Přejít na obsah

Hodinářem snadno a rychle


dknespl

Hodinarsky kurz - pruzkum  

72 hlasů

  1. 1. Zájem o kurz

    • Dal bych přednost večerním kurzům
      19
    • Dal bych přednost víkendovým kurzům
      52
    • Měl bych zájem jen o praktické vyučování
      30
    • Měl bych zájem i o teoretické hodiny
      35
    • Měl bych zájem spíše o hodiny
      4
    • Měl bych zájem spíše o hodinky
      52
    • Chtěl bych si během kursu vyrobit hodinky
      40
  2. 2. Trvaní kurzu

    • Víkendový kurz by měl trvat 1 den
      22
    • Víkendový kurz by měl trvat 2 dny
      27
    • Víkendový kurz by měl trvat 3 dny (pátek odpoledne)
      13
    • Víkendový kurz by se měl konat každý víkend
      6
    • Víkendový kurz by se měl konat každý druhý víkend
      19
    • Víkendový kurz by se měl konat jednou do měsíce
      28
  3. 3. Délka kurzu

    • Chtěl bych navštívit 1 víkend
      23
    • Chtěl bych navštívit 5 víkendů
      34
    • Chtěl bych navštívit 10 víkendů
      14
    • Chtěl bych navštívit 20 víkendů
      4
    • Chtěl bych navštívit ještě více víkendů
      7
    • Měl bych zájem i o týdenní soustředění
      9

  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 73
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Problém s víkendovým kursem je, že na to musíme zajistit prostor a vybavení a to se nám vyplatí jen v případě, že bychom současně organizovali ten delší kurs. Takže bohužel v současné době to nejsme schopni za rozumnou cenu zajistit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omlouvám se, že zneužiju toto vlákno (klidně založím nové), ale když už jsem ho vytáhl ze záhrobí. Byla by šance udělat aspoň nějaký odpolední sraz (říkejme tomu moderně workshop), kde by třeba zkušenější kolegové (pacienti) byli ochotni ukázat těm nepolíbeným pár základních věcí. Optimálně na primkách, na běžně dostupném kalibru (66/68). Chápu, že problém můžou být prostory a vůbec jestli by měl někdo zájem se podělit a ukázat, ale věřím, že zájem z druhé strany by tu byl.

 

Popravdě mě v minulosti napadl třeba i dvou až tří denní sraz někde mimo, kde by se dalo pokecat nejen o hodinkách, podniknout výlet a předat si pár zkušeností. Pár akcí s jinýma zájmovýma skupinama (čti měli jiného koníčka) jsem už zažil a vždy to bylo fajn.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

No a nešlo by to udělat formou e-learningu ? Pánové by to mohly předtočit a udělat formou přednášky a natočených praktických ukázek na placeném přístupu. Představoval bych si to formou koupě balíčků různých stupňů obtížnosti, s nářadím a  s výukovým kalibrem, postupovat od nejednodušších věcí až po složitější a zájemce by si mohl dokupovat balíčky jak by jeho zručnost postupovala a na závěr udělat třeba víkendové soustředění.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výhoda jakéhokoli praktického vyučování je v tom, že mistr se podívá, jak to děláš, upozorní, že to děláš blbě (což bývá velmi často), ukáže správný postup a poradí v případě problémů. V tomhle spatřuji jádro veškerého učení.

 

To je jak kdyby ses chtěl naučit couvat s autem podle filmu na youtube.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výhoda jakéhokoli praktického vyučování je v tom, že mistr se podívá, jak to děláš, upozorní, že to děláš blbě (což bývá velmi často), ukáže správný postup a poradí v případě problémů. V tomhle spatřuji jádro veškerého učení.

 

To je jak kdyby ses chtěl naučit couvat s autem podle filmu na youtube.

 

Nebo naučit lítat letadlem na simulátoru, že jo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebo naučit lítat letadlem na simulátoru, že jo...

No mám dojem, že piloti chodí na simulátor povinně.

 

 

Výhoda jakéhokoli praktického vyučování je v tom, že mistr se podívá, jak to děláš, upozorní, že to děláš blbě (což bývá velmi často), ukáže správný postup a poradí v případě problémů. V tomhle spatřuji jádro veškerého učení.

 

To je jak kdyby ses chtěl naučit couvat s autem podle filmu na youtube.

Výhoda praktického vyučování je v tom, že ty se podíváš jak to dělá mistr. Pokud to při práci okomentuje  proč to dělá, na co si dát pozor apod. tak ani nemusí sedět vedle mně. A další výhodou je , že si to můžeš pustit vícekrát zasebou

Upraveno uživatelem stankoff
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak třeba učebnice pro samouky by nebyla špatná. Ono spousta mechanických věcí se dá dělat dle návodu, samozřejmě dle šikovnosti jedince.

Já jsem také pro nějaký "manuál" - ve spojení s názornými ukázkami na videu by to mohlo mnohým pomoci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem také pro nějaký "manuál" - ve spojení s názornými ukázkami na videu by to mohlo mnohým pomoci.

 

Když už, tak pořádně. Přihlaš se na obor hodinář. Já bych chtěl umět věcí a co nejsnadněji, nejrychleji a abych pokud možno nemusel vstát z gauče.

 

Když se chceš naučit jazyk a hlavně s ním komunikovat, je lepší jet na měsíc do země, kde se tím jazykem mluví místo 5ti let docházení do jazykovejch kurzů v Česku. Tady to bude obdobný.

 

Takže Tvá rada zní: kašli na kurzy a učení v ČR, jeď k patekům na měsíc se naučit hodinařinu. OK :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když už, tak pořádně. Přihlaš se na obor hodinář. Já bych chtěl umět věcí a co nejsnadněji, nejrychleji a abych pokud možno nemusel vstát z gauče.

 

 

Takže Tvá rada zní: kašli na kurzy a učení v ČR, jeď k patekům na měsíc se naučit hodinařinu. OK :lol2:

Tady nejde o rychlost a pohodlnost - na všechny činnosti, kterými se zabýváš, a které tě baví přece taky nemáš papír... Na hodináře bych se hlásil, pokud bych to plánoval jako své živobytí, což u mě nehrozí. Když by ses chtěl naučit svíčkovou, hlásil by ses na kuchaře?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když se chceš naučit jazyk a hlavně s ním komunikovat, je lepší jet na měsíc do země, kde se tím jazykem mluví místo 5ti let docházení do jazykovejch kurzů v Česku. Tady to bude obdobný.

Zkus se neurazit, ale když už jsme u toho, tak jak bys tu svoji větu (místo 5ti let docházení...) napsal, kdyby nešlo o pět, ale třeba o čtyři roky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když už, tak pořádně. Přihlaš se na obor hodinář. Já bych chtěl umět věcí a co nejsnadněji, nejrychleji a abych pokud možno nemusel vstát z gauče.

 

 

Takže Tvá rada zní: kašli na kurzy a učení v ČR, jeď k patekům na měsíc se naučit hodinařinu. OK :lol2:

To bylo jen přirovnání a paralela ;) . Myšleno tak, že je určitě lepší dát si třebas víkendovej workshop než čumákovat na 30 videonávodů na internetu. Videonávodu se těžko na něco zeptáš, když to není jasný ...

 

Zkus se neurazit, ale když už jsme u toho, tak jak bys tu svoji větu (místo 5ti let docházení...) napsal, kdyby nešlo o pět, ale třeba o čtyři roky?

Nejsem urážecí typ, takže ... místo 4 let docházení? ;)  No jo, už je mi to jasný, všiml jsem si Tvýho podpisu :D .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi aplikujeme odlišnou výrokovou logiku...

 

Tady nejde o rychlost a pohodlnost - na všechny činnosti, kterými se zabýváš, a které tě baví přece taky nemáš papír... Na hodináře bych se hlásil, pokud bych to plánoval jako své živobytí, což u mě nehrozí. Když by ses chtěl naučit svíčkovou, hlásil by ses na kuchaře?

výše popsaným jsem chtěl nazančit, že si nejsem jistý efektivností videomanuálu. Zvláště lze-li u nás bezproblémově absolvovat roční rekvalifikaci. Videa a návody najdeš na netu. V češtině máš dostupná např. skripta, která tě provedou kompletně rozborkou a oservisováním Prim cal 96. Mohu ti kdyžtak poslat info do SZ na autora. Kdyby to bylo jednoduché jako svíčková, tak se tu vůbec nebavíme.

 

Hodo65... takto myšleno rozhodně.

To bylo jen přirovnání a paralela ;) . Myšleno tak, že je určitě lepší dát si třebas víkendovej workshop než čumákovat na 30 videonávodů na internetu. Videonávodu se těžko na něco zeptáš, když to není jasný ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi aplikujeme odlišnou výrokovou logiku...

 

výše popsaným jsem chtěl nazančit, že si nejsem jistý efektivností videomanuálu. Zvláště lze-li u nás bezproblémově absolvovat roční rekvalifikaci. Videa a návody najdeš na netu. V češtině máš dostupná např. skripta, která tě provedou kompletně rozborkou a oservisováním Prim cal 96. Mohu ti kdyžtak poslat info do SZ na autora. Kdyby to bylo jednoduché jako svíčková, tak se tu vůbec nebavíme.

 

Hodo65... takto myšleno rozhodně.

Asi máš pravdu, možná jsem si to v hlavě přece jen trochu zjednodušil:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...