Přejít na obsah

Fortis B-42 Marinemaster - domácí rezenze


Strocek

Doporučené příspěvky

  • po 3 týdnech...
  • Odpovědi 89
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ty vole teď zjišťuju, že už je mám dýl jak dva roky... to teda letí a pořád spokojenej. Budu si muset najít něco jinýho na hledání v jiným oboru, nechci říkat na 100%, protože známe to tady, že jo, ale tak na 99% sem na konečný a už jiný hledat nemusím, naprostá spokojenost  ;)  

post-26998-0-95421500-1436964785_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Strocek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako úplně konečná by byly Rolex DEEPSEA, ale na ty nikdy mít nebudu, případně že by mi padla sportka a to mi nepadne, takže já sem na konečný  :) . Musím říct, že se mi ani jiný hodinky nelíbí natolik abych měl potřebu je měnit za Fortisky. Mám Marinemastery, Monstra, Rangemany, Igeny a Humberta. Já už prostě nic nepotřebuju  :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Chlapci, taky mam tyto mazliky a je to proste super, jak pisete. Skoro po pul roce se na ne porad divam, jak jsou krasne! Kdysi jsem byl uplne proti tem zubatkam, ale dnes si ty MM bez te cirkularky proste nedovadu predstavit!

BTW nechcete se nahodou nekdo zbavit toho origo oranzoveho sviticiho silikonu? V zakladu je mam na tahu a ted pres leto nosim nejake to nato, ale neni to ono... :bangin:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naprosto s vámi souhlasím chlapci :) Jen po tom co jsem měl dvakrát cirkulárku,jsem abgrejdoval na chrono level a jsem spokojenej parchant :D.Teď na léto je ideální oranž a na akcích pěkně svítí.V zimě pujdou asi zpět na tah.Kdyby někdo sháněl a nemohl sehnat origo,tak parádně vypadají i na watchadoo ;)

 

1f9dc8ea0be7e2749881023e3cb5e623.jpg

53a03edc41f6aa0805b4c076041a1a27.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chrona taky nevypadaj vůbec špatně, ale já bych zase když už chrona, tak Marinemastry. Oranž jsem tam ještě nedal po tom co jsem tam dal tah a zatím ho tam neplánuju, ale zase když by tě to chytlo tak si nemyslím, že by bylo dobrý se ho zbavovat, že ho asi jen tak nikdo nepustí, si myslím. Nový oranž gumy, ale nejsou tak drahý, komplet asi 1300,- nebo bejvávalo, nevím jak teď, což není tak hrozný, ale je potřeba ještě motýlovka nebo překlápěčka, protože na tahu je jiná a ta už zas tak levná není. O tom watchadoo jsem i přemejšlel než jsem si koupil tah, že bych si ho koupil jako levnou variantu a ušetřil bych asi 6 litrů..., ale pak sem si říkal, že bych stejně pořídil origo tah, tak jsem do něj vlítnul rovnou, ale jako náhradní variantu si myslím, že to není vůbec špatná volba, krom toho ho využiješ i na jiný hodinky např monstry. 

 

 

a jedna včerejší

post-26998-0-62048300-1438630160_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chrona taky nevypadaj vůbec špatně, ale já bych zase když už chrona, tak Marinemastry. Oranž jsem tam ještě nedal po tom co jsem tam dal tah a zatím ho tam neplánuju, ale zase když by tě to chytlo tak si nemyslím, že by bylo dobrý se ho zbavovat, že ho asi jen tak nikdo nepustí, si myslím. Nový oranž gumy, ale nejsou tak drahý, komplet asi 1300,- nebo bejvávalo, nevím jak teď, což není tak hrozný, ale je potřeba ještě motýlovka nebo překlápěčka, protože na tahu je jiná a ta už zas tak levná není. O tom watchadoo jsem i přemejšlel než jsem si koupil tah, že bych si ho koupil jako levnou variantu a ušetřil bych asi 6 litrů..., ale pak sem si říkal, že bych stejně pořídil origo tah, tak jsem do něj vlítnul rovnou, ale jako náhradní variantu si myslím, že to není vůbec špatná volba, krom toho ho využiješ i na jiný hodinky např monstry. 

 

 

a jedna včerejší

Tak silikon i sponu jsem letos kupoval nové v Nestu a vyšlo to na pěkných 4800Kč :(.Co se týče Marinemasterů-měl jsem je jak jsem psal 2x,přesně ty co máš a Cosmonauty se mi moc nelíbily.Než jsem prodal MM tak jsem zjistil,že mě na nich štvou indexy.V noci splývaly s ručičkami a to mě začalo dost vadit,i trochu cirkulárka,když se občas pootočila,tak šly z domu(popravdě jsem je pustil k vůli Doxám ;).

Potom jsem koupil Cosmonauty,chtěl jsem na nich nechat vyměnit cifr za MM a nějak jsem zjistil,že by to byla totální hovadina,to samé luneta.

Jediný co mě na chronech s..e,že na ně nedám NATO-už by byly nenositelné :(

Upraveno uživatelem Juraj11
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak s indexy právě problém nemám a jsem právě rád, že jsou velký. Zubatice jde právě díky zubům dobře uchopit a kolikrát s nima někde zavadim, jako málo, ale občas jo, většinou když si je lajdácky nadnavám. Nato vůbec nenosím, sem párkrát vyzkoušel na monstrech a vůbec mě to nebere, krom toho u fortiskách je stěžejka daleko od pouzdra a nevypadá to moc dobře s natem. A obecně, hodinky ti cestujou po ruce na tom natu, nacucává se vodou a pak máš na ruce mokrej hadr, vyhoda, že to je levný a můžeš zkoušet jiný barvy jo a samozřejmě váha, ale zase oproti gumáku to není zas tolik.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po měsíci...

Měl jsem vyběhanou lunetu teda respektive ty pružiny v lunětě a šla hrozně zlehka otáčet. Když jsem si hodinky nasazoval případně o něco lehce zavadil, tak se luneta pootočila. Docela mi to vadilo, tak jsem psal k Dušákovi na Pankráci, protože jsem je tam kupoval co s tím a kam bych to měl dát na servis. U Dušáka mě odkázali na servis pan Městka Carollinum nebo do Nestu, který má na Fortis zastoupení. Přinesl jsem hodinky k Městkovi a nevím jestli to byl přímo Městka nebo nějakýho jeho zaměstanec (Starší pán) a sdělil jsem mu, že mě od Dušáka posílají k němu na servis a řekl, jsem mu že mi jde luneta hodně zlehka, že by asi bylo potřeba něco s pružinou... Pán si to vzal do ruky pootočil s lunetou, že tento chod je normální. Já na něj koukal jestli si dělá p...l nebo ne a říkám mu, že jako takhle z lehka jít asi nemá. A začal plácat nějaký blbosti, že to je normální a kdyby rozebral lunetu tak by už nešla takhle dobře a měla vetší vůly a bla bla bla. A jelikož nejsem hodinář, ale nejsem zase úplně technicky jalovej, tak jsem nahodil kontrolní otázku a říkám. Jestli je tenhle chod normální tak co třeba přihnout ty perka v luneta a měla by jít víc z tuha (klasickej princip většího tření...) tak mi bylo řečeno, že to na chod nemá vliv. Tak při týhle odpovědi mi bylo jasný, že pán je úplnej blbec a nebo se mu prostě nechce. Vzhledem, že je tento servis docela známej (já měl první zkušenost a asi i poslední) tak bych to viděl, že se mu prostě nechtělo. Chápu, že vyměnit péro v lunetě asi nebude taková rejže jako se rejpat ve vnitřu, ale takhle mě odpálit jsem nečekal od hodináře, který opravuje prestižní značky. Tak s tímhle postupem jsem se nesmířil a hodinky jsem odnesl do Nestu, kde to převzali, hodinář byl nemocný, tak až dorazí, že se na to koukne. Včera jsem si vyzvedl hodinky. Je tam vyměněná pružina a luneta jde ztěžka, tak jak má a ta pružina co tam byla, měla ulomený 2 pacičky (perka) ze tří. Oprava mě stála v Nestu 700,- Kč. Takže takhle něco k servisu švýcarských hodinek v ČR...

post-26998-0-60617200-1456831443_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Chtěl jsem napsat stížnost, ale nějak jsem se k tomu nedostal, protože takovýhle jednání bych pochopil u hodinek za 2litry a ještě u nějakýho jalovýho hodináře, a né u "věhlasného" hodináře a u hodinek, který teď jdou nový za 45K

 

Jinak dneska jsem je provětral v pořádným letadle

post-26998-0-83221100-1457875024_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Strocek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

tak sem si dal tu práci a napsal Dušákovi stížnost a poprali s tím vcelku, tak nějak po svém...  

 

 

Dobrý den,

 

před 2 lety jsem si ve Vaší prodejně v Arkádách koupil hodinky Fortis B-42 Marinemaster 670.10.158. Poslední dobou jsem pozoroval, že mi jde luneta hodně zlehka a při například oblékání, kdy jsem zavadil o oblečení se mi pootáčela. Obrátil jsem se na Vaší prodejnu a odkázali jste mě na servis pan Městka Carollinum nebo do firmy NEST. Protože pracuji v centru Prahy volil jsem servis v Pařížské u pana Městka. Když jsem hodinky do servisu přinesl, nevím zdali to byl pan Městka nebo nějaký zaměstnanec servisu (starší pán), sdělil jsem mu, že jsem byl Vaší prodejnou odkázán na tento servis a vysvětlil jsem mu, že mi jde luneta hodně zlehka. Pán si jí prohlédl párkrát pootočil a sdělil mi, že toto je normální chod lunety. Snažil jsem se mu vysvětlit, že takto lehce jít nemá, ale pán si trval na svém s tím, že toto je normální chod a kdyby se jí pokusil otevřít, že by už mohla vzniknout větší vůle atd., každopádně z rozhovoru sem měl pocit, že se pánovi do opravy nechce. To že si myslel, že toto je normální chod lunety nepředpokládám, i když možné je všechno, protože to by bylo, od někoho kdo opravuje renomované značky, opravdu zarážející. Chápu, že výměna pružiny v lunetě nebude pro hodináře tak finančně zajímavá, jako servis či údržba strojku, nicméně bych čekal jiný přístup k zákazníkovi, který koupil hodinky za několik desítek tisíc a navíc je do tohoto servisu doporučen prodejnou, kde hodinky zakoupil. Hodinky jsem odnesl do firmy NEST kde byl přístup úplně jiný, už druhá zkušenost a chování a snaha vyjít zákazníkovi vstříc je na výbornou. Po cca 14 dnech (pan hodinář byl nemocný) jsem si vyzvedl hodinky s opravenou lunetou (výměna pružiny v lunetě) což jsem i předpokládal a ani nejsem hodinář. Stará pružina měla ulomené 2 pacičky viz foto v příloze.

 

Tak děkuji, alespoň za doporučení druhého hodináře, protože kdybych to nechal na servisu Městka, tak by mi tam asi luneta časem lítala zleva doprava a dle tohoto servisu by to bylo zřejmě normální.

 

 

odpověď:

 

Dobrý den pane XXX (jenom pro zajímavost mi zkomolili příjmení...),

 

Děkujeme za Váš email.

Jsme rádi, že jsme Vám byli nápomocni k vyřešení Vaší lunety u hodinek Fortis.

 

 

Hezký večer

 

Dana Petrová

Asistent prodeje

Upraveno uživatelem Strocek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Jsme rádi, že jsme Vám byli nápomocni k vyřešení Vaší lunety u hodinek Fortis.

 

Jaka napomoc? Jako, ze te nekdo poslal od certa k dablovi?!  Co si clovek nezaridi sam, to nema. U Dusaku jsou vtipalci...

Upraveno uživatelem libor2002
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si nemyslím, že by jakejkoliv dobrej hodinář nezvládnul základní etu, tam jde spíš o dodání náhradních dílů, tady konkrétně pružina do lunety, což bude mít k dispozici autorizovaný prodejce a nebo servis s ním spolupracující. Já mám dobrý zkušenosti a tady na foru je velice dobře prověřenej Mára Frýdl z Florence a to jak servis čehokoliv, tak i restaurátor Primek. Zase mě to usvědčilo o český nevychovanosti a buranství a to i co se týče luxusnějšího zboží. Ty si koupíš hodinky za docela ranec a to je mám ještě levný, ale koupíš si něco lepšího za 100K a takovejhle debil tě slušně pošle doprdele ani nemrkneš... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...