Přejít na obsah

Legenda F 91W


šíma

Doporučené příspěvky

Návštěvník Chilliluk

Jawa (tedy přesně Jawa-ČZ 175) je moje, kupoval ji ještě děda novou v roce 1958, dnes je mu 85 a motorce 57 let. Tahle motorka už v rodině zůstane, to si pohlídám :-)

 

 

K těm F91: četl jsem už, že pravděpodobně vydrží mnohem víc - letos pojedeme do Maďarska na týden na koupačku do Šárváru, tak je tam podrobím týdennímu koupání a uvidíme. Víc se mnou asi těžko hodinky můžou zažít.

 

Koukám zrovna na ČT1 na nějakej starej film a uvědomil jsem si, že tyhle hodinky tu byly už v době bez mobilů, bez internetu a skoro bez počítačů, a přesto se dnes vesele prodávají dál. Digitálky (nebo spíš quartzky, i když tohle slovo nemám rád) jsou asi jediná elektronika, která byla použitelná stejně dobře před 30-ti lety jako dneska, i když doba se hodně změnila - a to se mi na nich právě líbí, taková ta nadčasovost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chilliluk: ten odkaz je parádní, pobavil jsem se :-) O tom nápisu Casio jakožto ověření pravosti jsem taky neměl ani tušení, to je dobrá vychytávka, hned jsem to vyzkoušel. Je tam :-) A co se týká čitelnosti a kontrastu displeje, řekl bych, že je asi nejlepší z mých digi. Holt v jednoduchosti je síla...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
Návštěvník Chilliluk

Jsou i tací, kteří plavou s nevodotěsnými kalkulačkovými Casii v bazénu a myslí si, že je to normální (viz recenze na Amazon). Je pravda, že se to stává hlavně v USA, tak nevím, zda by to šlo i u nás, ale jistý je, že určitý procento hodinek to přežije, když se tím majitelé chlubí. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou i tací, kteří plavou s nevodotěsnými kalkulačkovými Casii v bazénu a myslí si, že je to normální (viz recenze na Amazon). Je pravda, že se to stává hlavně v USA, tak nevím, zda by to šlo i u nás, ale jistý je, že určitý procento hodinek to přežije, když se tím majitelé chlubí. 

Tak ono je to spíš dané tím, že ty hodinky v těchto krajích stojí to, co svačina.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě mám prosím jeden dotaz, jaký je rozdíl mezi označením F 91-1 a F91-W ? Každý obchod to má trochu jinak.A dále se chci zeptat na hodinky W-59-1W přijdou mi úplně stejný jen mají větší WR je tomu tak ? Díky za info. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

F-91 se nikdy nedělaly, tak ani F-91-1 nic není. F-91W je správné označení tohoto nejčastějšího typu. Jinak se dělaly ještě F-91WG, F-91WK a F-91WM, přičemž F-91WK měl modul 1846 a všechny ostatní 593. F-91W se vyráběly od června 1989. Další znaky za typovým označením značí barvu (viz na obrázku z katalogu úplně dole, 1 - černá, 2 - modrá, atd.) a informace o druhu pásku, jiném materiálu nebo místu výroby, atd. Jinak W-59 jsou úplně jiné hodinky, mají modul 590, který je sice funkčně stejný jako 593, ale hodinky mají jiný tvar, jiný pásek a WR 50M.

post-97-0-38266700-1459417982_thumb.jpg

Upraveno uživatelem casiotron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Chtěl bych také přispět do tohoto vlákna já jsem o těchto hodinkých často četl a dnes jsem se konečně rozhoupal a koupil si je a jsem z nich nadšen tyto hodinky jsou jednoduché odolné s pro mě prostě dokonalé :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nad nimi taky uvažoval jako pracovníma hodinkama. Jsou levné, "odolné", dobře čitelné, celkem hezké, na ruce jistě nepřekáží.. Prostě ideálka! Velkou parádu s nimi sice neuděláš, ale neurazí. A kdo by taky dělal parádu u CNCčka, teda v mém případě. Nakonec ale stejně zvítězily Géčka..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...