Přejít na obsah

Podezřelé nabídky na odkup hodinek


filo-boxer

Doporučené příspěvky

.....beru Tě za slovo :-)

 

.....kdyžtak je zkusím ve zrychleném procesu "převychovat" a nebo jim alespoň tu "neplechu" vyrazit z hlavy :-)

Problem je ze je to az velmi organizovana "mafia",vacsinou Nigeria,Kongo,Kamerun..a na rozdiel od teba, vyrazia vacsinou oni prvi, necakaju.. A problem je, ze u nich vrazda nic neznamena,tak taki hrdinovia casto koncia velmi zle, vacsinou mrtvi. Su ozbrojeni, byvali prislusnici povstaleckych vyhladovacich komand, tak vitaz je vopred isty. Nie su to ziadni saskovia. Na nich su nasadene specialne vysetrovacie jednotky,no nejak znova sa zmahaju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Nigéria :D

Ach Bože, to je v tom tragikomické, že stále im to "ide" a sú ľudia, ktorý im naletia..Jeden starší český pán takto naletel a poslal 50melónov, a keď zistil, že bol oklamaný zastrelil nigérijského veľvyslanca a potom aj seba. Sú aj taký, ktorý sa tam vybrali za svojim úsporami, no žiaľ bola to ich posledná cesta..

 

Teda nevím, ale když si představím, že tenhle email dojde např. mojí máti, která je na netu absolutní zelenáč (a takových matek tu máme určitě více, možná i ta Tvoje), tak si dokážu představit, že pořád jsou lidi, kteří jim na to mohou skočit. Na Tebe ty mejly nejsou cílený, že je to mimo poznáš hned, ale to jen proto, že už se ve virtuálním světě a ve světě byznysu nějakou dobu pohybuješ. Ale část starší generace, co teď začíná s počítači, největší byznys pro ně je nákup v Kauflandu (to je vše prosím myšleno bez urážky), tak to prostě nemusí hned odhalit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje mámy i otec jsou taky zelenaci a nakupujou v Kauflandu, ale nejsou blby!

 

Já si o svý mámě ani otci taky nemyslím, že by byli blbý. Ale otci se to už stalo a byl dost zklamán, když jsem mu musel vyargumentovat, že je to blbost a máti je na tohle volavka obecně. Oni prostě nežijou ve světě, kde se tohle děje a přijde jim supr, že se na ně usmálo štěstí a někdo z UK jim nabídně český auto za super cenu.

 

Sorry, ale kdybyste měli všichni pravdu, tak by se to asi nedělo. Jenže ono se to děje, protože lidi na to pořád skáčou.

 

Nicméně No Flame ... to je jen můj koment

Upraveno uživatelem solidus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Ono - tych sposobov je strasne vela ako sa snazia kradnut.

 

Pamatam si maily od namornika z anglicka, ktory chcel kupit presne moje auto a bol ochotny zaplatit nie 4000e ako som cakal, ale 6500e, za to, ze sa s nim budem obtazovat, kedze po auto pride jeho kamarat/kurier a donesie sek...

 

Rovnako ako po tsunami v japonsku, kde Ti napise financny poradca cert vie odkial a povie, ze spravuje majetok jedneho pana, ktory zahynul pri tomto nestasti a mal na ucte 12 mega - nastastie Ty sa volas rovnako ako ten pan a ponuka Ti 50% tej sumy, ak mu pomozes - ved tomu panovi su tie peniaze uz nanic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Zdravím,

aj mne napísali na mail, že som vyhral 750 000 Ł , potom ešte chvíľu otravovali. Podotýkam že v žiadnej lotérii v GB som tiket nepodal. Keď som si pozrel ofotený tiket, ktorý mi poslali, tak som im za srandy napísal, že nech so vklad a poštovné odrátajú z výhry a zbytok nech pošlú na úcet /vymyslený :-D / tak už dali pokoj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Problem je ze je to az velmi organizovana "mafia",vacsinou Nigeria,Kongo,Kamerun..a na rozdiel od teba, vyrazia vacsinou oni prvi, necakaju.. A problem je, ze u nich vrazda nic neznamena,tak taki hrdinovia casto koncia velmi zle, vacsinou mrtvi. Su ozbrojeni, byvali prislusnici povstaleckych vyhladovacich komand, tak vitaz je vopred isty. Nie su to ziadni saskovia. Na nich su nasadene specialne vysetrovacie jednotky,no nejak znova sa zmahaju.

 

Nemám, co dělat, tak procházím i starší vlákna, ale tohle jsem nějak nepochopil :) .

Upraveno uživatelem Sphinxx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Tak jsem si to tady pročetl o těch šecích, a podíval bych se na to z jiné strany, a rád bych znal váš názor  na věc. Mluví se o drahých kouscích, řekněme hodinky za 200 kilo. Což jsem nikdy nekupoval, takže v teoretické rovině. Já osobně bych asi neměl koule vzít téměř čtvrt míče do tašky a jít na rande do hospody s někým, koho znám akorát z inzerátu. Třeba bych místo hodinek koupil pár přes hubu od chlápků s flintou za pasem. Už je to pár let, šli jsme s kámošem kupovat celkem drahý auto do bazaru, prachy v tašce. Bazarista napřed utrousil něco jako že jsme teda borci, ale že takovou hotovost vůbec nechce převzít, a že musíme jet do banky - jeli jsme tím autem, co kupoval kámoš. V bance udělali kšeft, a když jsem se ho ptal jak to udělali, řekl že právě nějakým šekem. Byla ještě možnost zaplatit bezhotovostně a přijít si pro auto za den, dva. Ale víte jak to je,  jestli tam to auto potom ještě budou mít, že.  Takže teď se chystám kupovat auto já, a vůbec nevím jak to udělat.  Jít s penězma v tašce se mi fakt nechce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Veškerá platba až na výjímky v hotovosti více než 350k je přestupek...Vše nad 350k by ti měli vzít jen bezhotovostně.Co se týče platby vozu,rozhodně i pokud by to měl být 100k tak bezhotovostní převod,smlouva...

 

Rozhodně bych nikomu na auto peníze převodem neposílal... pošleš prachy a už ho neuvidíš... pěkně z ruky do ruky. Předá auto, klíčky, papíry, plnou moc k odhlášení auta a do ruky dostane peníze... a když je to více jak 350 tisíc, tak se to napíše tak, že jsem mu včera dal zálohu a dnes doplatek, případně na více dní. Takhle jsem kupoval i auta přes milion a nikdy jsem neměl problém.

 

A když kupuji drahé hodinky, tak jen od lidí zde z fóra, kteří mají mnohoset příspěvků a nebo ve značkové prodejně... a nikdy také žádný problém nebyl

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Problem je ze je to az velmi organizovana "mafia",vacsinou Nigeria,Kongo,Kamerun..a na rozdiel od teba, vyrazia vacsinou oni prvi, necakaju.. A problem je, ze u nich vrazda nic neznamena,tak taki hrdinovia casto koncia velmi zle, vacsinou mrtvi. Su ozbrojeni, byvali prislusnici povstaleckych vyhladovacich komand, tak vitaz je vopred isty. Nie su to ziadni saskovia. Na nich su nasadene specialne vysetrovacie jednotky,no nejak znova sa zmahaju.

Robia tie podozrivé obchody  aj ´´naši´´. Používajú rôzne anonimizéry t.j. programy na ukrývanie, alebo generovanie cudzích IP adries.

Treba si dávať pozor aj na bankové prevody. Ja som ako nováčik zakúpil túto hodinky Prim sport 1 formou zaslania potvrdenia o prevode, s podpisom banky. Treba si však byť vedomí, že takýto príkaz sa dá hoci kedy odvolať, prípadne keď nie sú peniaze na danom učte, tak to je len samotný príkaz a peniaze nikdy nedôjdu. V niektorej banke sa cez internetbanking takýto príkaz nedá podať, pokiaľ nie sú peniaze na účte, ale väčšinou to je možné. Ja som samozrejme korektne zaplatil, ale stalo sa mi už že mne neuhradili niečo takouto formou. Tiež keď som nakupoval cez eshop a vopred som zaplatil za tovar, tovar mi nezaslali, nemali na sklade, a peniaze ktoré mi banka držala v zálohe, mi vrátili cca za mesiac.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

No teď se podvodníci přesunuli spíše k podvodům s pronájmy bytů. Typicky pěkný byt v centru za podezřele nízkou cenu. Vylákají zálohu na klíče protože nemohou z runých důvodů dorazit atd. Pak samozřejmě zmizí í s tou zálohou a je jim konec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...