Přejít na obsah

Zase ta Monstra


karel hb

Doporučené příspěvky

  • po 2 týdnech...
  • po měsíci...
  • po 4 týdnech...
V 3. 9. 2021 v 21:10, Stevek napsal:

Test lumi (asi tu už byl, ale opakování je matka monstří moudrosti😀)

Chystal jsem se na to už nějakou dobu, ale teď, když jsem si obstaral i jedničky jsem mohl konečně provést srovnání lumi monster generace 1-3. Pro zajímavost jsem přidal zbytek své skromné kolekce, SKX 007 (zcela vlevo) a Laco flieger (zcela vpravo). Krátce po nasvícení všechny hodinky celkem šajní, po necelých dvaceti minutách (foceno při stejné expozici) již monstra vyhrávají na celé čáře. To se dalo čekat, ale v reálu výsledky tak rozdílné nejsou. I Lacíčka mají krásnou lumi, která je v pohodě čitelná až do rána. Zajímavostí je velmi malý rozdíl mezi generacemi monster, který je ukázán zcela dole (krátce po nasvícení). Co do intenzity, dvojky možná o malý chloupek vítězí a také mi přijde, že 1 a 3 svítí více zeleně a 2 lehounce do modra.

lume test.jpg

Pěkná sbírka, pěkné porovnání

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Porovnání antireflexů na safírech od Crystal times

Včera jsem konečně nainstaloval vánoční "single dome" safír s čirým spodním antireflexem od Crystal times/Seikomods (ref. číslo CT051) do posledního z mých monster pouzder, které ještě mělo originální hardlex. Pouzdrem jsem schválně osadil trojková jade monstra, které předtím byly v pouzdru se safírem s modrým antireflexem.  Pradoxně mi na jade monstrách ten modrý antireflex dost vadil, zatímco na dvojkových oranžádách a jedničkových černých mi nevadí (oboje mají stejný CT051 ale s modrým AR), jelikož tam jsou ciferníky matné a tím pádem se netlučou odlesky ciferníku a safíru. Myslím, že fotka je celkem výmluvná, je to samozřejmě schválně focené pod úhlem, kdy je to nejlíp vidět, při běžném nošení modrý odlesk sotva postřehnu. I tak si myslím, že čirý antireflex je výrazný krok vpřed.

porovnani safiru.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 2. 2. 2022 v 14:53, Stevek napsal:

Porovnání antireflexů na safírech od Crystal times

Včera jsem konečně nainstaloval vánoční "single dome" safír s čirým spodním antireflexem od Crystal times/Seikomods (ref. číslo CT051) do posledního z mých monster pouzder, které ještě mělo originální hardlex. Pouzdrem jsem schválně osadil trojková jade monstra, které předtím byly v pouzdru se safírem s modrým antireflexem.  Pradoxně mi na jade monstrách ten modrý antireflex dost vadil, zatímco na dvojkových oranžádách a jedničkových černých mi nevadí (oboje mají stejný CT051 ale s modrým AR), jelikož tam jsou ciferníky matné a tím pádem se netlučou odlesky ciferníku a safíru. Myslím, že fotka je celkem výmluvná, je to samozřejmě schválně focené pod úhlem, kdy je to nejlíp vidět, při běžném nošení modrý odlesk sotva postřehnu. I tak si myslím, že čirý antireflex je výrazný krok vpřed.

porovnani safiru.jpg

Super rychle srovnani. Diky. Bude se mi ted hodit, poslal jsem do PH na modifikaci Turtle Pepsiny, safir, korunka a postelovat. Planoval jsem vypoukly safir s vnitrnim atireflexem. Jeste klukum zavolam, ze ten safir chci ciry. Ty fotky mluvi samy za sebe! Ty modre odlesky safiru patri na Becka😂, kupodivu tam mi to nevadi ani na zlutych Seawolfech.. to je mozna zajimava uvaha s temi matnymi cifry. Dobra prace, diky. Palec nahoru, se svymi Monstry musim taky neco udelat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, napis do azwatch.cz, je to sice par let (tak 5), co jsem je shanel ja, ale tohle bylo jediny misto, kde mi pan ty tlusty burtiky do Monster bez problemu sehnal. Prijemna domluva a platil sem, pokud si dobre pamatuju, snad nejakych 20 Kc za jednu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Pepino777 napsal:

Chlapi nemáte tip, kde bych mohl splašit origo seiko stěžejky? Zkoušel jsem poptávat u p. Frýdla, ale prý náhradu za origo seiko nemá. Případně pokud má někdo doma přebytečné, beru.

Díky P.

https://www.azwatch.cz/e-shop/hodinky-seiko/seiko-stezejky-silne-20-mm-116/

Časy se trochu mění, za 20 už určitě nejsou, ale pan Šafář mi je naposledy poslal v obálce a za poštu nic nechtěl, tak se s ním zkus domluvit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, Pepino777 napsal:

Chlapi nemáte tip, kde bych mohl splašit origo seiko stěžejky? Zkoušel jsem poptávat u p. Frýdla, ale prý náhradu za origo seiko nemá. Případně pokud má někdo doma přebytečné, beru.

Díky P.

Případně tady, z Británie (dph + clo):

https://www.seikomods.com/product-category/products/misc/

V případě 22 mm mají i variantu příjemnějsí na vystěžejkování z pouzdra bez děravých nožiček (typicky SKX007) bez nutnosti násilí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, Postal80 napsal:

Super rychle srovnani. Diky. Bude se mi ted hodit, poslal jsem do PH na modifikaci Turtle Pepsiny, safir, korunka a postelovat. Planoval jsem vypoukly safir s vnitrnim atireflexem. Jeste klukum zavolam, ze ten safir chci ciry. Ty fotky mluvi samy za sebe! Ty modre odlesky safiru patri na Becka😂, kupodivu tam mi to nevadi ani na zlutych Seawolfech.. to je mozna zajimava uvaha s temi matnymi cifry. Dobra prace, diky. Palec nahoru, se svymi Monstry musim taky neco udelat. 

Díky, já jsem fanda jednostranně vypouklých safírů, mám rád tu lupovitost a zkreslení pod úhlem. Jak se nosí želvy v porovnání s monstrama? Pro mě jsou monstra velikostní strop, želvy jsou ale některé moc pěkné, třeba tyto suchozemský...

https://www.chronoshop.cz/seiko-prospex-srpg13k1

Seiko Prospex SRPG13K1 - Tortoise Land Edition

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Stevek napsal:

Díky, já jsem fanda jednostranně vypouklých safírů, mám rád tu lupovitost a zkreslení pod úhlem. Jak se nosí želvy v porovnání s monstrama? Pro mě jsou monstra velikostní strop, želvy jsou ale některé moc pěkné, třeba tyto suchozemský...

https://www.chronoshop.cz/seiko-prospex-srpg13k1

Seiko Prospex SRPG13K1 - Tortoise Land Edition

Jeste netusim. Objednal jsem pepsi Padi a hned je nechal poslat do PH k modifikaci. Ani jsem je nevidel.. Separe koupil super jubilee u Strapcode, tak uvidime az se vrati se safirem a poradnou korunkou..K Monstrum jsou to moje paty Seika. Mam je spolecne s MM200 gen.II radeji nez - 63Mas, Alpinist a MM300.. tak uvidime co Zelvy. Kazdopadne bych rad z Monster jeste oranzady.. ale ty se jen tak nedaji. No urcite ne jen tak lehce novy lesteny, jak bych chtel. To jsem par let propas😗

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...