Přejít na obsah

Sraz DSPBCh


Návštěvník Kamil

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 4,1tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

V době, kdy jsem ještě nežil v tom balíkově, kde žiji teď, ale užíval jsem si života na předměstí Vídně, kde se mluví tím nejhezčí hantecem, to bylo takto:

 

5 bůr (bůro)

10 pětka

50 páďo

100 kilo

500 pěttikilo

1000 litr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

to ze petka je desat, to neverim....

 

Roku 1892 proběhla v Rakousku-Uhersku peněžní reforma. Do tohoto roku se v našich zemích platilo zlatými neboli zlatkami, německy Guldeny (gold). Reforma zavedla koruny. Kromě přejmenování měny šlo vlastně o devalvaci, znehodnocení. Hodnotu dřívějšího jednoho zlatého teď měly dvě koruny. A protože lidé jsou, byli a budou konzervativní, dlouho si novou měnu takříkajíc přepočítávali do staré. Takže dvoukoruna pro ně byla zlatka a desetikoruna pětka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V době, kdy jsem ještě nežil v tom balíkově, kde žiji teď, ale užíval jsem si života na předměstí Vídně, kde se mluví tím nejhezčí hantecem, to bylo takto:

 

5 bůr (bůro)

10 pětka

50 páďo

100 kilo

500 pěttikilo

1000 litr

 

Simtě...cajzli tomu prd rozumijou :lol2: Só chytrý jak rádia..

Příště můžeš speciálně pro ně uvést, že "kilo" je zde ve smyslu nikoliv slangového výrazu pro stovku, nýbrž vyjádření "předpony pro tvoření násobků a dílů jednotek podle třetí mocniny deseti" -> 10 na třetí = 1000 :king:  

 

Vyrážím na víkend do vídeňského předměstí!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník maxigabrielg

Roku 1892 proběhla v Rakousku-Uhersku peněžní reforma. Do tohoto roku se v našich zemích platilo zlatými neboli zlatkami, německy Guldeny (gold). Reforma zavedla koruny. Kromě přejmenování měny šlo vlastně o devalvaci, znehodnocení. Hodnotu dřívějšího jednoho zlatého teď měly dvě koruny. A protože lidé jsou, byli a budou konzervativní, dlouho si novou měnu takříkajíc přepočítávali do staré. Takže dvoukoruna pro ně byla zlatka a desetikoruna pětka.

aha, tak to ich zostalo vela konzervativnych.... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Takze demokraticky bych odhlasoval 10. :-)

 

Takze sraz 10.9. Jeste musime doladit kde, Kamil navrhuje dvoufazovy sraz - vecere na Kulataku a pak doutnik v Cotton clubu

 

1. Bob

Upraveno uživatelem Bob
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...