Přejít na obsah

kam na výlet v Brně a okolí


Doporučené příspěvky

Jezevčíku nechápu o co ti jde? Můžu tě z klidným srdcem ujistit, že se o žádný komplex nejedná a jsi to právě ty, kdo zde čeří vodu. Pro tvou informaci mám již několik let snoubenku z Prahy a jelikož je to pražanda jak poleno, tak o pražácích mám jasnou představu, která dost nekoresponduje s tím co ty tady vytahuješ. Upozornění, že zelňák je stále zelňákem a ne turistickým havelákem pro kolegu znamená, že bude mít srovnání a bude vědět co čekat a nebude to pro něj ztráta času.

Upozornění, že Brno v kavárenské tradici vede, je pro kolegu signál co může očekávat a tím že je vyzdvihován na předpokládaný pražský etalon, tak může očekávat minimálně stejně srovnatelnou kvalitu. To že se tady nají ve stejně dobré restauraci za míň peněz je pro něj zpráva, že pokud je zvyklý na kvalitu z Prahy, tak zde ji také dostane a za příznivější cenu.

Jinak čínský fastfood není italská restaurace s domácí pastou, takže polévání hranolek kečupem a tatarkou je podle mě poměrně v pořádku, stejně jako polévání kečupem a tatarkou u Donalda či v jiných fast foodech.

Midloch

 

Ach jo, zase ta špatná a ošklivá Praha. Proč třeba při typech na výlety po Praze, nikdo nezmiňuje, že to, či ono je lepší než jinde? Trochu z toho kouká takový ten malý komplex.

Hele, mně je upřímně opravdu úplně jedno, kdo je odkud, ale co mě neskutečně se/re, je fakt, že v Praze působí obrovské množství firem z Moravy, s jejichž lidmi přicházím do kontaktu a kteří mají Prahy a pražáků pořád plná ústa. Když slyšíš popáté, jak jsou pražáci blbí, že neumějí pít víno, tak se tomu ještě zasměješ, když tyhle a podobné řeči slýcháváš léta, tak nechápeš, proč se jim chce tady vůbec pracovat.

Když jedeš ráno z Prahy kteroukoli výpadovkou ven, tak proti sobě vidíš kolony mimopražkých "espézetek". Na to je zřejmě Praha dobrá.

Asi to nemyslíš nijak zle, spíše jde o takové ty okřídlené kecičky, ale už je to trochu obehrané.

P.S. v jednom čínském fastfoodu v Brně si všichni okolo mě dávali ke Kung-pao a Sečuánu hranolky a polévali to kečupem a majonézou  :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 44
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Přidám taky jeden tip: Z hlediska architektury bylo v Brně silné funkcionalistické hnutí a na to navazuje velmi kvalitně zpracovaný Brněnský architektonický manuál - průvodce architekturou 1918-1945 http://www.bam.brno.cz/ Rozhodně to není kratochvíle na víkend s rodinkou, ale nadšence architektury by to mohlo zaujmout, případně Brňáky, kteří by chtěli více poznat své město.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Midlochu, asi se v tom nebudeme šťourat. Nechci hádky a to vlákno má být o něčem jiném.

 

Jinak, Kung - pao s hranolky a to vše polité kečupem a majonézou je v pořádku asi jako česká kachna + zelí s rýží a to vše polité ústřicovou omáčkou nebo sojovkou - to snad uznáš :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jezevčíku, na hranolky patří majonéza i kečup a pokud v "čínském" fastfoodu "číňané" servírují kung pao s hranolkama a ne s rýží jak to má standardně být, tak ano sojová omáčka může pak být i na rýži, kterou mi budou servírovat s českou kachnou v "českém" fastfoodu někde v Šangaji.


Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kvalita některých nově vzniklých kaváren je opravdu dobrá. Včera jsem na ně vzpomínal při snaze najít nejaké dobré espresso ve Znojmě, 3 kousky a nic.

Jinak outdoor akce 12.5 otevřená ochozká jeskyně - pevná obuv a špinavé oblečení podmínkou, a 11 a 12. 5 Býčí skála pro veřejnost ta samá podmínka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Jezevčíku, na hranolky patří majonéza i kečup a pokud v "čínském" fastfoodu "číňané" servírují kung pao s hranolkama a ne s rýží jak to má standardně být, tak ano sojová omáčka může pak být i na rýži, kterou mi budou servírovat s českou kachnou v "českém" fastfoodu někde v Šangaji.

To je marný. Až si to v Šanghaji budeš dávat, tak Ti přeji "dobrou českou " chuť.

Midlochu a až budeš zvracet, tak si vem klekačku, ať si neotlačíš kolena, Méťo :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jé tady je sranda, tady budu! Přaha a Šalingrad se melou kvůli čínskýmu bufáči!

 

K výše zmíněné jeskyni Býčí skála, párkrát jsem tam byl ale ne na téhle akci pro veřejnost. Jeskyňáři jsou banda neuvěřitelných pošuků. Jejich největším potěšením je trávit dovolenou po krk v blátě v temný díře :-) Býčí skála je zajímavé místo, běžně není přístupná, jen pár dní v roce. Většinou bývá současně akce v nedaleké historické huti, dělají pokusné tavby železa v primitivních podmínkách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi jdu s křížkem po funuse, tenhle víkend, dneškem počínaje, se v Brně koná Špilberk food festival, doporučuju mrknout na program, loni to stálo za to: http://www.spilberkfoodfestival.cz/

 

edit: do Monte Bú chodím na oběd a v pohodě, jsou v programu ŠFF, jinak můžu doporučit ještě Koishi...užij si víkend ve Štatlu ;)

Upraveno uživatelem Mirek24
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak podávám report z dnešního dne. Brno je nádherný město. Fakt kdyby to šlo, tak bych tu z fleku bydlel. Jinak začali jsme na námestí z hodinami ve tvaru okurky)), pokračovali jsme na Starou radnici a výšlapem na místní věž (krásný výhled na Brno), pak návštěvou krypty v Kapucínském klášteře (hodně zajímavé) a výšlapem ke katedrále Petra a Pavla a procházkou po hradbách (prostě nádhera) Dále dalším výslapem na Špilas a prohlídkou Kasemat ( hluboce to na mě zapůsobilo). A zakončili jsme to projížďkou kolem vily Tugendhat. Počasí ideální, ale víc jsme toho dneska nestihli. Jo zapoměl jsem na oběd U Všech Čertů nad Zelným trhem kde vaří řekl bych dobře. Jedinné zklamání je kuchyň v Žabětínském dvoře, kde bych jí hodnotil spíše podprůměrně.

Zítra uvidíme jaké bude počasí a podle toho budem pokračovat. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dik, tak rozhodně tu nejsem naposled. Jak říkám, několikrát jsem v Brně byl, ale až dneska jsem ho prošel trošku víc a opravdu me zaujalo. Krásná architektura a vše mi přišlo takové čisté a upravené. A největší plus oproti Praze je minimum cizinců. Prostě město žije místníma a je to cítit ))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dik, tak rozhodně tu nejsem naposled. Jak říkám, několikrát jsem v Brně byl, ale až dneska jsem ho prošel trošku víc a opravdu me zaujalo. Krásná architektura a vše mi přišlo takové čisté a upravené. A největší plus oproti Praze je minimum cizinců. Prostě město žije místníma a je to cítit ))

 

No jo, jsme totiž největší moravská vesnice :)))

Upraveno uživatelem Jakub Štefka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...