Přejít na obsah

Měření přesnosti Grand Seiko


Sorbus

Doporučené příspěvky

 

Pravdu svatou díš, muži chronobundem postižený :lol2:  je to ryzí chronomagořina a proto toto vlákno sledujeme a máme rádi!

Tak k tomu se taktez pripojuji.

Pouze jsem se chtel vyjadrit k presnosti vlastnich "stroju".A pokud se nekomu nelibi (Artur N),ze jsem zabloudil do "kralovskeho" vlakna,je mi fuk!

Se Sorbusem naprosto souhlasim. :cheers:  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...
  • Odpovědi 46
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Po delší odmlce posílám pokračování měření přesnosti mých GS SBGR051, které nyní slouží tři roky a tři měsíce. Měření probíhalo dva týdny od pondělí 13. června do pondělí 27. června. Hodinky nebyly dotahované korunkou a mimo zápěstí odpočívaly vždy číselníkem nahoru. Interpretace grafů je vysvětlená v mém prvním příspěvku v tomto vlákně.

 

Obr. 1: Časová řada výsledků měření

post-11943-0-63516900-1467145017_thumb.gif


Obr. 2: Změny odchylek přepočtené na 24hodinový základ

post-11943-0-38839300-1467145025_thumb.gif


Obr. 3: Klouzavé denní a týdenní odchylky

post-11943-0-05575900-1467145034_thumb.gif

 

Hlavní číselné charakteristiky:

  •     celková doba měření: 14 dní a 10 minut,  z toho hodinky 23% času na ruce a 77% času odložené v klidu
  •     průměrná doba na ruce ve dnech, kdy byly hodinky nošené: 7 h 42 min (medián 7 h 30 min)
  •     průměrná doba odložení hodinek přes víkend: 64 h 2 min (63 hod 59 min, 64 hod 5 min)
  •     průměrná denní odchylka: -1.1 s (odchylka na konci experimentu vztažená k celkové době měření)
  •     průměrná denní odchylka na ruce: -1.2 s (součet odchylek dosažených na ruce vztažený k celkové době strávené na ruce)
  •     průměrná denní odchylka v klidu: -1.0 s (součet odchylek dosažených v klidu vztažený k celkové době strávené v klidu)
  •     průměrná / minimální / maximální 24hodinová klouzavá odchylka: -1.2 s / -6.0 s / +3.0 s
  •     průměrná / minimální / maximální 7denní klouzavá odchylka: -14.3 s / -10.9 s / -2.0 s

 

Srovnání průměrných odchylek všech zatím provedených měření (jedná se o denní odchylky, tj. o teoretické hodnoty vzniklé přepočtem naměřených hodnot na 24hodinový základ):

post-11943-0-34554700-1467145044_thumb.gif

 

Závěr:

Specifikem tohoto měření je skutečnost, že hodinky pobývaly na ruce poměrně málo: 23% celkového času. Tím si vysvětluji to, že postupně nabíraly zpoždění (také je ovšem možné, že to naznačuje potřebu první servisní údržby). V nočních hodinách došlo k občasnému většímu výkyvu chodu, ale na to jsem u nich zvyklý.

 

Celkově jsem spokojený s tím, jak hodinky zvládají období mírné zátěže, K obstarání energie pro uspokojivě přesný chod (v průměru -1.1 s denně) jim stačilo pobývat na zápěstí necelých 8 hodin pět dní v týdnu, přičemž přes víkendy nedostávaly po 64 hodin k jídlu vůbec nic.

 
 
 

 

post-11943-0-04248800-1467145735_thumb.jpg

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...