Přejít na obsah

ALPINA adventure extreme sailing


Kristian.nov

Doporučené příspěvky

Díky všem...

 

Protože tu nejsou tyhle hodinky úplně notoricky známý, napíšu pár info:

 

Stroj ETA 2824-2, nutno říct, že pěkně vyladěná, dělají cca 5sec. a je celá krásně zdobená,. Alpina dělá několik svých inhausu a řekbych, že zkušenosti zužitkovává i při úpravách ETY či Selity, kterou taky využívá.

 

Safír je dole i nahoře, není klenutý, ale zcela rovný. Rozměr je udáván 44mm, ale já naměřil spíše 44,5mm. Přesto jsou pohodlný, a to i díky relativně malý výšce cca 13mm. Nejsou vůbec na potápky těžký. Korunka je samozřejmě šroubovací, WRko 30AT. Luneta je safírová, ale nesvítí. Lumi je celkově slabší, svítí slaběji, ale poctivě celou noc.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou opravdu dobrý a díky za moc pěkné fotky. Tento tvar pouzdra i přes svoji velikost dobře sedí, to mám vyzkoušené, takže rozměr 44m není problém i na menší ruku. Od začátku, co se tady objevily, se mi moc líbí, ale původně jsem v nich viděl hlavně inspiraci Aquatimerama, která tam asi je, ale teď mi to už ani moc nevadí, díky pouzdru jsou celkem svébytné.

Prostě krásný hodinky od pro mě velmi sympatické značky, která za relativně málo peněz hodně nabízí.

Kdyby tě jednou omrzely, dej mi prosím vědět ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak cifr a ručky, jsou jasně "inspirovaný" Aquatimerama, ale nějak mi to u nich nevadí :D 

Jinak, to asi neni jedinej model Alpiny, kterej kouká na IWC. Ty jejich pilotky jsou taky malinko "inspirovaný" :D 

Těžko říct, proč to Alpina dělá, má spousty svýho originálního desingu... Mají několik vlastních strojků, perfektní zpracování, dlouhou historii firmy, skvělou cenovou politiku. Prostě myslim, že to nemají zapotřebí... I když díky za tenhle model :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Tak cifr a ručky, jsou jasně "inspirovaný" Aquatimerama, ale nějak mi to u nich nevadí :D 

Jinak, to asi neni jedinej model Alpiny, kterej kouká na IWC. Ty jejich pilotky jsou taky malinko "inspirovaný" :D 

Těžko říct, proč to Alpina dělá, má spousty svýho originálního desingu... Mají několik vlastních strojků, perfektní zpracování, dlouhou historii firmy, skvělou cenovou politiku. Prostě myslim, že to nemají zapotřebí... I když díky za tenhle model :D 

U pilotek je to až extrémní. Každopádně taky nechápu, proč to dělají, "svých"modelů mají dost. Ale je fakt, že od nich zatím neznám snad jediné hodinky, které by se mi nelíbily, ať inspirované, nebo ne.

A parádní fotky, díky, pokochal jsem se.

Upraveno uživatelem Chorche
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Jsou to vskutku krásné hodinky. Proto jsem si je taky pořádil, jen mě trápí jedna věc.
AR na mých, byť jsou uplně totožné jako tyto, není ani zdaleka tak výrazný?
Podle mě, tam venkovní AR vůbec není. Je možné že by se dokonale sešoupal?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...