Přejít na obsah

Fortis B-42 Marinemaster - domácí rezenze


Strocek

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 89
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Jediný co jsem nepochopil(a není to nic extra) je právě ta změna datumu.Je opravdu blesková,tak proč 5 minut před půlnocí.

 

S tím překlápěním data a "chybným" nasazením ručiček je to tak...

Čistě pro vysvětlení si stačí představit, že někdo nasazuje ručičky a přesně ve chvíli, kdy strojek překlopí datum je tam prdne do pozice "za pet minut dvanáct". Nevím jestli je to proto, aby se mu to lépe nasazovalo když se ručky nepřekrývají, nebo tak.

Den co den se pak budou překlápět přesně v tento čas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po měsících...

Tak to jsem rád, že ti to pomohlo, bylo to v tom smyslu, co by zajímalo budoucího majitele, psané. Jinak po 7 měsících musím konstatovat, že mě Marinemástry neomrzely a že jsem stále spokojenej a pořád se mi líbí. Asi bych ti rovnou doporučil pořídit černý gumák a oranžový silikon pro střídání podle nálady aby ti hned tak "nezevšedněly".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono to nejspis bude jeste trochu jinak.

Predstav si, ze mas pred sebou strojek s cifernikem bez rucek. Preklopis datum a kousek posunes (treba tech 5 minut). No a potom nasadis rucky tak, aby byly presne na 12. V teto poloze je srovnas nejlip. Ten strojek ale uz ma cas 12 + 5 minut. O dalsi pulnici podle chodu strojku jsou rucky v pozici za 5 minut 12. Proste, ne?

S tím překlápěním data a "chybným" nasazením ručiček je to tak...

Čistě pro vysvětlení si stačí představit, že někdo nasazuje ručičky a přesně ve chvíli, kdy strojek překlopí datum je tam prdne do pozice "za pet minut dvanáct". Nevím jestli je to proto, aby se mu to lépe nasazovalo když se ručky nepřekrývají, nebo tak.

Den co den se pak budou překlápět přesně v tento čas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Jak to je vlastne s temi dynky? Zalezi jen na nahode, jestli je tam ponorka popr. kosmonauti, nebo se tak rozlisuji konkretni serie? Nemuzu se nikde dopatrat odpovedi...

jj, ponorka je záležitost cca 3 roky stará... a mám pocit, že napřed byla zubatá luneta a postupně začalo najíždět dýnko s ponorkou. Já na svých Marinemasterech mám taky dýnko Official Cosmonaut a logo Roscosmos :D  Docela sranda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • Po roku...

Tak jsem si koupil dneska nový tah. Z druhý ruky jsem nesehnal a když, tak hodně domlácený. Zatím se mi to s tahem jeví vzhledově daleko hezčí a hodinky pěkně vyniknou, skoro bych se nebál říct, že to jsou vzhledově jiný hezčí hodinky. Na druhou stranu pěkně ztěžkly... Uvidíme časem až ho ponosím. Zatím jsem nadšenej.  Na fotkách to nevypadá, ale na živo jsou s tahem daleko hezčí.

post-26998-0-31408700-1433882257_thumb.jpg

post-26998-0-61397800-1433882266_thumb.jpg

post-26998-0-71205200-1433882274_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky kluci. Je to tak, ten tah je základ a asi do budoucna bych poradil každýmu jestli je ta možnost, koupit hodinky vždy s tahem a pak dokupovat gumáky, protože nakonec u toho tahu stejně skončíš. To mám namysli obecně všechny hodinky, né jenom Fortisky. Jinak ten tah oproti gumákům je fakt váhově znát, ale nemám zrovna subtilní ruku, tak mi to neva ;) . 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele. Sem si jako koupil ten tah jo né, všichni víme, že ano. No a nebyl by to člověk zvídaví a šťouraví a sám se nasírací a chyby hledající, tak když nandavám tah, dorazím přezku (pohoda) přehodím pojistku jde z tuha (pohoda). Rozepínám tah - pojistka jde z tuha (pohoda), nehtem odchlípnu přezku a heleho jde odchlípnout docela lehce jako trochu odpor, ale nezdá se mi to, OUHA... ty vole to přece není možný né? Je určitě dom.daná, proč zrovna já, dycky dostanu to co je vym.daný, kurvy co mi to prodali, jde fakt z lehka, né úplně jako zlehka, ale víc lehce jak u spony z gumáku, která teda šla docela fest... No voblez jsem v práci kde koho a ukazoval mu to jestli to je cajk nebo né a každej, jestli jsem normální... No nedalo mi to dneska a běžel jsem k Dušákovi, tam kde jsem ten tah kupoval, vyzkoušet všechny Fortisky s tahem jak to teda je a co myslíte? Šlo to naprosto stejně jako u těch mejch UFFF... Krom toho paní prodavačka nebyla vůbec překvapená a přišlo mi, že už je zvyklá, že tam občas takhle taky někdo zaběhne...  :)

post-26998-0-74651800-1434396699_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no neviem ako u teba, ale mne (nie poistka) spona ide odklopit dost ztuha... obcas sa mi to ani nepodari, alebo si takmer vylomim nechet... tak neviem no, nechcem ta provokovat, ale ja som nikdy nemal pocit ze by to slo prilis lahko, skor naopak :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako jde lehčeji než spona z gumáků tam to jde fest. Proto jsem to šel zkusit k prodejci a zkoušel jsme tam 2 další tahy a bylo to stejný, takže jsem v klidu. Že by byly 3 tahy najednou špatný, není moc pravděpodobný.

Upraveno uživatelem Strocek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Keď som si zadovážil svoje asi pred cca 4 rokmi, prvé čo ma na spone zarazilo, že ju neviem otvoriť. Ako písal misoo, div o nechty prídeš. Teraz pravidelnom nosení, sa to trochu vybehalo, takže odklopenie ide ľahšie. Pamätám si, že predavač potvrdil, že to vždy išlo ztuha a chce to cvik. Je možné, že sa im namnožili referencie a zapracovali na tom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem právě obíhal ty kolegy v práci :whistling:  tak jsem jim to ukazoval a jeden říkal, že to jde normálně a že furt lepší tolik síly co teď, než když by sis měl utrhnout nehet s čím se dá souhlasit. Sílu pro odchlípnutí spony je dána podle toho jak vytlačenej materiál podle síly lisu. U tahu sou ty stlačení menší než u gumáků. Myslím si, že primárně je důležitá síla pojistky a ta jde fest. 

post-26998-0-03507800-1434658046_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...