Přejít na obsah

Legenda F 91W


šíma

Doporučené příspěvky

Jak už tu někdo zmínil, mají svůj článek na Wikipedii..... na konci článku se píše (pokud se nemýlím), že teroristi vynalezli způsob, jak pomocí těchto hodinek odpálit bombu...nechce se mi tomu ani věřit, jak by to dokázali, ale píše se tam tohle:

 

This association was highlighted in the Denbeaux study, and may have been used in some cases at the Guantanamo Bay detention camp.[10] An article published in the Washington Post in 1996 reported that Abdul Hakim Murad, Wali Khan Amin Shah, and Ramzi Ahmed Yousef had developed techniques to use commonly available Casio digital watches to detonate time bombs.[11]

 

To by vysvětlovalo, proč jsou ty hodinky pro teroristy tak důležitý....

 

Ještě odkaz na Wiki pro ověření: http://en.wikipedia.org/wiki/Casio_F91W

to je přesně to, na co jsem odkazoval. Zasraný teroristi, ještě snad kvůli nim budou muset přestat vyrábět... Už dost na tom, že se s nima nedá cestovat, přitom jsou takový chic hodinky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono to nebude nic složitého, stačí místo piezo repráčku připojit cokoliv, co bude reagovat v době pípání dle požadavků tunera. Tudíž není důvod je přestat vyrábět, stejně tak by posloužily jakékoliv jiné digitálky.

Upraveno uživatelem ggrand
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono to nebude nic složitého, stačí místo piezo repráčku připojit cokoliv, co bude reagovat v době pípání dle požadavků tunera. Tudíž není důvod je přestat vyrábět, stejně tak by posloužily jakékoliv jiné digitálky.

to mě také napadlo, proto jsem to pojal jako lehkou nadsázku ... :photo:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A to nepípají při každém stisku tlačítka mode? To by bylo (pro teroristy) dosti nepříjemné :lol2: Já mám F-108WHC a tam to vlastně nejde vypnout, bohužel.

pípají bez možnosti vypnutí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jste me tak nakazili, ze jsem si je objednal na Amazonu, projdou testem v Aquaparku.

 

(jo a koukam, ze to byl muj 50tej prispevek, takze huraaa :))

mohu tě na základě vlastních testování ujistit, že nějaký aquapark přežijí devadesátjedničky jak prd...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Chilliluk

Mně by zajímal ten rozdíl v těsnění mezi WR, WR50, WR100, WR200...jistě tam půjde taky o robustnost pouzdra - ale nedivil bych se, kdyby mezi řekněme jen WR a WR50M nebyl po technologické stránce žádný rozdíl, jde jen o to, že tenké plastové pouzdro jako mají třeba právě F-91W je náchylnější na deformaci, protože tam prostě není tolik materiálu, tak jim dali jen WR...nevím, jestli jsem správně vysvětlil, co tím myslím, ale podle mne, i když jsou některé hodinky jen WR, tak klidně zvládnou plavání v baténu jako nic, stejně jako ty s WR50.

Upraveno uživatelem Chilliluk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně by zajímal ten rozdíl v těsnění mezi WR, WR50, WR100, WR200...jistě tam půjde taky o robustnost pouzdra - ale nedivil bych se, kdyby mezi řekněme jen WR a WR50M nebyl po technologické stránce žádný rozdíl, jde jen o to, že tenké plastové pouzdro jako mají třeba právě F-91W je náchylnější na deformaci, protože tam prostě není tolik materiálu...nevím, jestli jsem správně vysvětlil, co tím myslím, ale podle mne, i když jsou některé hodinky jen WR, tak klidně zvládnou plavání v baténu jako nic, stejně jako ty s WR50.

je to tak, hlavně je to také o "novosti" hodinek, potažmo jejich těsnění. Jako všechny vlastněné hodinky jsem i F91 podrobil standardnímu Frostie-testu /sprcha-vana-bazén-ponor 2 m-sauna/ a bylo to vše ok. Horší by to třeba bylo u nějakých vintážek /ty bych si takto trápit nedovolil/ nebo u 10 let starých hodinek. Jinak také moc nevidím rozdíl mezi úrovněmi WR a myslím si, že je to také trochu o marketingu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Noo, marketing...jak se to veme. Moje trýzněné F-28W mají jen Water Resist a tlačítka nemají těsnění. Dokud bylo dýnko nepoškozené, tak držely vodotěsnost i při extrémním testu, kdy jsem je nechal 2 týdny v mrazáku, vytáhl a přelil 2l vroucí vody. Ani se nezarosily. Pak jsem je ale prohnal podběhem auta, praskla vnitřní hrana dýnka,co nese gumičku a další dobrodružství v mrazáku už se neslo ve znamení ledu vevnitř hodinek. Ale stále jely a jedou. Vodu jsem z hodinek dostal a nevidím ani dnes náznaky koroze, jen teda gumička dýnka je popraskaná. Zajímalo by mě, jestli jsem si takle zničil já nebo je to jen tím, že je to laciný model, protože hodinky mám nemám déle než 2 roky, spíš míň.

Edit: Toto letí, už jsou to 2 roky a něco, co mám F28W.

Upraveno uživatelem ggrand
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můj názor je že WR zvládají to co se očekává od WR50M. A to proto, že mají jakýsi výržnostní přesah, který ale asi mají i ty WR50M. Takže ty pak vydrží zase o kousek víc. Ale u WR 100M už bych si tím přesahem nebyl tak jistej protože WR200M a víc mají tlačítka mačkatelný pod vodou a to u WR100M není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Chilliluk

No kdybych mohl se svými CA-53W do vody, bylo by to super...ještě jsem to nezkoušel, chtěl jsem se k nim chovat slušně - ale s ohledem na jejich cenu by to za zkoušku asi stálo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No kdybych mohl se svými CA-53W do vody, bylo by to super...ještě jsem to nezkoušel, chtěl jsem se k nim chovat slušně - ale s ohledem na jejich cenu by to za zkoušku asi stálo.

na ty jsem zapomněl, ty jako jediné z mé sbírečky byly zátěžového testu přeci jen ušetřeny /retro nostalgie a vzpomínky na první kus tohoto typu/. Ty se mnou absolvovaly pouze zkrácený test sprcha - vana...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Chilliluk

Ta jejich klávesnice je určitě slabé místo oproti kterýmkoli jiným s WR, takže jim nezbývá než gratulovat, že to přežily :) ...to si možná pořídím i CA-506, nad kterými dlouho váhám - jsou taky WR s kalkulačkou a stejným modulem, tak by to asi taky zvládly a líbí se mi, že se tváří jako kovové.

Upraveno uživatelem Chilliluk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...