Přejít na obsah

Hodinky a magnet


Drummer

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 77
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

No vídíte kam až jsme se dostali. :speak_cool:

 

Předpokládám, že ty hodinky se samozřejmě demagnetizovali okamžikem privatizace fabriky v Litvě. :smile_anim:

Ještě je nutný dodat, že v Rusku mají daleko větší a silnější magnety. :thumbsup_anim:

Holt Rusko je Rusko.

 

jinak: Omlouvám se za svou neomalenost, ale bylo to silnější než já!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Omlovám se, že otevírám toto vlákno.

 

Seamastery bondovky (kalibr 1120 s COSC + prošly cca před rokem údržbu u Dušáka) se mi zpožďují o cca 15 sekund za den. Odzkoušel jsem tedy dle místních rad jak bude reagovat střelka kompasu při přiblížení, střelka se k hodinkám natáčí.

 

Předpokládám správně, že mám zmagnetizováno?

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omlovám se, že otevírám toto vlákno.

 

Seamastery bondovky (kalibr 1120 s COSC + prošly cca před rokem údržbu u Dušáka) se mi zpožďují o cca 15 sekund za den. Odzkoušel jsem tedy dle místních rad jak bude reagovat střelka kompasu při přiblížení, střelka se k hodinkám natáčí.

 

Předpokládám správně, že mám zmagnetizováno?

Nedá se rozeznat jestli předpokládáš správně, střelka kompasu je sama magnetem. Lze ale celkem bezbolestně odmagnetovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Dobrý den, zajímalo by mě jak je to s magnetickým (neodymovým) prstenem, který používají kouzelníci pro své triky. Jedná se o trik zastavení hodinek, kouzelník si půjčí od diváka hodinky, položí si je na dlaň (přes magnetický prsten) a jeho vlivem se hodinky zastaví. Nemůže dojít k poškození hodinek diváka? Aby nedocházelo ke stížnostem ze strany diváků..   děkuji

Upraveno uživatelem kolera
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja mam s magnetismem spatne zkusenosti, Mida jsem mel jiz 2x na odmagnetovani a mozna by chteli zase. Uz 2x se mistalo ze zacli nepochopitelne svindlovat o vice jak 20s /24h a s pomoci pajky a zavitu se mi to podarilo snizit tak na 8 - 10sec ale po odmagnetovani u Hanaka v Brne se vlezou pod 5s. Takze za mne s magnetem k hodinkam NE!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den, zajímalo by mě jak je to s magnetickým (neodymovým) prstenem, který používají kouzelníci pro své triky. Jedná se o trik zastavení hodinek, kouzelník si půjčí od diváka hodinky, položí si je na dlaň (přes magnetický prsten) a jeho vlivem se hodinky zastaví. Nemůže dojít k poškození hodinek diváka? Aby nedocházelo ke stížnostem ze strany diváků..   děkuji

 

Já bych asi hodinky "kouzelníkovi" nepůjčil, ovšem kdybych měl slabou chvilku a zmagnetizoval mi je, asi ho roztrhám na kousky, i kdybych si pro něj měl jet přes půl republiky..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Zdravím, mám Hamiltony Aquariva (ETA 2893-2),ktore ma okuzlili tak, ze som ich nechal doviezt z USA. Servisna knizocka dosla nepotvrdena a po polroku zacali sialene utekat napred (10s za minutu). Potom som ich nechal na okne a po troch dnoch zobral, natiahol a sli ako predtym 14s denne. Radost nemala dlhe trvanie, po dalsich 3dnoch som bol zase vsade prvy az kym som nezistil, ze idu rychlo. Prilozil som k buzole (kompas nemam) a odchylila sa velmi malo.

 

V com by to mohlo byt ? So spojkovackou som si odskusal odmagnetovat mali srobku, hodinky sa vsak bojim, co ak sa pokruti pruzinka ? Mam ich predtym natiahnut do plna, alebo nechat vytocit do zastavenia ?

 

Este ma napada, radiator je velky, kovovy a moze byt teoreticky celkom slusnym magnetom.

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Myslíte že může hodinky zmagnetizovat scaner nebo kopírka při delší práci s přístrojem?

Asi těžko. jediné magnety tam jsou v krokových motorcích a ty jsou odstíněné. Napájecí zdroje jsou spínané, produkují střídavé magnetické pole v řádu desítek kHz a je to taky odstíněné. Navíc by působilo jako odmagnetizující. Jakékoliv elektromagnetické vyzařování jsou ztráty a proto je nežádoucí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Dnešní hodinky jsou konstrukčně řečené do určité intenzity magnetického pole, která se u lepších hodinek někde v návodu uvádí. Běžný magnet z magnetické tabule tuhle hranici nemá šanci překročit. Jde o to, že hodinky jsou z kovů a slitin, které nelze snadno trvale zmagnetizovat, takže hodinky se pod vlivem magnetického pole zastaví nebo znepřesní, ale po vystoupení z něj se vrátí do původního režimu chodu....

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Dnešní hodinky jsou konstrukčně řečené do určité intenzity magnetického pole, která se u lepších hodinek někde v návodu uvádí. Běžný magnet z magnetické tabule tuhle hranici nemá šanci překročit. Jde o to, že hodinky jsou z kovů a slitin, které nelze snadno trvale zmagnetizovat, takže hodinky se pod vlivem magnetického pole zastaví nebo znepřesní, ale po vystoupení z něj se vrátí do původního režimu chodu....

 

Jo jo to má logiku. to dřív hodinky neměli a byli citlivé k zmagnetizování.  Těch 60 gauss mam uvedeno v návodu k Seikum. A přišlo mě to málo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...