Přejít na obsah

Zase ta Monstra


karel hb

Doporučené příspěvky

Trubičky se dokoupit dají, ale v autorizáku za ně chtějí neskutečný prachy. Když jsem si dvě dojebal kdysi u želv, tak jsem se poptával a nakonec jsem tu raději na inzerát koupil druhý tah, že to vezmu z něj. Ale nakonec jsem je vlastně nepotřeboval, ty trubičky se dají s trochou trpělivosti srovnat. 

Jinak to nasazení je někdy fakt opruz a dělal jsem to na jaře u stejných monster pod lupou dost dlouho, dokud jsem si nebyl jistý, že perfektně sedí a tah se mi nerozpojí. Chce to fakt trpělivost a taky vhodný nástroje.

Ale hodinky parádní, mám je taky a jsme z nich už půl roku pořád nadšený, což je u mě docela dost dlouhá doba 😄 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

Mám dotaz ohledně monster.  Mám je na ruce od 2.11. a ze zvědavosti měřím přesnost pomocí Toolwatch.

Od začátku dělají cca  -2-3 vteříny za den, ale včera z ničeho nic -60,8 vteřin.  Dnes opět -2,4 vteřin.  Nikde jsem s nimi nebouchl.  Z ruky je nesundávám kromě sekání dřeva. 

Může to být tím, že jsou nové a strojek ještě není zaběhnutý?  Jak dlouho trvá, než se strojek zaběhne?

Díky za rady.

Jirka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmmm, to je divné. Dle mých zkušeností se strojek zaběhne behem prvních pár dní. Pak se to možná trochu ještě mění, ale už ne nijak dramaticky. Ale ta náhlá odchylka nemusí nic znamenat, prostě se na nějak zadrhly a zase se vrátily na obvyklou odchylku. Pokud se to nebude opakovat, tak bych to neřešil. Já mám jiný problém. Mě se trojková monstra s 6R15 na ruce předchází o cca 7s denně, ale když je nechám být cifrem nahoře tak se zpožďují o cca 30s denně. Dělají to tak od začátku a trochu mě to mrzí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 3. 11. 2022 v 9:44, salámek napsal:

Kyklop byl jeden z mých požadavků, ale ve vlákně jsem četl, že ho lidi nemají rádi.  Je to čistě z estetického důvodu nebo je za tím i něco jiného?

Nic jiného než estetický důvod bych za tím nehledal. Mně se kyklop též dost nelíbí a na hodinkách bych ho nechtěl. Naštěstí jde údajně relativně snadno sundat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 19. 11. 2022 v 16:09, Lukáš3 napsal:

@Stevek já teda spíš vůbec nechápu ten Hardlex jako takový... Safír se dá sehnat za ,,pár" korun a byly by to stokrát lepší hodinky všechny...

Jasně, Seiko s tím nadělá... Všechna svá Monstra jsem osadil vypouklým safírem a od té doby žádné škrábance na "skle" neřeším👍.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 19. 11. 2022 v 16:09, Lukáš3 napsal:

@Stevek já teda spíš vůbec nechápu ten Hardlex jako takový... Safír se dá sehnat za ,,pár" korun a byly by to stokrát lepší hodinky všechny...

Hardlex ma mnohem lepší propustnost světla. (Tzn. Lumi sviti více). Plus je odolnější než safír.

Já ho preferuju. Plus monstra mají sklo celkem chráněné lunetou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Vladar91 napsal:

Hardlex ma mnohem lepší propustnost světla. (Tzn. Lumi sviti více). Plus je odolnější než safír.

Já ho preferuju. Plus monstra mají sklo celkem chráněné lunetou.

Propustnost neznám - nevím ¯\_(ツ)_/¯...
Ale odolnost? V čem je hardlex odolnější než safír?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

https://www.seikomods.com/shop/ct051/

Doporučuju "clear AR coating", tedy bezbarvy antireflex, je to moc pekne. Ale pozor, je to "single domed" tedy jednostranne vypoukly a dela to mirny efekt lupy a pokriveni, kdyz koukas hodne z uhlu. Maji i "double domed", ktery nedela zadne pokriveni ani lupu (https://www.seikomods.com/shop/ct056/).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Safír v hodinkách je monokrystal safíru, tedy opticky superkvalitní materiál. Pak záleží na tom, jak je tvarovaný, vyleštěný a hlavně jestli má antireflexní vrstvu. Co se týče propustnosti jako takové, safír je excelentní, propouští až do UV. "Bohužel" v porovnání s minrálním sklem má větší index lomu a více tedy odráží světlo. Hardlex antireflex typicky nepotřebuje. Pokud je na safíru kvalitní antireflex, aspoň z vnitřní strany, tak nabízí lepší pohled na ciferník, než hardlex. Mám i hodinky s vypouklým safírem bez antireflexum který se blýská opravdu znatelně,  ale i to se dá snést.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...