Přejít na obsah

Co na tom vidíte? :-O


Doporučené příspěvky

ten karbon mi přijde módní úlet, pánové - co třeba nalepit na ciferník kus džínoviny? pěkná struktura, ne?

s karbonem se pracuje o dost hůře, než s džínovinou a na hodinkách o dost lépe vypadá. to je asi ten hlavní rozdíl :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 73
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

To Jeremy: Zřejmě tu všichni znají odpověď na něco, co už uvnitř sebe nevyhnutelně máte. Jak já říkám, teď už to chce jen čas, aby to ve vás uzrálo.:) Vždycky když se někdo má potřebu zeptat, znamená to, že ho něco (co sice není schopen popsat) fascinuje. Možná to bude 14 dní, možná třeba i rok, ale jsem si jistý, že jednoho dne se budete chtít na naše hodinky podívat. A vůbec, nechcete se podívat do našeho muzea?

No to určitě!! Jak jen opadne ta bílá hrozná hmota mám v plánu NMnM navštívit. A jelikož o protože budu mít na jaře polokulatiny, budu zřejmě i objednávat.

zraje to ve mě delší dobu, ale už jsem to dal po family ve známost, takže očekávám vysoké finanční příspěvky..chachááá

Akorát moje drahá větší polovička o mě prohlásila nějaké neslušnosti...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Když jsem byl kluk, vtěch zlatých šedesátých, nosil jsem Omegy a výlohu hodinářství, kde byly vystaveny Primky jsem obcházel obloukem. Stejně tomu bylo ze vším ostatním československým. Imponovalo mi všechno západní, nejlépe americké. (rozuměj USA). Z československých aut jsme si dělali srandu.

Dnes mám ve sbírce Oktávku 1961, dvě erka, stopětku, stodvacítku, Rapida 130, dvanáctsettrosku a xxx Primek, .

Můžu se z nich po...., ale fakt nevím, proč. Nostalgie a touha po něčem, co jsem nemohl mít to nebude, Omegy byly 10x dražší.

Ostatně, kolik bylo v 50. letech zemí, které uměly seriově vyrábět náramkové hodinky ? Odhaduji tak 8.

Co se týká kvality, ta je bez diskuze. Jistě znáte 50 let staré kousky, které hodináře neviděly, válely se kdovíkde a po natažení - světe div se, jdou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem byl kluk, vtěch zlatých šedesátých, nosil jsem Omegy a výlohu hodinářství, kde byly vystaveny Primky jsem obcházel obloukem. Stejně tomu bylo ze vším ostatním československým. Imponovalo mi všechno západní, nejlépe americké. (rozuměj USA). Z československých aut jsme si dělali srandu.

Dnes mám ve sbírce Oktávku 1961, dvě erka, stopětku, stodvacítku, Rapida 130, dvanáctsettrosku a xxx Primek, .

Můžu se z nich po...., ale fakt nevím, proč. Nostalgie a touha po něčem, co jsem nemohl mít to nebude, Omegy byly 10x dražší.

Ostatně, kolik bylo v 50. letech zemí, které uměly seriově vyrábět náramkové hodinky ? Odhaduji tak 8.

Co se týká kvality, ta je bez diskuze. Jistě znáte 50 let staré kousky, které hodináře neviděly, válely se kdovíkde a po natažení - světe div se, jdou.

 

Jestli se nemýlím, tak jich bylo devět.

 

Já myslel že si děláš srandu 9 let, tak to je tu opravdu rekordní. Autor je ještě aktivní? Jinak jsem na tom jak člen collector.

 

Autor je stále mezi námi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A stale nechape, jak do tohodle muze nekdo davat penize..

Myslím, ze důvody jsou různé, ale ve většině případů vcelku pochopitelné.

Já vidím hlavní kouzlo sbírání primek v tom, ze člověk může za přijatelný peníz zkompletovat VŠECHNY modely výrobce, který v původní podobě už neexistuje, i když má nástupce. Pro sběratele velmi uspokojivé. Kdo nemá tuhle ambici, jistě ocení třeba to, ze primky nejsou pouze o penězích, ale také o štěstí, i chudý sběratel může získat vzácný exemplář, který mu ostatní budou závidět...Někoho zase rajcuje prozatímní systematický bordel v klasifikaci primek a některé chybějící či vzájemně si odporující informace o jejich historii, výrobě apod. Pro někoho jsou to nejdostupn?jší vintážky a v někom budí prostě jen nostalgii.

 

Hlavně je třeba si uvědomit, ze primkaření je zcela odlišná disciplína než klasické chronomagoření s neustále se obm?ňujícím omezeným počtem hodinek na nošení. Primkař shromažďuje, třídí, studuje, renovuje, rozebírá a spravuje strojky, rozlešťuje sklíčka, loví na Aukru i na burzách, páčí z pam?tníků historická fakta, nosí v hlavě katalog, ke kterému se za cenu mnoha omylů musel sám dopracovat, protože dosud žádný kompletní neexistuje (to se brzy změní), díky kompatibilitě většiny součástek si občas pro radost zbastlí svůj vlastní "model", který ho esteticky uspokojuje.... Primkař jde, ať chce či nechce, v praktické hodinařin? mnohem víc do hloubky. Za relativně málo peněz dostane hrozně moc radosti, při úspěšném ci neúspěšném dražení emoce jak při fotbale :-) A většina primkařů si vedle téhle své vášně stejně ještě vesele "klasicky" chronomagoří s "lepšími hodinkami".

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hahahaha :)

To Jeremy: Zřejmě tu všichni znají odpověď na něco, co už uvnitř sebe nevyhnutelně máte. Jak já říkám, teď už to chce jen čas, aby to ve vás uzrálo.smile.gif Vždycky když se někdo má potřebu zeptat, znamená to, že ho něco (co sice není schopen popsat) fascinuje. Možná to bude 14 dní, možná třeba i rok, ale jsem si jistý, že jednoho dne se budete chtít na naše hodinky podívat. A vůbec, nechcete se podívat do našeho muzea?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem byl kluk, vtěch zlatých šedesátých, nosil jsem Omegy a výlohu hodinářství, kde byly vystaveny Primky jsem obcházel obloukem. Stejně tomu bylo ze vším ostatním československým. Imponovalo mi všechno západní, nejlépe americké. (rozuměj USA). Z československých aut jsme si dělali srandu.

Dnes mám ve sbírce Oktávku 1961, dvě erka, stopětku, stodvacítku, Rapida 130, dvanáctsettrosku a xxx Primek, .

Můžu se z nich po...., ale fakt nevím, proč. Nostalgie a touha po něčem, co jsem nemohl mít to nebude, Omegy byly 10x dražší.

Ostatně, kolik bylo v 50. letech zemí, které uměly seriově vyrábět náramkové hodinky ? Odhaduji tak 8.

Co se týká kvality, ta je bez diskuze. Jistě znáte 50 let staré kousky, které hodináře neviděly, válely se kdovíkde a po natažení - světe div se, jdou.

No, jo, to je dobrá zpověď obcházeče primek, jestli to dnes nebude tím, že ty Omegy byly sice lepší než primky pro kluky za 300, ale nebyly lepší 10x, technicky.Možná jern materiálově a též proto, že Omegy nic nekopírovaly, ani LIP.

 

Myslím, že to co tu vystavuješ nebylo běžné, nás běžné kluky v sixties to potkalo právě obráceně. pochopitelně, že i hodinky i auta atd. byly jinde lepší a ta auta jsme lezli omrkávat a obdivovat na václavák, ale doma to bylo jasné. Můj táta jezdil od války vším možným, co si dokázal dát do kupy, nakonec i novými škodovkami, nikdy žádný problém. Stejně jako celá další generace kluků okolo mne. Ani s hodinkami žádné extrovnosti,  měl hodinky poběda, které mám v šuplíku dodnes a jdou stále bez zásahu kutila i hodináře. . V šedesátých dostal švýcary Doxa, to bylo to něco asi o čem píšeš, ne obloukem, ale pro uznávanou kvalitu. Uznání a opovržení je totiž setsakramentský rozdíl, stejně tak i dnes. 

Konec konců já sem to s primkami také táhl léta  jakož i s těmi škodovkami. také sem jich měl pár v garáži jak šla ta léta, ale dnes bych to jako nostalgii nebo veterána do domu nechtěl, už by mě to nebavilo a hlavně, na západě to nikdo nezná a na východě to nemůže na ruské darógy, tam je to o život a kolem komína jsem se najezdil už dost. Ale to je tím, že jsem ta hodinářství a Klenoty kdysi  neobcházel obloukem, spíše jsem do výloh čuměl a zkoumal co by kdyby. Tehdejší ruské mě přišly lepší než primky, takže já beru primky i ruské, cenově to vyjde skoro nastejno. Ovšem tvou nostalgii chápu, je to dobré přiznání, tohle svede málokdo.... :notworthy:  

**

martar

taky fajn, já to beru chudě, to mi stačí,  :lol2: , ale nejradši mám na doma ten nejupracovanější model primek 15j  s původním řemínkem, jeho téměř neúnavný chod a viditelné šrámy času se téměř půlstoletí stále vrývají pod kůži nám všem. Ať je to strojek rodinný nebo za pajsku z burzy. Mnozí pak dávají primkám nový život, je na každém z nás, jak to pojme, mě se líbí ten projev historie.

*

:cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, jo, to je dobrá zpověď obcházeče primek, jestli to dnes nebude tím, že ty Omegy byly sice lepší než primky pro kluky za 300, ale nebyly lepší 10x, technicky.Možná jern materiálově a též proto, že Omegy nic nekopírovaly, ani LIP.

 

Myslím, že to co tu vystavuješ nebylo běžné, nás běžné kluky v sixties to potkalo právě obráceně. pochopitelně, že i hodinky i auta atd. byly jinde lepší a ta auta jsme lezli omrkávat a obdivovat na václavák, ale doma to bylo jasné. Můj táta jezdil od války vším možným, co si dokázal dát do kupy, nakonec i novými škodovkami, nikdy žádný problém. Stejně jako celá další generace kluků okolo mne. Ani s hodinkami žádné extrovnosti,  měl hodinky poběda, které mám v šuplíku dodnes a jdou stále bez zásahu kutila i hodináře. . V šedesátých dostal švýcary Doxa, to bylo to něco asi o čem píšeš, ne obloukem, ale pro uznávanou kvalitu. Uznání a opovržení je totiž setsakramentský rozdíl, stejně tak i dnes. 

Konec konců já sem to s primkami také táhl léta  jakož i s těmi škodovkami. také sem jich měl pár v garáži jak šla ta léta, ale dnes bych to jako nostalgii nebo veterána do domu nechtěl, už by mě to nebavilo a hlavně, na západě to nikdo nezná a na východě to nemůže na ruské darógy, tam je to o život a kolem komína jsem se najezdil už dost. Ale to je tím, že jsem ta hodinářství a Klenoty kdysi  neobcházel obloukem, spíše jsem do výloh čuměl a zkoumal co by kdyby. Tehdejší ruské mě přišly lepší než primky, takže já beru primky i ruské, cenově to vyjde skoro nastejno. Ovšem tvou nostalgii chápu, je to dobré přiznání, tohle svede málokdo.... :notworthy:  

**

martar

taky fajn, já to beru chudě, to mi stačí,  :lol2: , ale nejradši mám na doma ten nejupracovanější model primek 15j  s původním řemínkem, jeho téměř neúnavný chod a viditelné šrámy času se téměř půlstoletí stále vrývají pod kůži nám všem. Ať je to strojek rodinný nebo za pajsku z burzy. Mnozí pak dávají primkám nový život, je na každém z nás, jak to pojme, mě se líbí ten projev historie.

*

:cheers:

Vcelku mi nevadilo, že to vlákno je staré 9 let. Prostě jsem k tématu měl co napsat. Velice mě těší, že všichni jste pochopili a odpověděli kladně.

Jsem zde nováčkem a moc se mi líbí atmosféra na tomto fóru. Přečetl jsem si důkladně Vaše odpovědi a jak s oblibou říkám, všechno to podepíšu.

 

V neděli se těším na burzu, jistě budou nové úlovky se značkou Prim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná lepší, než do banky.

To určitě, i když se možná vložené peníze nijak nezhodnotí (on ten sběratelský trh se dokáže taky slušně zhroutit, koukněte jak to teď mají filatelisté), alespoň je člověk dostane zpátky, samozřejmě s výjimkou kusů které koupil pod  tlakem  v pominutí smyslů za ceny několikanásobně mimo mísu. Nad takovými jednou zapláčeme. Narozdíl od mrtvých známek, které už na dopis nenalepíš, budou ale  hodinky zdobit zápěstí a ukazovat čas pořád, takže jejich hodnota- doufám- není ohrožena tolik.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já teda nejsem ani Primkař (třídím maximálně vintage od nových) jenom magor :D :D

 

A ano, jedná se o (pod)průměrné výrobky v dané ceně, přesto ještě zatím mají kouzlo Česka a to bohužel nepřinese ani Lange ani Patek :cheers:, protože staré Diplomaty a alespoň jedny novodobé do sbírky patří no :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...