Přejít na obsah

ceny obrub v Grand optical


Akam

Doporučené příspěvky

Dnes jsem byl v GrandOptical v Bruselu. Personál milý, věnovali se mi necelou hodinu. Přeměřili dioptrie a prošli jsme asi 10 modelů. Obroučky, na které jsem koukal, jsou asi o 10-20% levnější než na netu. Skla je opak, ty jsou oproti ČR téměř dvojnásobná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já kupoval v Eifellu obruby Prada a dělali mi (zasláním do CH) rychlo-zabarvovací (2 dioptrie) skla (které byly v akci "druhé zdarma") a celkem to bylo za 14k. Přijde mi to, že všechny tyhle český dioptrický řetězce jsou loupežníci. Ale zkusit to musim a změřit se tam také nechám. Jinak ale klasika jako vše ostatní - 3x dražší, než v USA...

Největší legrace byla, že to zabarvování nefunguje za sklem v autě, takže to celý bylo zbytečně... příště si tam dám plasty za třetinu a nazdar. Nebo dát do klasických slunečních dioptrie...

Špatnou zkušenost s Eiffel optic už učinili čtyři mí známí. Třem udělali špatně dioptrie (ve dvou případech tam dali špatná skla - asi neměli danou dioptrii skladem, tak si řekli že plus mínus půlka není problém, v jednom špatně zabrousili - kolegyně měla cylindry a ty musí být správně natočeny a ne jak to optikovi zrovna padne do ruky), jednomu dodali špatné obroučky. Já bych si tam nikdy nic dělat nenechal.

 

Co se týče toho samozabarvení - je to naprosto normální. Standardně skla reagují na UV záření a protože sklo v autě ho odfiltruje, nemají na co reagovat. Existují i samozabarvovací skla reagující na intenzitu světla, pořídila si je kamarádka, ale není s nima spokojena, reagují velmi pomalu, je to dost nepříjemné při přechodu ze světla do stínu/přítmí.

Já neřídím, takže je mi to jedno, nicméně při delší cestě autem za slunečného dne (spolujezdec) mi to také začalo vadit, v Maroku mě po týdnu v autě začaly strašně pálit oči, tak jsem si po příjezdu domů pořídil takové ty "klipsy" z dealextreme za cca 5 USD (tuším jsou to tyto http://dx.com/p/clip-on-non-flash-circularly-polarized-3d-glasses-black-grey-106585 ) a už jsem spokojen. Vzhledem k ceně si jich můžeš nakoupit i několik a v autě si je nechávat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem byl v GrandOptical v Bruselu. Personál milý, věnovali se mi necelou hodinu. Přeměřili dioptrie a prošli jsme asi 10 modelů. Obroučky, na které jsem koukal, jsou asi o 10-20% levnější než na netu. Skla je opak, ty jsou oproti ČR téměř dvojnásobná.

 

Update: Dnes jsem tam udělal vracečku. Prý mě rádi vidí, tak jsem dostal 40% na vše :-D Koupil jsem nakonec dvoje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Myslim, že to je naprosto normální. Holt to sami objednají, podle těch 21 dnů asi v zahraničí - asie, USA a pak to přepošlou Tobě. A nebo pracují pomalu, to je taky možnost :)

Zdravím, nenakupoval někdo zde (opti24)? To dodání do 21 dnů :( je nějak mimo. A popřípadě zde (zennioptical) Díky za info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, nenakupoval někdo zde (opti24)? To dodání do 21 dnů :( je nějak mimo. A popřípadě zde (zennioptical) Díky za info.

Ne tak úplně. Pokud jsou to objednávková skla (např. cokoliv s cylindrem), je to běžná doba i v kamenných optikách (obvykle 15 prac. dní). U běžných skel bez cylindru by to mohlo být rychlejší. O brýlích z Opti24 jsem vážně uvažoval, ale nakonec jsem dal (právě kvůli cylindru) přednost osobnímu výběru

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No moje brýle a mám ty s cylindrem, úterý 17hod vyšetření a ve čtvrtek odpoledne telefon, že hotovo. A v pátek dopoledne vyzvednuto. Prostě fofr :) Tak proto mně zarazilo těch 21 dnů :( a cena byla také slušná 2126Kč. Takže díky za info :) A jestli najdu odvahu, tak zkusím asi i to zahraničí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...