Přejít na obsah

Náhrada za Stowu do 13 000


Doporučené příspěvky

Vážení členové Chronomágu,

 

 

chtěl jsem Vás požádat o radu, rozhodl jsem se koupit si nové hodinky. Dlouho a důkladně jsem si tady pročital a studoval různé články a přispěvky. Odfiltroval jsem zrno od plev a i přesto jsem dospěl  do bodu kdy bych potřeboval malé popostrčení, radu - něco o čem bych připadne mohl dále přemýšlet.

 

Klíč podle kterého jsem postupoval:

Pohon - automat. Měl jsem možnost mít na ruce automaty a klasické, automaty mi sedí víc

Skličko - min. minerál - safír výhoda

Velikost - do 40( max. 42 a to bych to musel rozdejchat :-) )

Cena - tady je to horší - nejvic 13 000, idealne min .

Nároky na celodenní nošení (k obleku výhodou) - rozumná odolnost - sekat dřevo v nich nehodlám na praći a sport upřednostnuji nic nebo digi.

Vodotěnost - nehodlám se s nimi potápět či plavat, ale nechtél bych mít strach si umýt si ruce.

Komplikace - datum, kocentrická vteřinovka, víceručičkové.

 

 

1. Stowa marine, to už přesahuje limitní cenu ( raději bych cenu nižši :) ), libí se mi zpracování, ideální velikost, tedy aspon pro mě 40mm. Kvalitní strojek. mám drobné obavy z koupu a možného připadného servisu - zahraniči.( ale nevím, nejak mi nesedí to lesteny pouzdro, radeji matný ale to je fakt pres limit)

 

2. Steihart marine , dobrá cena, obchod v ČR, zpracování mě neuráží. strojek stejný.

 

Vím, že se musím rozhodnout mezi cenou na jedné straně a tím co upřednostnuji na straně druhé ( čim víc koukam na Stowu tím mín se mi líbí Steinharty - dokud si nevzpomenu na cenu :) )

 

Zatim jsem v rozpolozeni, že pokud se nerozhodnu pridat penize na Stowu, tak si Steiny spise nevezmu - tyhle urcite ne. Mrzela by me Stowa. Přemýšlel jsem ješte nad úplně jinou kategorii - potápky ( Sumo, Steinharty ocean 1(pokud by nebyl problém s objednáním a čekací dobou)) ale to vidím jako posledni řešení.

 

 

Co jsem chtěl, poradit připadné hodinky které by mohli být náhradou za Stowu ale blizici se k limitu ( pravděpodobné od Vás žádám nemožné), potápky bych zatím rád neřešil.

 

Předem děkuji.

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co nějaké Hamiltony? Jazzmastery stojí do 13k jsou to více meně oblekovky, a Khaki Field jsou ještě levnější.

Díky, u Hamiltonu jsem měl v oku pouze typ  Khaki navy Pioneer, ale jeste projdu si a zamyslim se nad Jazzmastery. Seiko, tam jsem bohužel fanouškem jiného typu hodinek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...