Přejít na obsah

Co je kde na prodej a za kolik


Doporučené příspěvky

před 20 minutami, tombas napsal:

A mě zase jo :), nicméně kousek v tom videu je zvláštní, antigravity totiž mají mít vysoce klenuté sklíčko.

ANTIGRAVITY

I Hiro, mají klenutá sklíčka, ne? 🙃 A ještě to nevypadá ani jako skeleton dial 🤔

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 minutami, nizkotucnytvaroh napsal:

I Hiro, mají klenutá sklíčka, ne? 🙃 A ještě to nevypadá ani jako skeleton dial 🤔

Však ono těch typů číselníků u Antigravity bylo několik, nejen skeleton, vzal jsem první fotku, která na mě vyskočila, tak mě nechytej za odkaz :D.

A HIRO mají rovnou lunetu a sklíčko s fazetkou, u Antigravity sklo krásně plynule navazuje na skosenou lunetu.

 

Upraveno uživatelem tombas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, tombas napsal:

Však ono těch typů číselníků u Antigravity bylo několik, nejen skeleton, vzal jsem první fotku, která na mě vyskočila, tak mě nechytej za odkaz :D.

A HIRO mají rovnou lunetu a sklíčko s fazetkou, u Antigravity sklo krásně plynule navazuje na skosenou lunetu.

 

Dobře, uznávám, že to máš nastudované víc, než já 😁!  Měl jsem jen jedny, Divemastery, a byly to fajn hodinky, za fajn peníz, akorát celkem obrovská kladiva i ve verzi 44mm 🙃

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 hodinami, nizkotucnytvaroh napsal:

Seiko tam nikde nevidím. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 53 minutami, Henry7 napsal:

Seiko tam nikde nevidím. 

Seiko bude ten strojek, co tepe uvnitř 😁

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 hodinami, tombas napsal:

A mě zase jo :), nicméně kousek v tom videu je zvláštní, antigravity totiž mají mít vysoce klenuté sklíčko.

ANTIGRAVITY

Nové Antigravity mají ploché safírové sklíčko, to vysoce klenuté na předchozích modelech je minerální K1 (jako Hardlex u Seika).

Plochý safír je na těch z mystery boxu i na nových chronografech.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den, zajímal by mě názor znalců na tyto a podobné Primky z aukra. https://aukro.cz/prim-sport-i-v-ocelovem-pouzdre-top-krasny-stav-7002875240

Prim Sport 1. se mi líbí, kdysi jsem měl Prim Elegant a rád bych si zase nějaké pořídil. Na těchto a podobných nabídkách z aukra mě zaráží, že ty hodinky vypadají jako fungl nové, zároveň však mají celkem nízkou cenu (obvykle se prodají okolo 3500,-, co jsem tak koukal). V popisu předmětu je:

Citovat

Pánské hodinky PRIM SPORT I v novém ocelovém pouzdře s ciferníkem černé barvy a bílou lunetou, kompletní repase dílů, originál starý strojek PRIM kal. 68, datum překlápí. Krásný, funkční stav nikdy nošených hodinek!......vše viz foto.

Jaký si myslíte, že je původ těchto hodinek? Mají něco společného s původními primkami? Líbí se mi, ale dovoz z Číny bych kupovat nechtěl 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 minutami, ajdam napsal:

Dobrý den, zajímal by mě názor znalců na tyto a podobné Primky z aukra. https://aukro.cz/prim-sport-i-v-ocelovem-pouzdre-top-krasny-stav-7002875240

Prim Sport 1. se mi líbí, kdysi jsem měl Prim Elegant a rád bych si zase nějaké pořídil. Na těchto a podobných nabídkách z aukra mě zaráží, že ty hodinky vypadají jako fungl nové, zároveň však mají celkem nízkou cenu (obvykle se prodají okolo 3500,-, co jsem tak koukal). V popisu předmětu je:

Jaký si myslíte, že je původ těchto hodinek? Mají něco společného s původními primkami? Líbí se mi, ale dovoz z Číny bych kupovat nechtěl 🙂

Předpokládám, že to bude podobně nešťastný kup, který se povedl mě, nicméně přes Chrono 24.

Koupil jsem nemlich to stejné, hodinky sice dorazily, a vypadaly jak na fotkách, strojek byl sice původní, ale to bylo tak všechno. Naprosto tristní nedostatky - alespoň v mém případě:

Luneta se protáčela jak kolotoč

Ciferník vypadal jak z papíru a postrádal byť jen náznak luminiscence

Celé to nepůsobilo moc solidním dojmem

Pro někoho, komu je to fuk, asi ok, ale mě by to pálilo na ruce a postrádalo smysl, té nostalgie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 28 minutami, tombas napsal:

@Ricoz dík za osvětu, ty nové Antigravity nemají ani na svých stránkách, nebo jsem něco přehlédl?

Ještě na stránkách nejsou. Zítra končí akce na mystery box tak předpokládám, že potom přidají na stránky oba modely.

BTW od 13.1. budou 50mm Matador 8040.n (sapphire with AR, Ronda 8040.n with 13 jewels, exhibition case back, 120 teeth turning bezel, screw down crown, WR200m, solid deployant clasp. Colors are beige, black and purple. Price $229)

 

50mm Matador.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 1/5/2022 at 9:05 PM, Plattfuss said:

gratulujem k novej akvizicii, rad som posluzil :)

Napis potom aku maju hrubku... nasiel som uz asi 4 udaje od 8,4-12mm

Prave prisli... nevyzera to zle. Cifernik je ale skor cierny ako sedy/sivy. Ta cast cifru ako su indexy je pruzkovana, stred je hladky. Velmi prijemna velkost aj na moju ruku.

Vyska odmeranych 11mm.

Na rotore som si prave vsimol napis POWERMATIC 80 - SWISS MADE - TWENTY-FIVE-25 JEWELS.

Daco tu nehra. Vsade pisu ETA 2824-2. Bud dosli rotory a nacpali tam rotor co mali po ruke, alebo dosli cele strojky a dali 80h powermatic. Budem to musiet vykoumat...

 

EDIT: vykoumano. Je tam Powermatic 80 C07.611

Upraveno uživatelem shaggy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podla toho co som nasiel, tak by to nemal byt ten plastovy crep, ale...

The C07.611 is the next level up and a better choice for anyone who simply can’t make do with a plastic escapement. This movement features a conventional escapement, as you’d expect to find in any classic automatic watch. It is used in several Certina watches but mostly ticks away inside timepieces from higher-priced brands like Mido (Caliber 80), Hamilton (H-10), and Rado.

Super kauf nakoniec :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, shaggy napsal:

Podla toho co som nasiel, tak by to nemal byt ten plastovy crep, ale...

The C07.611 is the next level up and a better choice for anyone who simply can’t make do with a plastic escapement. This movement features a conventional escapement, as you’d expect to find in any classic automatic watch. It is used in several Certina watches but mostly ticks away inside timepieces from higher-priced brands like Mido (Caliber 80), Hamilton (H-10), and Rado.

Super kauf nakoniec :D

Vdaka, uz len na doplnenie:

C07.1XX; synthetic escapement.
C07.6XX; regular escapement.
C07.8XX; silicon hair spring

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 12. 1. 2022 v 13:14, shaggy napsal:

Prave prisli... nevyzera to zle. Cifernik je ale skor cierny ako sedy/sivy. Ta cast cifru ako su indexy je pruzkovana, stred je hladky. Velmi prijemna velkost aj na moju ruku.

 

Já pořád čekám na odeslání, nějak se tím loudají. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...