Upraveno uživatelem Petr_P
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Žádný kolaborant to nebyl, ale Theodor W. Pavliček byla skutečně firma na chronometry v Hamburku před první světovou válkou, která dodávala německému císařskému námořnictvu (Kaiserliche Marine). Vlastně jen dovážela a montovala anglické součástky (firma Victor Kullberg, Liverpool & London).

 

Spíše je zajímavé, že to prodává ukrajinský obchodník. To pochopitelně na důvěře nepřidá, ale kdoví, co všechno se 20. století dostalo z Německa do Ruska/SSSR.

 

?Sovětský? chronometr Poljot  MCh-6 ( v azbuce MX-6) vypadá trochu jinak, protože ?vychází? z německého Standartního námořního chronometru (Einheits-Chronometer), který byl v Německu záležitostí až 40. let.

 

Jak se dostal do SSSR? Tak o tom napíšu někdy samostatný článek, protože to stručně vysvětlit nejde.

 

P.S. Doporučuji spíše přesun do fóra Vojenské hodinky.

myslím, jestli to nebylo třeba v rámci legálních i nelegálních reparací Krasnoj armiji...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Žádný kolaborant to nebyl, ale Theodor W. Pavliček byla skutečně firma na chronometry v Hamburku před první světovou válkou, která dodávala německému císařskému námořnictvu (Kaiserliche Marine). Vlastně jen dovážela a montovala anglické součástky (firma Victor Kullberg, Liverpool & London).

 

Spíše je zajímavé, že to prodává ukrajinský obchodník. To pochopitelně na důvěře nepřidá, ale kdoví, co všechno se 20. století dostalo z Německa do Ruska/SSSR.

 

?Sovětský? chronometr Poljot  MCh-6 ( v azbuce MX-6) vypadá trochu jinak, protože ?vychází? z německého Standartního námořního chronometru (Einheits-Chronometer), který byl v Německu záležitostí až 40. let.

 

Jak se dostal do SSSR? Tak o tom napíšu někdy samostatný článek, protože to stručně vysvětlit nejde.

 

P.S. Doporučuji spíše přesun do fóra Vojenské hodinky.

 

Poklona tvým znalostem. Ten článek bych si rád přečetl, můj otec má práve ten sovětský POJOT 6MX. Takže si i o něm rád přečtu něco navíc :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Žádný kolaborant to nebyl, ale Theodor W. Pavliček byla skutečně firma na chronometry v Hamburku před první světovou válkou, která dodávala německému císařskému námořnictvu (Kaiserliche Marine). Vlastně jen dovážela a montovala anglické součástky (firma Victor Kullberg, Liverpool & London).

 

Spíše je zajímavé, že to prodává ukrajinský obchodník. To pochopitelně na důvěře nepřidá, ale kdoví, co všechno se 20. století dostalo z Německa do Ruska/SSSR.

 

?Sovětský? chronometr Poljot  MCh-6 ( v azbuce MX-6) vypadá trochu jinak, protože ?vychází? z německého Standartního námořního chronometru (Einheits-Chronometer), který byl v Německu záležitostí až 40. let.

 

Jak se dostal do SSSR? Tak o tom napíšu někdy samostatný článek, protože to stručně vysvětlit nejde.

 

P.S. Doporučuji spíše přesun do fóra Vojenské hodinky.

 

Petr_P

 

díky za zajímavé objasnění :notworthy:

Toho "kolaboranta" jsem samozřejmě myslel s nadsázkou - jen jsem holt opomněl uvozovky

 

ADMIN pls - přesun do fóra Vojenské hodinky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímalo by mě, jaká je přesnost toho chronometru.

Pro německé námořní chronometry za 2. světové války (a pozdější poválečné Poljoty) byla požadovaná střední denní přesnost lepší než 0,3 (nebo 0,35) vteřiny za den. U měřících protokolů, které jsme viděl, byly skutečné hodnoty ještě lepší. Dosažené maximální a minimální denní odchylky, včetně vlivu vysokých a nízkých teplot, pak byly lepší než 1 vteřina denně.   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro německé námořní chronometry za 2. světové války (a pozdější poválečné Poljoty) byla požadovaná střední denní přesnost lepší než 0,3 (nebo 0,35) vteřiny za den. U měřících protokolů, které jsme viděl, byly skutečné hodnoty ještě lepší. Dosažené maximální a minimální denní odchylky, včetně vlivu vysokých a nízkých teplot, pak byly lepší než 1 vteřina denně.   

Ahoj Petře, klobouk dolů před tvýma znalostma. Mohl bych tě poprosit, jestli by tě to moc neobtěžovalo, kdybys vždy ke článku , uvedl i zdroj, odkud jsi čerpal ( myslím u větších článků, např. na ten, na kterej se chystáš a slíbils nám ho :-)). Tos prostě jen "nevygooglil" a mě by zajímala knížka/knížky ( pár bych si jich chtěl prostě pořídit).

Děkuju ( kdyby ti to nevadilo )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...