Přejít na obsah

TUTIMA FLIEGERCHRONOGRAPH 1941


Doporučené příspěvky

  • po měsíci...
  • Odpovědi 123
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po měsících...
  • po měsících...

Po dákej dobe som zmeral presnosť a celkom sa mi to pozdáva aj podľa tohoto programu. Som ich ním už dlho nemeral lebo som nemal dôvod. Vôbec ich netreba často prestavovať. Naťahujem každé ráno a to je všetko. Žiadne skúmanie polôh a tak. Mohlo by to byť aj lepšie ale som spokojný. Neviem akej kvality tam tá ETA 7760 je. Zatiaľ stále spokojnosť :)

 

post-18856-0-75081000-1445284614_thumb.jpg

post-18856-0-95387400-1445284620_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Ako za starých čias.. Glashutte Tutima a Laco B Uhr spolu. Ak to mám porovnať, tak Laco nádherne svieti po nasvietení ale do rána nevydrží, zato Tutima je krásne čitatelná až do rána. Laco základný japonský automatický strojček nieje ani z ďaleka taký presný ako manuálna ako ETA 7760 v Tutime. Na Laco mám ešte minerálne sklo, ktoré nesie už dáke šrabance, Tutima má zafír, a je bez poškrvny. Nové Laco sú už so zafírom. Laco je 42mm Tutima 38,5 a tá je pre mňa ideál veľkosti. Laco sa mi už vidia veľké na moju 17cm ruku.  Čo sa týka odleskov je na tom lepšie Laco, má minerálne sklo, na ktorom nevidno tak odlesky ako na Tutime, ktorá ma zafír s vnútorným AR. Podľa mňa je veľmi slabý. Asi kvôli historickému odkazu alebo čo. Kvalita púzdra jednoznačne pre Tutimu, detaily a spracovanie je vysoko. Laco je krásne a ale na Tutimu nemá. Tak isto ani na WR. S Tutimou som už zvládol pár krát more, kúpaliská, tobogány a proste vodné hrátky. A 10atm WR sa nebojím. Laco má 5atm WR a to už je na každom ako sa odváži. Vyššie triedy Laco B Uhr sú už zas niekde inde, zafír, krásne modrené ručičky, manuál, pieskované púzdro atď.. Možno niekedy nabudúce :)

 

 

post-18856-0-40350400-1457823154_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lack71

Dáke nové foto.. A čuduj sa svete hodinky majú po 3 týždňoch od nastavenia + 5 sekúnd. A aj denné odchýlky sú super. Dúfam, že im to vydrží. :)

Gratulace, krásné retro  pilot-chrono, kultovní Luftwafe hodinky ....tu famózní odchylku měříš na plocho a nebo je na noc necháš na korunce či na druhé hraně ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za ohlasy. Hodinky stále robia radosť a stále majú status definitívne. Majú už dáke šrámy ale tým sa dá ťažko vyhnúť keď sú okrem času v zamestnaní stále na ruke. Jasné, že nie sú dokonalé ani nablýskané ako Brajte alebo Rolexy ale mne sa páčia a som spokojný :) Čo sa týka presnosti tak žiadne výmysli s polohami nerobím. Každé ráno natiahnem a hotovo. Raz do roka na jar tlakovka aby som sa vo vode nebál. Snáď im to so mnou ešte dlho vydrží k obojstrannej spokojnosti :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • po 3 týdnech...
  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...