Přejít na obsah

IWC Portofino chrono


Doporučené příspěvky

Tak jako v březnu u mne proběhla Panerai mánie, v květnu se uchytila mánie IWC.


Začalo to 30. dubna, kdy jsem od zdejšího váženého člena zakoupil na zkoušku IWC Portuguese chrono.


Tyto zde dostatečně představil jejich původní majitel, takže jsem novým focením neobtěžoval ani sebe ani vás.


Každopádně mě značka dostatečně oslovila na to, abych se jal v IWC pátrání pokračovat.


Zde je tedy druhý de facto třetí výsledek.


Ačkoliv v hierarchii IWC stojí Portofino patrně níže než Portuguese, v případě modelů chrono bych si alespoň za mne toto troufal obrátit.


Portofina totiž minimálně z mého pohledu mají vše, co Portuguesům chybí. Zcela zásadní jsou pro mne ony 2 mm navíc a hlavně přítomnost big date.


Dle materiálů IWC byl design údajně inspirován italskými sportovními vozy ze 60. let a je faktem, že retro z nich úplně vyzařuje.


Inu posuďte sami.

post-2301-0-21224100-1368864192_thumb.jpg

post-2301-0-45741100-1368864200_thumb.jpg

post-2301-0-55841600-1368864211_thumb.jpg

post-2301-0-35450400-1368864219_thumb.jpg

post-2301-0-11734700-1368864228_thumb.jpg

post-2301-0-83940800-1368864239_thumb.jpg

post-2301-0-89950300-1368864249_thumb.jpg

post-2301-0-74970100-1368864260_thumb.jpg

post-2301-0-86398000-1368864271_thumb.jpg

post-2301-0-93062400-1368864282_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě jednou gratuluji, máš pravdu, mě se taky líbí více než Portugaly a rozhodně si nemyslím, že by Portugaly byly nějaké vyšší v hiearchii (teda kromě ceny), tyto vypadají mnohem lépe! :-)

Díky, nevím jestli mnohem lépe skutečně vypadají, ale já to takto cítím. No a vezmu li v potaz fakt, že už někde na počátku mého šílení byly tyto hodinky v sekci "snad někdy", i když jsem je v mezičase některými modely přeskočil, mohu si alespoň odškrtnout další z nekonečné řady položek snů ke splnění. :clap:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Upřímná gratulace, parádní přírůstek.  

Portofino a Portuguese bych vůbec neřešil, rozdíl vidím taky pouze v ceně.

V mém případě bych možná ještě 2mm přidal, ale pro Tebe jsou akorát.

Škoda, že je nedělají ve dvou velikostech.

Díky, a těch 42 na oblekovky myslím docela stačí. Však brzy uvidíš.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodinky jsou pěkné, ale big date opravdu nemají.

Dobrá tedy, day and date. Pro mě to je big date, stačí? Vím co je big date, ale odjakživa tomu co má více než pouhé datum říkám big.

Kdybych měl jít ad absurdum, při koupi jsem se rozhodoval mezi těmito a Glashutte sixties panorama date a tyto ono datum mají paradoxně více big než Glashutte, alespoň co se velikosti týče.

No a skládá li se číslovka data ze dvou věnců, či je vše na jednom je mi fuk. V podstatě mi stačí, že na rozdíl od Portugalů mají vůbec nějaký date.

Upraveno uživatelem MaxT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale já se nedivím. Jen jsem měl potřebu říci k tomu své. Stejně jako modelům chrono říkám ty s budíkama, řemenům pásek a tahu železo. No a jaké je názvosloví mě až tak příliš netrápí.

Možná je to na koníčkářském fóru chyba, ale co už. Většinou se pohybuji mimo tzv. koníčkáře a tam slovu tah nerozumí nikdo. železnému pásku všichni. No a nakonec jde přeci jen o hodinky ne?

Jo a safírovému dýnku říkám průhled a rotoru kyvadlo. 

A aniž bych se opravdu chtěl kohokoliv dotknout, je mi fakt úplně fuk co si o tom myslí. Neberte to prosím jako aroganci, ale jako fakt. Fakt, že ne všichni kteří si rádi kupují hodinky musí nutně používat, nebo i znát odborná názvosloví. Pokud jsem si nevyložil špatně smysl tohoto vlákna, měl jsem se zde pochlubit svými přírůstky, nikoliv vědomostmi.

Abych to uzavřel definitivně, uznávám a opravdu vím, že tyto hodinky big date nemají.

Upraveno uživatelem MaxT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak to tak dnes po sobě čtu, zjišťuji že odpovídám asi příliš konfrontačně, což je mi vcelku cizí. Za to se tedy omlouvám.

Pokud ale dovolíte, uvedu i to co mě k tomu patrně vede.

Když jsem na toto fórum začal pravidelně přispívat, měl jsem moc prima pocit, že jsem na místě kde se schází opravdoví gentlemani.

Jak šel ale čas, začal jsem si všímat různých útoků a narážek ( předesílám, že se netýkaly mé osoby) vůči členům, kteří pravidelně a docela často nakupují nové, zajímavé a nikterak laciné kousky.

Z počátku jsem to přehlížel a říkal si, že každá komunita má i své černé ovce. Ono se to ale množí a množí. No a možná pod dojmem výše zmíněného i reaguji a to jak píšu výše, zbytečně hloupě a konfrontačně.

Z mne se tedy pokusím vrátit do stavu, kdy si budu spíše užívat fotografií krásných hodinek a poutavého čtení o nich.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc o tom premyslis. Nic zde receneho nebylo mysleno zle, ci konfontacne. Uvedom si, ze internet nedovoluje prenaset usmev, ci popichnuti v dobrem, ci jen civilni poukazani bez negativnich vibraci. Tyhle vlny se na siti ztraceji, takze je treba nebrat vse hned jako utok. Lidove nazvy, jako zelezny pasek, nebo kyvadlo prece nikomu nevadi. Big date ale ma svuj jiny, zazity, vseobecne znamy a pouzivany vyznam a nejde ho zacit pouzivat na neco jineho; taky to neni nejaky ultra high holorogy termin. Takze pouzivat ho na day-date proste nejde. Prijmi to, jako fakt, a dal fot, postuj a pis, raduj se z komunity stejne postizenych a nebud netykavka. IWC mas krasne, v IWC klubu tady jsou sami fajni typci, tak si to uzivej a hned se nedurdi, jak nejaka patnactka, big date pouzivej tam, kde big date je, a vsechno bude v pohode. :-)

 

 

A jeste reakce na vyroky, jako: "před Portuguese se určitě sklánět nemusí", "rozhodně si nemyslím, že by Portugaly byly nějaké vyšší v hiearchii (teda kromě ceny)",  "Portofino a Portuguese bych vůbec neřešil, rozdíl vidím taky pouze v ceně."

 

To jsou samozrejme vyroky silne, ale pouzitelne pouze na jeden model, a to jen mozna, z rady Portuguese, v zadnem pripade je nelze zevseobecnit na celou serii, to by byla hloupost jak vrata. Portofina jsou bozi a hrajou podobnou ligu jako Portugaly chrono, tedy model IW3714. Ovsem Portugaly 7D, Chrono Classic, Nebo Chrono Yacht Club, nebo kterekoliv jine uz jsou zase trochu jinde, proste nejsou Portugaly, jako Portugaly. Vlastne jedine, kde si ty Portofina ve srovnani s Portugalama skrtnou, jsou prave ty IW3714. Jinak jsou to zcela odlisne ligy a ten rozdil v cene to jen reflektuje. Takze by to chtelo trochu kontrolniho chrousta v tech zasadnich vyjadrenich, jak Portugaly se nechytaji a lisi se jen vyssi cenou.

Upraveno uživatelem Hasňa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale to jsi mě špatně pochopil, já se ani neurážím a ani nechci přestat přispívat. Nedurdím se. Zkus si přečíst můj příspěvek znovu. Píšu, že se ani tak nejedná o mou osobu a o to co bylo řečeno v tomto vlákně.

Jen jsem se snažil vysvětlit důvody které mě vedly k odpovědím v konfrontačním duchu. Toť vše.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc o tom premyslis. Nic zde receneho nebylo mysleno zle, ci konfontacne. Uvedom si, ze internet nedovoluje prenaset usmev, ci popichnuti v dobrem, ci jen civilni poukazani bez negativnich vibraci. Tyhle vlny se na siti ztraceji, takze je treba nebrat vse hned jako utok. Lidove nazvy, jako zelezny pasek, nebo kyvadlo prece nikomu nevadi. Big date ale ma svuj jiny, zazity, vseobecne znamy a pouzivany vyznam a nejde ho zacit pouzivat na neco jineho; taky to neni nejaky ultra high holorogy termin. Takze pouzivat ho na day-date proste nejde. Prijmi to, jako fakt, a dal fot, postuj a pis, raduj se z komunity stejne postizenych a nebud netykavka. IWC mas krasne, v IWC klubu tady jsou sami fajni typci, tak si to uzivej a hned se nedurdi, jak nejaka patnactka, big date pouzivej tam, kde big date je, a vsechno bude v pohode. :-)

 

 

A jeste reakce na vyroky, jako: "před Portuguese se určitě sklánět nemusí", "rozhodně si nemyslím, že by Portugaly byly nějaké vyšší v hiearchii (teda kromě ceny)", "Portofino a Portuguese bych vůbec neřešil, rozdíl vidím taky pouze v ceně."

 

To jsou samozrejme vyroky silne, ale pouzitelne pouze na jeden model, a to jen mozna, z rady Portuguese, v zadnem pripade je nelze zevseobecnit na celou serii, to by byla hloupost jak vrata. Portofina jsou bozi a hrajou podobnou ligu jako Portugaly chrono, tedy model IW3714. Ovsem Portugaly 7D, Chrono Classic, Nebo Chrono Yacht Club, nebo kterekoliv jine uz jsou zase trochu jinde, proste nejsou Portugaly, jako Portugaly. Vlastne jedine, kde si ty Portofina ve srovnani s Portugalama skrtnou, jsou prave ty IW3714. Jinak jsou to zcela odlisne ligy a ten rozdil v cene to jen reflektuje. Takze by to chtelo trochu kontrolniho chrousta v tech zasadnich vyjadrenich, jak Portugaly se nechytaji a lisi se jen vyssi cenou.

 

Jasně Michale, my srovnáváme modely, které Max měl, tedy klasické Portugaly a tady ty Portofino chrono.. Samozřejmě víme, že ty ostatní Portuguese jsou jinde... hlavně kvůli strojkům.

Upraveno uživatelem st1g
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc o tom premyslis. Nic zde receneho nebylo mysleno zle, ci konfontacne. Uvedom si, ze internet nedovoluje prenaset usmev, ci popichnuti v dobrem, ci jen civilni poukazani bez negativnich vibraci. Tyhle vlny se na siti ztraceji, takze je treba nebrat vse hned jako utok. Lidove nazvy, jako zelezny pasek, nebo kyvadlo prece nikomu nevadi. Big date ale ma svuj jiny, zazity, vseobecne znamy a pouzivany vyznam a nejde ho zacit pouzivat na neco jineho; taky to neni nejaky ultra high holorogy termin. Takze pouzivat ho na day-date proste nejde. Prijmi to, jako fakt, a dal fot, postuj a pis, raduj se z komunity stejne postizenych a nebud netykavka. IWC mas krasne, v IWC klubu tady jsou sami fajni typci, tak si to uzivej a hned se nedurdi, jak nejaka patnactka, big date pouzivej tam, kde big date je, a vsechno bude v pohode. :-)

 

 

A jeste reakce na vyroky, jako: "před Portuguese se určitě sklánět nemusí", "rozhodně si nemyslím, že by Portugaly byly nějaké vyšší v hiearchii (teda kromě ceny)",  "Portofino a Portuguese bych vůbec neřešil, rozdíl vidím taky pouze v ceně."

 

To jsou samozrejme vyroky silne, ale pouzitelne pouze na jeden model, a to jen mozna, z rady Portuguese, v zadnem pripade je nelze zevseobecnit na celou serii, to by byla hloupost jak vrata. Portofina jsou bozi a hrajou podobnou ligu jako Portugaly chrono, tedy model IW3714. Ovsem Portugaly 7D, Chrono Classic, Nebo Chrono Yacht Club, nebo kterekoliv jine uz jsou zase trochu jinde, proste nejsou Portugaly, jako Portugaly. Vlastne jedine, kde si ty Portofina ve srovnani s Portugalama skrtnou, jsou prave ty IW3714. Jinak jsou to zcela odlisne ligy a ten rozdil v cene to jen reflektuje. Takze by to chtelo trochu kontrolniho chrousta v tech zasadnich vyjadrenich, jak Portugaly se nechytaji a lisi se jen vyssi cenou.

Víš, ono by fakt neškodilo přečíst si to, k čemu se vyjadřuješ. Hned v prvním příspěvku je jasně napsáno, že jsou zde srovnávány modely chrono z obou zmíněných řad.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasny. Potom ano.

Promiň, byl jsi rychlejší. Na iPadu píšu moc pomalu.

I když ještě drobnost. Nemyslím, že by Portofino 5101 také nějak výrazně zaostávaly.

Ale abych to nějak nehrotil, ani v nejmenším nejsem žádný zarytý fanda řady Portofino.

Mám Portugaly, Portofina a Aquatimery no a muset si vybrat jen jedny, vezmu si Aquatimery. Tedy hodinky u IWC v nejnižší cenové hladině.

No a že nejsem opravdu zarytý Portofino šílenec dokazuje nejlépe fakt, že před chvílí jsem nasadil PAM 423 a začal jsem vážně přemýšlet o tom, proč jsem IWC kupoval.

Upraveno uživatelem MaxT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...