Přejít na obsah

Zase ta Monstra


karel hb

Doporučené příspěvky

Mám, večer se pokusím přidat pár fotek při různém světle. Na živo můžu ukázat v Praze či v nejmenovaném městečku v okrese Beroun. Na prodej nejsou. Prozatím přidávám jednu z pod červeného slunečníku, který vyvolává zajímavý "drákula efekt".
 
1983393464_mechovkypodslunecnikem_1.thumb.JPG.1c4ea07820f5720bf87086c226669274.JPG
Díky, rád se aspoň podívám. Co jsem tady viděl, tak se Monstra moc nepouštěj.

Odesláno z mého PCT-L29 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak zde jsou slibované fotky. Abych to trochu uvedl, tento příspěvek mám v plánu delší dobu a chci jím ukázat, jak vypadají SZSC005 (jade monster/smaragdová monstra) za denního světla na sluníčku a ve stínu. Na jasném denním světle, na přímém slunci dominuje tyrkysová, ve stínu, když je zataženo a v tlumeném světle jsou hodinky zelené. Záleží také, jak se hodinky nakloní, pod větším úhlem je ciferník temný, spíš krásně temně zelený. Co se mi také líbí je krémová barva indexů, zdaleka nejsou čistě bílé. Trošku to tlumí kontrast mezi ciferníkem a indexy a nechává to více vyniknout ciferník. Tak jako na vloženém obrázku hodinky také dokáží vypadat, ale velmi zřídka, teď si nedokážu vzpomenout jaké světelné podmínky jsou třeba. Něž jsem jsi je pořídil (kupoval jsem přes internet, hodinky jsem naživo nikdy předtím neviděl), také jsem byl "zamilovaný" do jejich modrého nádechu, který ale není ten hlavní, hodinky jsou opravdu převážně zelené. Chvilku mi trvalo, než jsem si na to zvykl. Ještě bych připomenul, že na hodinkách mám jednostranně vypuklý safír s modrým antireflexem a vnitřní straně. Nechápu, proč třetí generaci Seiko zprznilo rovným sklem, k monstrům patří vypouklé.

IMG_9709.jpg

IMG_9716.jpg

IMG_9719.jpg

IMG_9723.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 57 minutami, kotuc20 napsal:

[mention]Stevak [/mention] prosím ťa kde si kúpil zafir? Chcem kúpiť na Sumo len Čína nejako nepredáva. Teda aspoň čo poznám.

No, ja ho primo nekupoval, je od Crystal times (CT051), shodou okolnosti v Prazskem hodinarstvi, kde jsem nechal provest vymenu, tam odtud nakupuji. Ten single-domed safir je skvely, pod uhlem dela zajimave zkresleni, je to takove "furiantske" a k monstrum mi to sedi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jedny Seika s vypouklým hardlexem mám a pohled pod úhlem je fantastický, ten  ciferník získává pohledem přes lupu plasticitu jax viňa.
Takže podle mě to jsou dobře vynaložené peníze, ta radost za to určitě stojí.

Ale - má to jeden háček, abys pak nepřezouval všechny hodinky....

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 32 minutami, Datel napsal:

jedny Seika s vypouklým hardlexem mám a pohled pod úhlem je fantastický, ten  ciferník získává pohledem přes lupu plasticitu jax viňa.
Takže podle mě to jsou dobře vynaložené peníze, ta radost za to určitě stojí.

Ale - má to jeden háček, abys pak nepřezouval všechny hodinky....

 

 

No přesně, tu plasticitu jsem úplně zapomněl zmínit. Ta se krásně zvýraznila. Já už mám přezutá obě monstra... I dvojkové oranžády, kde sice byl vypouklý hardlex z výroby, ale poškrábal jsem ho. S tím safírem je ten efekt větší, asi proto, že je o něco málo víc vypouklý, dokonce vystupuje velmi nepatrně nad lunetu, takže když jsou hodinky ciferníkem dolu, tak spočívají na safíru. Originál hardlex má vrchol malinko pod lunetou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, ja ho primo nekupoval, je od Crystal times (CT051), shodou okolnosti v Prazskem hodinarstvi, kde jsem nechal provest vymenu, tam odtud nakupuji. Ten single-domed safir je skvely, pod uhlem dela zajimave zkresleni, je to takove "furiantske" a k monstrum mi to sedi.

Ďakujem. Skúsim Pražské hodinařství. Lebo čínsky Cristaltimes prestal cez Coronu fungovať.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...